Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Követtél el olyan hibát...

Követtél el olyan hibát figyelmetlenségből a babáddal, gyermekeddel, ami után nagyon bűntudatod volt, és akár baj is lehetett volna/lett belőle?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Amikor a fiam 11 hónapos volt,megégette a tenyerét.Szépen nézte a tv-t addig fel akartam öltöztetni a nagyobbat és egyetlen pillanatra vettem le a szemem a kicsiről,addig megpróbált felállni a kályhánál.A jobb tenyerét égette nagyon csúnyán meg,szaladtam vele a kórházhoz,3 hétig kötözték,utána idegen boltba nem lehetett vinni másfél évig.Sosem bocsájtom meg magamnak,hogy pont akkor miért nem oda néztem...Már négy éves,de megmaradtak a hegek,a mutatóújját sem nyitja rendesen ki.A mai napig fáj,ha ránézek...:(((
2013. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
négykézláb állt a pelenkázón,megpróbálta elkapni a zenélő forgó kis állatait,gondoltam milyen jó fotó lenne a kis állat szemszögéből ezt megörökíteni,talán egy kézzel még fogtam is a gyereket,mégis megbillent és beesett fejjel a kiságyba a matracra,kb 20-30cm-t.Azt hittem eltört a nyaka és örökre nyomorék lesz,felkaptam de nem is sírt,ezen méginkább beparáztam h biztos agyrázkódást kapott,de azért nem sírt mert neki fel sem tűnt ez az egész.Azóta is bűntudatom van h milyen felelőtlen voltam.
2013. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek:mit értesz azon hogy idegen boltba nem.lehetett vinni?
2013. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Szó szerint értsd,sehova nem tudtam bevinni,ahol ritkán,vagy egyáltalán nem voltunk.Félt.Négy öt napig naponta kötözték és vágták le az újabb hólyagokat,utána kétnaponta kötözték.Borzalmas volt,nem kívánom senkinek...
2013. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Épp tegnap történt,hogy ült az ölemben a 6,5 hónapos lányom,a lábán rajta volt a cipő és elkeydett sirni,én meg majd megforditom magam felé és meg puszilom,erre beleakadt a lába a nadrágomba és azt hittem hogy eltörtem a lábát,mert keservesen elkezdett sirni.De szerencsére nem lett semmi baja.Nagyon megijedtem!!!Még szerencse hogy a babák ilyen hajlékonyak!
2013. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Igen :( A postánk itt a faluban közel sem akadálymentes, úgyhogy kézben kell mindig bevinnem és végig a kezemben tartani. Kotortam elő a csekkeket, meg a kártyámat, közben felültettem a fiamat a pultra. Szépen kapaszkodott belém, én is tartottam, aztán egyetlen mozdulattal letekeredett. Még szerencse, hogy köztem és a pult között csúszott le, és négykézlábra landolt. Ha olyan magasságból leesik, nagyon nagy baj is történhetett volna :(


Úgyhogy már csak csatosban indulunk a postára, babakocsi felejtős :(

2013. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
én a szomszéd ház aljában levő pékségbe mentem le úgy h egy 11évesre otthagytam a 2évesemet. azt hittem, odafigyel rá... ő meg kérte a kicsit, hogy a vegyszeres szekrényből hozzon kukazsákot (??!) és megtalálta a spriccelős zsíroldót és befújta magát vele... az arcát, szemét, le is nyelt belőle.. felmaródott a gyomra, nyelőcsöve, szemén hámsérülés, darabokban jött le a bőr az arcáról.. két hétig szondán át etették. azóta már 10éves, de még mindig kiborulok ettől a történettől... senkinek nem kívánom. ha több lett volna abban a szarban, meg is halhatott volna
2013. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Szegények, borzasztó történetek. Mikor pár hónapos baba volt, fejtem neki a tejet és úgy ette. Anynira fáradt voltam, hogy Colief cseppek helyett Tobrex szemcseppet csepegtettem a tejbe.

A toxikológián megnyugtattak, hogy szerencsére ez a szemcsepp egy teljesen ártalmatlan hatású szemcsepp, de mondjuk pl. egy Visine súlyos károsodást okozhatott volna.

2013. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jaj, vannak akkor történetek. Én múlt héten jártam rosszul. Mentünk az autóhoz, és elkezdett ordítani, hogy fáj a lába. Odavittem, beültettem az autóba, elkezdtem levenni a cipőt. Persze közben ordított, sikított, bele az arcomba. Na, nagy nehezen leszedtem a cipőt, kitalálta, hogy a nadrágot, harisnyát is. Ezen össze is vesztünk kicsit. Aztán beültem én is, hazajöttünk, kb. 5 km autóval. És itthon vettem észre, hogy nem volt bekötve az öve a gyerek ülésben. Egyből lesápadtam, mert egy erősebb fékezésnél is kieshetett volna. Nagyon mérges vagyok, hogy lehettem ennyire figyelmetlen. :(
2013. márc. 21. 12:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére ilyen durva dolgok nálunk nem történtek (kopkop).

Többször előfordult az ölben rosszul fordulás, ami miatt koppant egy kicsit a fejük.

A férjem egyszer betette az etetőszékbe a gyereket, de mielőtt bekötötte volna, vagy lehajtotta volna a tálcát csengettek, ami úgy megzavarta, hogy rögtön elidult ajtót nyitni. A kicsi meg ugrott utána, a kövön landolt. Semmi baja nem lett, kiflicsücsökkel rögtön lekenyerezhető volt, de épp a védőnő jött látogatóba...

Egyszer a szekrény mélyén eldugva nem lett rendesen rácsavarva az ecetre a kupakja. A konyhában tettem-vettem, a gyerek is, mert amiket elért, játszhatott velük. Épp nem néztem oda, mikor megkaparintotta az ecetet és magára locsolta. Az arca, a szája, a nyaka, a hasa mind olyan lett, nagyon megijedtünk. Az ecet elvonta a vizet és hófehér lett minden érintett terület. Gyorsan vittem a kádba, szinte téptem le róla a ruhát, úgy mostam le szegényről. Utána órákig reszkettem, olyan ijesztő volt.

Ő amúgy egy álomgyerek volt, semmire nem mászott, megértette, hogy nem szabad, így nem kellett aggódnom az ilyenek miatt.

Az öccse viszont egy ördögfióka, lesz vele pár balesetünk, attól tartok. :(


Én a forró teát rántottam magamra, ma is látszik a nyoma. A férjem ujját a mozgólépcső vágta le, anyámét a patika ajtaja. Unokatesóm szó szerint kivasalta a karját.

Mind néhány évesek voltunk.

2013. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!