Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet egy hónapos babámmal?

Baj lehet egy hónapos babámmal?

Figyelt kérdés
Ma voltunk az egy hónapos vizsgálatoné és a babám nem hízott csak 190 grammot 3 hét alatt. 4160 grammal született a korházból 4000 grammal engedtek ki egy hetesen és azóta csak ennyit szedett fel. Igen csak meglepődött a védőnő, és két hét mulva kontroll mérésre kell mennünk. De anyatejem van rendesen, csak ő eszik keveset, vagy ha túl sokat eszik akkor sokszor bukja vissza a felesleget. Van ilyen helyzetben más is?
2013. márc. 28. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ordít evésnél a baba és sokszor rosszkedvű? NEm lehet,hogy refluxos?
2013. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen időközönként etetsz? Két étkezés között nyugodt, vagy sokat sír, felébred? Mit jelent az, hogy keveset eszik? Méred a mennyiségeket, vagy kevés ideig szopik?
2013. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is ebben a hitben voltam fél évvel ezelőtt, kiderült,csak az egyik cicimben elég a tej, a másikba alig van... szóval nekem kevés volt, mivel a gyerekorvos azt mondta, ha nem hízik 1 hét múlvára semmit, akkor kórházi vizsgálatokra küldi a lányomat, így vettünk egy mérleget, néztük mennyit eszik,hányszor eszik egy nap, kiderült, hogy kevés a tejem...kezdődött a tápszerezés, ha a doki parter lett volna én kínlódtam volna még a gyerekkel szoptatás terén, hogy nem adok semmi tápszert, hanem várok még,hátha lesz több tej.de nem volt partner, kötelezte a hízásra,így kiegészítésnek adtam neki, ma már csak 1szer szopik egy nap...
2013. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az igen... jo kis sullyal szuletett...
2013. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok komolyabb problémát is jelezhet, de az is lehet, hogy egyszerűen csak keveset eszik, erre viszont könnyen van megoldás. Mielőtt rémeket kezdesz látni, sürgősen szerezz be otthonra egy babamérleget (bérelni már havi 1500-2000 forintért is lehet), minden evés előtt és után mérd meg és látni fogod elég e a tejed mennyisége, illetve hogy ez megfelel e az ő testsúlyának (100-150ml/kg). Ha mindez rendben van és mégsem hízik, akkor viszont komolyabb kivizsgálás szükséges.
2013. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na oké, akkor csak sorjában: ha a baba kiegyensúlyozott, nem sír sokat, evés után jókat alszik és van napi 4-5 jó pisis pelusa, akkor eleget eszik.

Másodszor: a baba igen szép súllyal született, nem kis tartalékokkal jött világra, az ilyen babák szoktak olyat elkövetni, hogy viszonylag keveset gyarapodnak. Amíg a babóka az előbb leírtak szerint viselkedik és valamelyest gyarapodik is, addig semmi probléma nincs.

Harmadszor: a védőnő olyan remekül mérni, hogy az már vicces. Az első gyerekemnél még volt védőnőnk (azóta szerencsére látnom se kell őket, borzasztó állatfajta) és sikerült neki a szemmel láthatóan is nőtt gyereket a születési méreteinél több centivel kisebbre mérni - nyilván összement, ugye. :-D

Ne foglalkozz a védőnővel és el ne kezdd méregetni a babát, mert attól csak megbolondulsz. Ha eszik szépen, nyugis, kiegyensúlyozott kisbaba és a pisis pelusok száma rendben van, tökmindegy, milyen a súlya, mérni nem kell. A gyerekdokink is ezt mondta. Küldjem a fenébe a védőnőt, szoptassak igény szerint és ne aggódjak. Ezt tettem. 3 gyönyörű gyerekem van. :-)

2013. ápr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen az igaz,hogy szép súllyal született, az én babám a 40. héten született 3500 grammal.
2013. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Van napi 4-5 pisis pelus, és két etetés között szépen szundikál, éjjel is alszik. Sőt mostanában már nem is bukik, csak 3 naponta kb, de akkor is azért mert túleszi magát, mivel ő nem fogadja el a cumit és mikor aludni akar akkor is úgy csinál , azt gondolom enni szeretne, ráteszem a cicire és akkor majd megfullad és persze visszajön neki:))

Majd csak kialakul, de vinnem kell vissza mérlegelni kíváncsi vagyok mit mutat a mérlege, mert nálam gyarapodott. Igaz a védőnő szerint neki szuper mérlege van.....

2013. ápr. 4. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!