Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a babám...

Mit tegyek, hogy a babám éjjel ne egyen, hanem átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
4 hós és 8 kg, szóval elég jó húsban van. Éjjelente legalább kétszer kell, de van, hogy kétóránként felriad, és csak rá hallgat.
2013. márc. 31. 21:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én 4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, mert csökkent a tejem. Éjjelente 2 óránként felkelt.. Most naponta kétszer kap pépeset, a többi szopi és tápszer. Azóta csak egyszer kel éjjel, de egyszer már át is aludta az éjszakát.
2013. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
Szia!Én is azon a véleményen vagyok,hogy felesleges mindenfélével próbálkoznod.Az én gyerekem eg yhónap múlva 2 éves és még csak most kezdi el átaludni az éjszakát,de még most is legalább heti 2szer felkel éjjel és csak a tejcsivel alszik vissza(nem szopizik).Pedig tuti nem éhes:D ,eszik eleget.Kiegyensúlyozott baba,jókeedvű,de az éjjeli alvás nem megy.Ilyenek a gyerekek.Apadó tejre nekem nagyon jól bevált a grízes tészta,majd szétrobbant tőle a mellem,már akkor is,amikor már teljesen beállt az ő igényére a tejmennyiségem.És ha tudsz,heti egyszer aludj vele napközben,ha nem szoktál.Remélem,segítettem.KITARTÁST!
2013. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem hittem volna, hogy van rosszabb helyzet is a miénknél! Most éjjel is 3x ébredt, 1-kor, 3-kor és 5-kor, aztán 7-ig mellettem volt az ágyban szopizni, azt hiszem 1 órán át tömte magát és utána bealudt egy órára, de 7-kor mintha elvágták volna. Folyamatosan mocorgott, dumált, nézelődött egészen mostanáig. Nálunk most fél tíz van. Ez a délelőtti szundi a legpontosabb. Mindig pont egy óra. Aztán ebéd után egytől kettőig vagy háromig pihi, ilyenkor én is szundizom. Ha háromig felébred, akkor fél hat, hat körül durmol fél órát, ha négyig alszik, akkor egészen fürdésig kakukkol, ami 8-kor van. Fürdés után borul az egész, mert vagy elalszik cicin azonnal, vagy fent van még egy órát és ez független attól hogy délután mikor kelt. Ha szerencsém van akkor 9-től éjfélig meg se nyikkan, ha nincs akkor másfél kétóránként kel, és kéri a cicit. Remélem ez nem tart sokáig és egy éven belül aludhatok egyhuzamban 4 órát! A 8 órás alvásról meg álmodni se merek! :)

Köszönöm a tippeket és sztorikat, kicsit megújult erővel csapok bele, remélem hamarosan mindannyiunk jókat alszik majd! :)

2013. ápr. 2. 03:34
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
már ne haragudj egy 2 éves már bőven nem baba,és elég nagy probléma ha nem alussza át az éjszakát,azért egy 4 hónaposnál még nem elvárható,de 2 évesnél már nagyon is
2013. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem az embereket,miért kell butaságokat írniuk tiszta tudatlanságból??????!!!!!!!!!Először is nem én tettem fel itt kérdést,nekem semmi bajom nincs vele,h a 2 éves gyerekem még néha felkel éjjel.Ha te annyira okos lennél,tudnád,h ez egyáltalán nem ritka és egy ekkora gyereknek egyáltalán nem kötelező egyhuzamban végigaludnia az éjszakát.Én azért írom ilyen bizonyossággal,mert veled ellentétben én utánajártam ennek a dolognak.Szerintem csak akkor illik valakinek válaszolni(főleg hogy nem is én tettem itt fel a kérdést),ha teljesen biztos vagy a dolgodban,nem a saját kútfőből veszed a hülyeségeidet.Én nem foglak téged meggyőzni arról,h az én gyerekemmel nincsen semmi gond,elég,ha én tudom.Én jó szándékú,segítő választ írtam a kedves kérdezőnek,nem azért,hogy másokat pocskondiázzak,mert semmi egyéb elfoglaltságom nincsen....
2013. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
ha szerinted normális hogy 2 éves gyereked nem alussza át az éjszakát akkor ok,de hidd el nekem hogy nem normális,manapság z 1-3 éves gyereket is sokan magatehetetlen csecsemőnek kezelnek,ha a gyerek hangot ad rohanni kell megetetni 3szor éjjel még 2-3 évesen mert hát Ő ezt igényli,nem saját kútfőből írom,de ez az anyuka igénye nem a gyereké
2013. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hidd el,hogy egyáltalán nem kezelem a 2 éves gyerekemet MAGATEHETETLEN CSECSEMŐNEK(Jézusom)Mivel mindent megért és képzeld el,már egy ekkora gyerek beszélni is tud,elmondja,h mit szeretne!!!!!!!!Hetente kb 1-2szer (de olyan is van,h egyáltalán nem)felébred hajnalban és elmondja ,h szeretne inni egy kis tejecskét.Megissza és már alszik is tovább,ha nem adok,akkor nem alszik.És hidd el nekem,hogy a felnőttek is megébrednek éjszaka,csak ők nem emlékeznek rá,mert azonnal vissza is alszanak!!!Nyugodtan utánanézhetsz egy szakirodalomban.De különben meg milyen jogon mered megítélni,hogy én hogyan tekintek a 2 éves gyerekemre!TE EGÉSZEN BIZTOSSAN EGY SZUPERANYUKA vagy egy SZUPERGYEREKKEL ,képzeld,az én gyerekem nem tökéletes,ahogy én sem vagyok az.De ha ez káros lenne az egészséges fejlődéséhez,biztosan tettem volna ellene valamit.Mindenkinek üzenem,több hozzáértő ember(védőnő,orvos stb. ...) megkérdezése alapján kijelentem,egy kisgyereknél egyáltalán nem jelent semmilyen problémát(tehát nem fejletlen,nem visszamaradott,nem elkényeztetett,nem debil) ha nem alszik egyhuzamban végig 8-9 órát,mivel az ő alvásciklusuk teljesen más mint egy felnőtté.minden gyereknek megvannak a maga rituláéi:alvórongyi,baba,plüss,tej,kakaó,cici és még sorolhatnám.Aki pedig nem hiszi,járjon utána!
2013. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
egy percig sem mondtam,hogy tökéletes vagyok elmondtam a véleményem,te meg nekem ugrottál,hogy mertem hozzád szólni amikor nem te vagy a kérdező
2013. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjuk abba ezt a vitát,nincs értelme.Ne haragudj,ha nem jól értelmeztem a mondanivalódat,eléggé úgy jött le,hogy te támadsz le engem.próbálj meg kicsit finomabb stílusban és akkor nem lesznek problémák.köszönöm.
2013. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hühh! Ne veszekedjetek, nem ezért tettem fel a kérdést! 3 évesen én is volt hogy felébredtem éjszaka mert rosszat álmodtam, de én nem erre gondoltam. 2 éves kisgyerek éjszaka felkel többször is tejcsiért nem tudom, hogy normális-e vagy sem, de ha az enyém kérne én adnék neki, mert az a dolgom, hogy kielégítsem a szükségleteit. Majd három èvesen biztos nem kell majd neki.

A kérdés az volt, hogy mit tegyek, hogy átaludja a babám az éjszaka nagy részét és ne kétóránként kelljen megetetni. :)

2013. ápr. 3. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!