Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos mindenkit arcon...

8 hónapos mindenkit arcon karmol, aki felveszi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbáltam neki mutatni, hogy simi meg finoman kb 10 mp-ig érdekli vagy csinálja ha fogom a kezét, majd visszatér a belekapós karmolásra.

Mondom neki szigorúan és a szemébe nézve hogy nem, letojja. Elhúzom vagy néha idegességemben ellököm a kezét, röhög és már nyúl is újra.

Így teljesen lehetetlen hordozni csatosban meg egyáltalán felvenni kézbe a földről, ágyból stb mert az első dolga, hogy karmol az arcomba.

Amúgy a nemet érti mert ha piszkálja a konnektort, vezetékeket és rászólok akkor kb kettő után abbahagyja és elmegy onnan (néha bőgve, hogy na ezt se lehet megint) szóval tudja mi a nem.

Csak ezzel a karmolással nem haladok semmire.


Volt Nálatok is ilyen? hogy szokott le róla?


2013. márc. 29. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én kislányom is karmol. Lassan 8 hónapos lesz. Szerintem ezt minden baba csinálja, emiatt nem kell aggódni, majd egy idő után biztos, hogy leszoknak róla. Én csak akkor szólok rá, ha már eléggé fáj. Ő még kicsi ahhoz, hogy megértse a nemet, majd idővel. Amúgy a te babád már megy? Csak, mert írtad, hogy elmegy a konnektortól.
2013. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
baba szokás,az én kisfiam is csinálja csíp,karmol.9,5 hónapos
2013. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 3 hétig tartott, aztán áttért az állam harapására, most azt élvezi :D
2013. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az én 9,5 hónaposom is karmol, markol.

igyekszem sűrűn levágni a körmét, vagy ahogy engedi :)

2013. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
enyém is 9 hós, karmol és markol és püföl és mindig nyújtott mutatóújjal közelít, hogy a szememet megvizsgálhassa. Szerintem teljesen normális jelenség, le fog róla szokni előbb-utóbb. Én is minden alkalommal mutatom, hogy simi, de még kicsik ehhez.
2013. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális dolog.A fejlődésük része,majd idővel "abbahagyja".Teljesen felesleges ellökni a kezét,és a figyelmeztetés is hatástalan még.Mert ők még nem értik,hogy ezt nem szabad,és hogy fájdalmat okoznak vele.
2013. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

kedves 1-es, igen már lépeget a bútorok meg a fal mellett támaszkodva meg egyik bútortól a másikgi, ha elér odáig a keze, akkor átlép.


az a furi, hogy amúgy ha valamire mondom hogy nem, két próba - és két nem - után otthagyja, tehát érti, hogy akkor ezt nem piszkáljuk, de a kezénél a nemet meg a szigorú arcot csak röhögéssel jutalmazza. szerintem ott azt hiszi játék


akkor egyelőre sűrűn mutatom a simit és várok, hátha abbahagyja magától

köszi a válaszokat, mentek a kezek

2013. márc. 30. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!