Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megszokni, vagy...

Hogy lehet megszokni, vagy legalább elviselni?

Figyelt kérdés
Elég sírós imádott gyermekem (3 hónapos kereken)és ettől én sikítófrászt kapok. Két hisztis csaj... szóval nehezen viselem, amikor bömböl, üvölt, ordít...
2009. szept. 19. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem megszokni kell hanem tenni ellene. Olyan nincs, hogy ok nélkül sír mert nagyon pici. Ha pedig nagy lesz akkor már illik leszoktatni erről.
2009. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Egy 3 hónapos pici baba nem sír ok nélkül lehet éhes fájhat a hasa vagy egyszerűen az anya közelségét akarja. Elég röviden vázoltad a helyzetet.
2009. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Én is azt tapasztaltam, hogy ok nélkül sosem sírt a fiam. Elkezdtem figyelni, miért is sírhat és megszűntetni a bibit. Azért olyan sok minden nem lehet... Fontos a napirend, és az, hogy mindig minden ugyanúgy menjen, vagyis evés, játék ,alvás, újra evés...ugyanakkorminden nap a séta és a fürdés. Így a kicsi mindig tudja, hogy épp mi következik. Ha nem így csináltam sírt és nyűgös volt. Ha tartottam a megszoktatott rendet, hangja sem volt.
2009. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Az én kislányom is három hónapos. És ő is szokott ok nélkül sikítani (!) teli torokból. Nem éhes. Nem fáradt. Tiszta a pelus. Nem fáj a hasa. Dajkálnám, de feszíti magát és sikít tovább.

Fél óra, utána vesz egy nagy levegőt, és óriási mosollyal nyugtázza, hogy ma is kiborított... :)

Én mély levegőket szoktam venni... kitartás :)

2009. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bővebben: a nappali alvásokkal van a gond, mert sokszor túlfárasztja magát. Én már tapasztaltam, hogy nem igazán volt oka a sírásának, csak belelovalja magát. Ha el tudom vonni a figyelmét, akkor pár másodperc múlva rám nevet. Higgyétek el, küzdök ellene, próbálok türelmes lenni, de néha már mindent végigpróbáltam... szeretem ölelgetni, hordozgatni, de mindenki ijesztget, hogy egy lépést sem tudok majd tőle tenni. Szóval?
2009. szept. 19. 14:29
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, most látom, hogy megtaláltam leánykám rokon lelkű barátosnéját :D tehát szerinted ez a jelenség majd lecsillapodik?
2009. szept. 19. 14:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia igen a lányaink rokonlelkek!

Látom, valami jóindulatú ősanya marhára lepontozott, biztosan rohadtul ismeri a gyerekemet.

A túlpörgésbe bizony hamar bele lehet szaladni, bár ha emiatt sikít, az tulajdonképpen nem az ok nélküli kategória. Egyszerűen vannak napok, mikor nem tudunk rájönni, volt, hogy négyen álltunk felette tanácstalanul.

Üzenem annak, aki lepontozott, hogy jöjjön át, és mondjon okosat. Kiváncsi lennék, mire jut.

Szerintem enyhül majd a dolog, ill. mi fogunk hozzáedződni :)

E leponzotás miatti hisztiért meg bocs, kedves kérdező, de épp nem vagyok jó kedvemben.

2009. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Biztos a te babád is gyönyörű, gondolj arra. A lepontozással én már régen nem foglalkozok, szerintem értelme sincs.
2009. szept. 19. 14:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most 13 hónapos. Az első fél évből nem nagyon tudok mást felidézni, csak azt a tehetetlenséget, h' állandóan sikítva sír, és egyszerűen nem tudom, mi a baja. Korábban én is meg voltam győződve, h' ok nélkül nem sírnak a babák. Végül is most is ezt hiszem, csak azzal a kiegészítéssel, h' vannak kivételek, például a miénk. Így visszapörgetve kb. 7-8 hónapos korában kezdett lassan javulni a helyzet, fogalmam sincs mitől. Stabil napirendje már régen volt, a szoptatással-hozzátáplálással nem volt probléma, mindig sokat foglalkoztunk vele, de hagytuk egyedül is játszani, kúszni-mászni stb. Az ismeretségi körömben másnak is volt sírós babája, és az orvos, védőnő is megnyugtatott, h' el fog múlni. Végül így is lett. Egy ideje már nagyon mosolygós, barátságos mindenkivel, sokat hízeleg, nagyon kedves természetű. Szóval minden nap közelebb van az az idő, amikor már csak visszagondolsz majd erre a korszakra.
2009. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jól esnek a szavaid, köszönöm! Újult erővel gyürkőzök neki a feladatnak :)
2009. szept. 19. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!