Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le babátok...

Hogyan szoktattátok le babátokat a kézben altatásról?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos lesz, nappal 99 %-ban kézben alszik el, akkor is nem kis küzdelem árán. Este többnyire egyedül az ágyában alszik el, de előfordul, hogy kézben.

Két okból szeretném erről leszoktatni:

1. Már kezd nehéz lenni.

2. Próbálkozik a felállással, így lassan le kell engedni az ágyát teljesen, (70 x 140-es, elég magas ágy) akkor viszont már nem tudok belehajolni és lefektetni úgy, hogy ne ébredjen fel (ha viszont felébred, akkor kezdhetem előröl)

Máshova nem teszem le aludni, pl nagy ágyra, mert van, hogy egy hang nélkül ébred, eljátszik magában, elmászik és akkor onnan lepottyanna. Járókába sem szeretném, mert az a nappaliban van.

Próbáltam már sok mindent, melléfeküdni és simogatni, de nem vált be, kiságyba tenni, ott lenni, simogatni, esetleg énekelni, amíg el nem alszik, de ez sem jó, kicsit sötétebbet csinálni, akkor sír. Kicsit otthagyni, várni hátha elalszik egymaga, de akkor felül, sír, eldől beüti a fejét, sír, stb.

Nem szopik már, evés közben nem alszik be, cumija van, de azzal nem alszik el. Az a "baj", hogy minden érdekli, nagyon mozgékony is és nagyon nehéz lenyugtatni. Babakocsiban csak kint alszik és csak akkor ha tologatom, amint megáll a kocsi kipattan a szeme.



2013. márc. 27. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok jo tanacsot adni. 9 honap sok ido. De szerintem idovel leszokik rola...
2013. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:

Olyan tíz hónaposak lehettek, amikor feleségemmel már nem bírtuk tovább, hónaok óta egyfolytában féjt a hátunk.

Úgy döntöttünk, hogy nincs tovább ringatás.

Beraktuk őket az ágyba, simogattuk kicsit a hátukat, aztán kijöttünk a szobából. Ha nagyon-nagyon sírtak, visszamentünk megsimogatni őket.

Első nap 15 perc sírás volt.

A második nap 5.

A harmadik naptól 1-2 perc sírás után elaludtak.

Rá egy hónapra már nem tudtak kézben elaludni, csak ha olyan álmosak voltak, hogy már majdnem összeestek.

Néha-néha napközben most ís van kis sírás, de csak pár másodpercre.

2013. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne... mi most fogunk venni bölcsőhintát neki, nagyon bízom benne, hogy ebben alszik majd a karom helyett
2013. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kisfiam 1 éves, 10kg. kb két három hete vettem észre hogy már nem tetszik neki ha kézben altatom. ficánkol, nyugtalankodik. Eddig mindig ringattam meg énekeltem neki úgy aludt el. aztán mostanában úgy alszik el hogy kér tápszert. Dörzsöli a szemét nyugtalankodik, én meg megkérdzem tőle hogy kérsz tejcsit? Erre tökre fellelkesül és megissza és el is alszik. általában a fotelban ülve itatom meg vele, amikor megitta és úgy látszik hogy már alszik, akkor még szoktam várni néhány percet hogy mélyebben elaludjon. ő már jár, neki is le van engedve, jó mély a kiságy, de le birom rakni anélkül hogy felébredne. ha véletlen felnyöszörög akkor megsimizem a hátát és alszik is. De ha ez sem segít azért azt jobb ha tudod egy babának kell minimum 20 perc az elalváshoz. Fiam könnyebb eset. annak idején a lányom kb 2 éves koráig babakocsiba ringatással aludt el. Vagy bekapcsoltam neki a mesét és tejcsi +babakocsi. Szerintem próbálkozz minél több trükkel, valami csak bejön. Babakocsi, tejcsi,cumi, ének, fektesd le simizd a hátát, vagy a nyakát még azt is nagyon szereti a fiam, tisztára ellazul tőle. Az altatás lényege hogy a babád kellőképp ellazuljon hogy el tudjon aludni. ha te is feszült vagy az altatás miatt akkor megérzi. próbáld úgy felfogni hogy te most segítesz neki és nem az akaratodat akarod ráeröltetni hogy márpedig most alvás van!!
2013. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem vagyok feszült, engem nem zavar, hogy el kell altatnom, csak már kezd egy kicsit nehéz lenni és mivel közeledik az idő, hogy leengedjük az ágyát, így gondoltam, addigra hozzá kellene szokni. Régóta próbálkozom már vele, de még nem találtam meg a megfelelő módszert. A tápszer sajnos nem jön szóba, mert nem fogadja el, jön a foga és abszolút nem akar cumiból enni. Írtam, hogy a babakocsi nálunk nem jön be, mert ha megáll a kocsi nincs alvás, plusz a 3-on lakunk, babakocsi a földszinten, lift nincs, nem cipelem fel minden nap, hogy ebben elaltassam, délután meg cipeljem le a sétához és mivel egyedül vagyok vele, nem is hagynám magára a lakásban arra az időre sem. Sajnos a melléfekvéstől sem lazul el, de az sem jó, mert az ágyon nem hagyom, a kiságyba pedig akkor is be kell tennem valamit.


Azért köszönöm a tanácsokat, próbálkozunk, hátha. De én is abban bízok, hogy talán hamarosan megérik rá és saját maga fogja igényelni, hogy ne ringassam.

2013. márc. 27. 14:12
 6/6 A kérdező kommentje:
- valamit, elírtam = valahogy
2013. márc. 27. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!