Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etessem? Tudnátok segíteni?

Hogy etessem? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, hozzátáplált. A főzelékeket pihenőszékben eszi, mivel még ülni nem tud. Az lenne a problémám, hogy evés közben elkezdni dobálni magát a pihenőszékben és sír. Mintha nem lenne neki kényelmes.Pár hete csinálja. Dönthető a háttámlája, próbáltam különböző dőlésszögeket, de egyik sem tetszik neki. Mitől lehet ? Másnak is volt ilyen problémája ?
2013. márc. 25. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy nem akar enni? lányom akkor feszeng mikor nem akar enni vagy nem ízlik neki és közelítek a kanállal. bébihordóba nem próbálod meg? hátha tényleg csak kényelmetlen neki. én abba etettem.
2013. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mozog közben a pihenőszék, vagy kitámasztod?

próbáld meg, hogy kiveszed, megbüfizteted és utána újra visszateszed.

minden főzeléknél ezt csinálja, vagy csak bizonyosaknál?

de szerintem mostmár beruházhattok egy etetőszékre is (dönthető háttámlásra)

2013. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és persze ha esetleg valakinek van még ötlete, szívesen fogadom !!!! :)


Az korábban nekem is megfordult a fejemben, hogy nem akar enni vagy nem ízlik neki. De most már csaknem minden etetésnél ezt csinálja és olyan ételeknél is amit eddig szeretett.

Amikor már nagyon sír, ki szoktam venni megnyugtatni és visszatenni vagy az ölembe veszem, szóval a végére elfogy azért az étel. Csak az okára nem tudok rájönni...

A kiveszem és megbüfiztetem módszerrel akkor még próbálkozom, meg a hordozóval is.

(Az etetőszéket ki szoktam támasztani.)

2013. márc. 25. 11:04
 4/9 A kérdező kommentje:
A pihenőszéket, nem etetőszéket...
2013. márc. 25. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk általában elvolt a pihenőszékben, csak az előkét nem viselte el, de amikor elutaztunk rokonokhoz, ott babakocsiban etettem, ugyanezt csinálta, dobálta magát, tépkedte az előkét, végül ölben kellett minden alkalommal megetetni. 3 hete vettünk etetőszéket, ott mintha kicserélték volna, gyönyörűen eszik! Mondjuk már 9 hós, és rendesen ül benne.
2013. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
esetleg adj neki játékot, vagy egy másik kanalat, hátha unatkozik közben. egyébként az én lányom is csinálta ezt, és nálunk végül az segített, hogy átült az etetőszékbe.
2013. márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam feszítette magát a pihenőszékben 5 hós korától 7 hós koráig. Az enyémnek a pocakja fájt, azért csinálta, mióta tápszert váltottunk azóta nem ficereg, nem tekeri magát és nem feszít hátra felé. Az én babámnak az volt a gondja, hogy nem tudott pukizni ebben a pozícióban.
2013. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat ! Megpróbálom a játékot/kanalat is ! Ha ez sem válik be, akkor megvesszük az etetőszéket. Szerintem nem hasfájás, de figyelni fogom, hátha az a baj. Köszönöm szépen ! :)
2013. márc. 25. 11:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az ölembe etetem,mert így nem ficánkol annyit,amikor elkezd fészkelődni bekapcsolom neki a kedven dalait,és úgy még szépen eszik tovább.(8 hónapos)
2013. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!