Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik júliusban szültek!...

Akik júliusban szültek! Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Anyám 28 éve júliusban szülte öcsémet, én július végére vagyok kiírva.

Szerinte ne nézzek se rövid ujjú bodyt, napozót főleg ne, mert a baba 2-3 hétig csak vékony hosszú ujjú bodyba és tipegőbe lehet, rövidbe megfázik.

Most akkor mi az igazság? 30-35 fokba hosszú kell??


2013. márc. 24. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, a baba a hasadban 36 fokban van!

Ha kijön, akkor 30 fokban fázik, neki még nem jó a hőháztartása!

Ha kánikula van, 35-38 fok, akkor is kell rá egy póló zokni, vagy body zokni.

Igaza van Anyukádnak, az első 1-3 hétben hosszú ujjú rugi kell rá, pláne ha bent csak 25 fok van!


Na meg nyáron is van ''hideg''

Amikor kint esik, csak 25-28 fok van, bent meg csak 22-25, akkor is kell a hosszú ujjú, hosszú nadrág, kardigán, sapka!

Mindig 1 réteggel több kell a babára mint rád!

2013. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én június végén szültem a fiamat. Ugyanazokat a ruhákat vettük neki, mint az őszi születésű ikreinknek. Ráadásul mind a három fiú így örökölt is jó sokat :-) Este hosszúujjú bodyban aludt és még vagy egy vékony hálózsák vagy egy rugi volt rajta. Először én is úgy próbáltam öltöztetni, hogy legyen rajta hosszúujjúés még vmi de utána 1-2 hónaposan már láttam rajta, hogy melege van. Ezt biztos tőlem örökölte, mert én sem bírom a meleget :-) úgyhogy utána már csak nodyban volt vagy napozóban. Adtam rá hosszúujjú és rövidujjú bodyt is az időtől függően. Szerintem vegyél minfen ruhából az elejére. Legyn rövid és hosszú body is. Nem tudhatod, hogy melyik lesz neki a jobb, mert minden baba más :-)
2013. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem augusztusban született a kislányom és inkább rövid ujjú bodykat vettünk neki, mint hosszút! 40 fok volt, amikor született. Nappal egy kis bodyban aludt zokni és takaró nélkül és még így is megizzadt!
2013. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2010. július elején született a kislányom. Hetekig 35 fok körüli idő volt, szegény meggyulladt volna, ha úgy ölteteztetem, ahogy anyukád szerint kéne. Ujjatlan bodyba volt vagy egy ujjatlan kis pólóba és így is melege volt. Nem fázott meg. Vegyél minden ruhából, mert kiszámíthatatlan az időjárás, de 40 fokba nehogy hosszú ujjú bodyt és nadrágot adjál rá, mert megsül szegény.
2013. márc. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tavaly júliusban született a kisfiam a 40 fokban. Rövid ujjú bodyban, mezítláb volt a kórházban végig és otthon is. Mondjuk kis zoknit én adtam rá. Még rövid ujjú bodyban is állandóan izzadt. Szeptember közepén enyhült valamit a kánikula, amikor elkezdtem hosszú ujjú bodykat adni rá.

Attól függ milyen idő lesz, de azért, mert a pocakodban meleg van, azért kint nem a 36 fok számára az ideális hőmérséklet.

2013. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm tavaly július végén szült, augusztus 20-án rövid ujjú body és hosszú ujjú rugdalózó volt a kisfiún. Nem volt melege.

Szerintem készíts hosszú ujjú holmikat is, mert lehet ám hideg július-augusztusban is! A babák a 36-37 fokhoz vannak szokva, ezt tartsd szem előtt. Ha melege van, észre veszed. (Kipirul az orca, izzad a homloka, nyirkos a tarkója, a tenyere.)

2013. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előre nem lehet tudni, hogy megfázik e vagy sem :-)

Kicsiket nem érdemes, mert valóban nem fogod ráadni egy darabig, azaz amikor megszületik hazaviszed akkor ég olyan 4 hétig biztos, hogy fázni fog. Az én fiam júniusi, június közepén született, végig meleg volt, mégis csak olyan 6 héttel vagy még később adtam rá rövidet, amikor már láttam, hgy nem lesz márványos a kis bőre.

2013. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, akkor veszek rövidet, hosszút, és majd látjuk. Csak észreveszem majd ha fázik:)) Vagy ha melege van.
2013. márc. 24. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!