Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A doktornő azt mondta nem...

A doktornő azt mondta nem kell aggódnom, mégis aggódom. Tényleg nem kéne?

Figyelt kérdés

4 hónapos csak anyatejes babám a múlt hónapban csak 360g-ot hízott.A doki azt mondta ez kevés, 2 hét múlva mennem kell mérésre...

2600-al született és már 5,4 kg, szóval szépen fejlődik azért.

Az számít, hogy már nagyon éhes volt mire végre sorra kerültünk?reggel 7kor evett és 11kor mentünk be a vizsgálatra...ha előtte eszik,akkor tuti több lett volna,nem?

Azt mondta a doki etessem többet,de mivel végig alussza az éjszakát kb9től reggel 7-8-ig,nem fér bele csak 5 etetés.És ezzel a picinek nincs is gondja úgy veszem észre.

Viszont hosszban sokat nőtt, 1 hónap alatt 3cm-t!

Ez nem számít????


2013. márc. 26. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kéne. Ha jó kedélyű a babád, akkor ne aggódj, annyit eszik, amennyi neki kell, az hogy nem felel meg különböző arányszámoknak, az meg ne érdekeljen, ha egyébként meg minden rendben veletek és nem sír állandóan az éhségtől.
2013. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Hát igen, pont így jött ki, a hossz nem számít, amikor a súlyát mérik. :)

Azt mondják min. 400 grammot illik hízni egy hónapban.

Nah, ha előtte pont jól bezabált volna, pont hozta volna a kívánt minimális hízást.

De persze nem ezen múlik, a számok azok számok, keveset hízott.... majd lehet most többet fog hízni. nem volt beteg?

2013. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Beteg nem volt,viszont ebben a hónapban csökken a szopik száma 6-ról 5-re,mert a hajnalit elhagyta.
2013. márc. 26. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam igaz tápszeres baba, de 8 hetes kora óta négyszer eszik egy nap. Nekem se orvos se védőnő nem mondta, hogy gond lenne, mivel szépen gyarapodott így is. A 4 hónap környékén Ő is belassult, 3 hónapos korától dél éves koráig 1100 grammot hízott, viszont nőtt vagy 5-6 centit.

Most 8 hónapos és van olyan hónap, hogy kevesebbet hízik viszont sokat nő, aztán nem nő sokat és hízik inkább.

A babák tudják mikor mennyire van szükségük. Szerintem ne aggódj nincs semmi baj.

2013. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan megduplázta a születési súlyát, sőt, túl is teljesítette a féléves "követelményt":)!

Végigalussza az éjjelt, 3 centit nőtt, mi kell még annak a dokinak, hogy lássa, semmi baja ennek a babának?!

4 hónaposan gondolom egyre többet ficereg is:).

Ne aggódj, a leírtak alapján nincs miért:).

2013. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

az en lanyom mindig csak 300-350g-okat hizott havonta, es atlagban mert csak 2havonta volt meretve, es ugy hogy elotte mindig megetettem, hogy az is dobjon a sulyan, megsincs semmi baja, szepen fejlodik nagyon ertelmes mar beszel, es meg masfel eves sincs

nem kell azt a kicsit tuletetni, mert nehany ev mulva meg az lesz a gond, hogy nem tudja hol a hatar, allandoan csak enne, es hizik. Es ha at is alussza az ejszakat, akkor meg tenyleg nincs okod addogni.

2013. márc. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám még annyit se hízott,mint a tiéd és én is aggódtam,de nekem a doki azt mondta,nincs semmi baj a kislányommal. Sokat nőtt akkoriban és ez igenis számit,mert mikor nyúlnak,akkor nem híznak annyira. Most már elhiszem,mert ebben a hónapban nem nőtt annyit és most meg szépen hízik. Leírom neked példa képpen nálunk hogy volt:

0. hó 2950g 51cm

1. hó 3840g 54cm

2. hó 4730g 57cm

3. hó 5640g 60cm

4. hó 5800g 63cm

5. hó 6000g 67cm

6. hó 6400g 68-70cm egy hét múlva lesz hat hónapos,nem tudom pontosan mennyi lesz addigra

2013. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm a válaszokat!megnyugtattatok:)

én is arra gondoltam amúgy, ha nagyon éhes lenne, akkor éjjel nem aludna olyan jól...

2013. márc. 26. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se aggódj, nálunk is most lelassult a gyarapodás. Igaz, 5 étkezés meg van, de kevesebb az étvágy a kislányunknak, amióta állandó mozgásban van. :) 2 hete megfordult a hasára, azóta állandóan mocorog.

Született: 3170g, 50 cm

1. hónapos:4000g, 56 cm (anyatejes)

2. hónapos: 4800g, 60 cm (anyatejes)

3. hónapos: 5540g, 63 cm (tápszeres)

4. hónapos: 6230g, 65 cm (tápszeres)

5-én lesz 5 hónapos és tegnapi mérés szerint 6430 gramm. Tehát 3 hét alatt csak 200 grammost hízott. Jó kedvű, van elég pisis kakis pelus, tehát én nem aggódom.

TE se tedd! :)

2013. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!