Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagytátok sírni a babáitokat?

Ti hagytátok sírni a babáitokat?

Figyelt kérdés
7 hetes kisfiam szinte egésznap nem alszik ha dajkálom azért nem mert nézelődik ha le rakom azért nem mert nincs kezemben.... Ma le raktam kipróbáltam a "hagyom sírni modszert 2-3 perc múlva csend lett. De még is annyira kegyetlennek érzem magam
2013. márc. 27. 19:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem hagytam.
2013. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Soha ne hagyd sírni! Ilyen pici babának még nagyon kell a testközelség, szegény csak azért sír, hogy azt megkapja.

Nem kell vele járkálni vagy ilyesmi, egyszerűen fektesd magad mellé, bújjatok össze és rendben lesz a világ.

2013. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
Akik azt mondják, hogy hagyni kell sírni, azok biztosan nem egy 7 hetes babáról beszélnek.
2013. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

Az első gyerekemet az első nyikkanásra felvettem, a másodikat azért nem tudtam, mert ha épp a 1,5 évest pelenkáztam, akkor őt nem dobhattam el és szaladhattam a nyekergő picihez. Meg is lett az eredménye, a kicsi egy normális, átlagos gyerek lett, aki megérti hogy néha várnia kell, míg a nagyobb türelmetlen és sokszor képtelen elfogadni, hogy pár percig nem ő van a középpontban. A kapcsolatunk meg mind a kettővel szoros, tehát a kicsivel az is sérült.


Ha nem hosszú órákig hagyod bömbölni, hanem tényleg csak 2-3 percet amíg befejezed a pisilést, stb, akkor nem lesz tőle semmi baja. Beszélj hozzá közben kedvesen, megnyugtatóan.

2013. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
2: Sajnos anyukának néha zuhanyozni is kell, ennie, mosnia, pisilnie....
2013. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt ebből megint vita lesz?


Más, ha anyuka néha 1-2 percre (pisi, v bármi ilyesmi) miatt sírni hagyja. És más, ha direkt leteszi amikor sír, mondván, hogy majd megnyugszik.

2013. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Régebben azt tartották hogy hagyjuk sírni a babákat, legalább erősödik a tüdejük! Hát én ezen mindig kiakadok. Persze 1-2 perc nem sok, van mikor az embernek megy a hasa a wc-n:) A sírásnak mindig oka van, én nyugtató szopit szoktam alkalmazni, ez bejön. Nem eszik, csak 1 perc nyammogás és már alszik is.
2013. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hagytam sírni. Amíg kimentem wc-re, pár percig el volt nyugiban, de, ha picit sírt is, az nem baj, 1-2 perc. A többi dolgot, főzés, mosás, stb. akkor csináltam, amikor alszik. Más, amikor az ember kimegy pisilni pár pillanatra és addig a baba lehet párszor felsír, mert egyedül érzi magát, és más, mikor sírva alszik el, óriási a különbség.
2013. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

2-3 perc még semmilyen életkorban nem számít "sírni hagyás"-nak, nem hiszem el, hogy létezik olyan csecsemő, aki soha életében nem sírt ennyit magában. Úgyhogy ha így vesszük, akkor természetesen hagytam sírni, néha nekem is el kellett mennem vécére, vagy lemosni a hajamról a sampont, ilyesmi.

Ennyitől ne legyen lelkifurdalásod, ha hagynád, hogy öklendezve lilára ordítsa a fejét, az persze más lenne.

2013. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hogy miért sír. Ugye az anyák hamar felismerik sírás és sírás közti különbséget. Ha tudom, hogy probléma van, még a hajamon lévő balzsam is ráér, de ha éppen "csak" kézben szeretne lenni, akkor 1-2 perc nem a világvége. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi is emberek vagyunk, pisilni kell, inni kell, hajat kell mosni, tusolni kell, fogat kell mosni, stb. Szóval, én azt mondom, attól függ, hogy miért sír, és várhat-e dolog 1-2 percet.
2013. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!