Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 11 honapos es még...

Benfentes kérdése:

A kislányom 11 honapos es még nem mászik csak gurul es felül. Szerintetek nagy baj ha még nem mászik?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 22:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
vidd el megmutatni dévényesnek!9-es!nem a járásról van szó hanem a mászásról.ha járni később kezd mint 1 év az nem baj,de a mászás nagyon fontos a későbbiekben is!Kompot meg dobd ki ha nem akarsz egy gerincferdült gyereket!
2013. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Ne izgulj, vidd el Dévényeshez, egy két alkalom és beindul nála. Azt mondtad dolgozik a combja, most akkor kúszik?
2013. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
hat ha hasra teszem csak evez néha felhuzza magat.,ugy probáltam hogy letetem a cumiját eléje probálkozik de aztan oda gurul érte.köszönöm a tanácsokat elviszem orvoshozz
2013. márc. 31. 23:17
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem a combja dolgozik hanem kompozik:) Persze,hogy nem mászik ha te megállitod a mozgásfejlődését komppal!
2013. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

mióta kompozik és naponta mennyit van benne?


nem akarok károgni de amiket leírsz, hogy ha leteszed hason és csak evez, nagyon nem hangzik jól ennyi idős babánál. vagy gond van, vagy a komp miatt van.

nagyon sokat legyen hason, csak tedd le a földre reggel, és ne vedd fel! a sír, feküdj mellé és játszatok, de mikor ébren van, a földön legyen és erősödjön.

kompot és egyéb káros baromságot felejtsd el.

viszont ha mentek játszótérre, hintázzatok, az nagyon jó, fejleszti az egyensúlyérzékét ami nálatok különösen fontos a komp miatt.

és persze vidd el orvoshoz, gyógytornászhoz jövőhéten, hátha hamarabb behozza így a lemaradását

2013. márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A comp egy baromi káros eszköz, ne csodálkozz, hoyg gond van, azonnal dobd ki és irány egy szakember.
2013. márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%
Én is compa raktam sajnos, 12 hónaposan kezdett el mászni, későn indult el, TSMT tornára jártunk vele. Most minden rendben, de ne tedd bele, mert nem jó. Vidd Dévényeshez, pokróc, játékok, hadd dolgozzon.
2013. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy nem mászik, önmagában még nem biztos, hogy baj, ha amúgy jól (szabályosan) és sokat kúszik. De ahogy leírtad, hogy miket csinál, pláne, hogy kompozik, így már tényleg elég gyanús.

A kompot tényleg sürgősen felejtsd el, nagyon káros a mozgásfejlődésre, lehet, hogy emiatt van gond.

Én nem rögtön Dévényeshez vinném (van velük rossz tapasztalatom), hanem neurológushoz, aztán majd ő eldönti, hogy milyen fejlesztés lenne a legmegfelelőbb a babának.

2013. ápr. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%
hát nekem meg a neurológiáról van véleményem. Anno a fiam 6 hetes volt mikor egy nagytekintélyű doki a Margitban közölte, hogy a fiam mozgássérült lesz és soha nem fog járni. Ehez 11 hónaposan már önállóan járt. Annyi baja volt, hogy nagyon sovány volt emiatt gyenge volt az izomzata, de a Dévénytorna és a tömés segített.
2013. ápr. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Első gyerekes anyuka vagyok, és a lányom 8 hónaposan alig fordult át, nem kúszott, nem mászott, de még nemis akart kutyázni. Kicsit paramami voltam emiatt, de a gyermekorvos és a védőnő is régivágású. Folyamatosan azt mondták, hogy kicsit lustább, ne aggódjak. Közben telt az idő, és nem nagyon láttam fejlődést, egyre jobban aggódtam, és akkor addig rágtam a védőnő és orvos fülét, amíg ki nem nyögték, hogy szokott a körzetbe járni egy gyógytornász, ha ennyire aggódom, akkor mutassam meg neki.

A gyógytornász j alaposan megnézte, megvizsgálgatta, aztán elküldött ortopédiára és neurológiára. Az ő jelmondata az volt, hogy nincs lusta gyerek, csak vagy a képesség hiányzik, vagy a moziváció. A lányomnál azt vettem észre, hogy inkább a képesség hiányzik, mint a motiváció, mert annyira frusztrált volt, hogy nem éri el a játékokat. Vagy háromneurológusnál is voltunk. Mindhárom egybehangzóan azt mondta, hogy hipotóniás, gyengék az izmai, különösen a lábizmai. Abban tért el a válaszuk, hogy ez agyi eredetű, vagy egyszerűen ilyen alkat. A Margitban lévő Szabados doktor nem javasolt különösebb gyógytornát, de a másik két doki mindenképpen. A Gézengúz alapítványosokat és a Petőt javasolták.

Az ortopéd orvos nem látott egetrengető nagy eltérést. Vonogatta a vállát, nagyon lazák az izületei, igazi balerina-alkat.

A gyógytornász mutatott egy pár otthoni gyakorlatot, azokat csináltuk, de az igazi nagy fejlődés akkor állt be, amikor elkezdtünk járni a Petőbe. Azt hittem, higy csupa mozgássérült gyerek jár oda, de abba a csoportba, ahová kerültünk, csupa hasonló gyerkőc jár. Most lesz egy éves, már ügyesen mászik és lépeget bútorok mellett, de az önalló járástól még egy kicsit messze vagyunk, pedig már nagyon menne :-)

Persze a háziorvosunk továbbra is mondogatja a maáét, hgy biztosan magától is elkezdett volna mászni, meg felállni, tök fölösleges torturának teszem ki a gyereket. Én csak azt látom, hogy nagyon szeret közösségbe járni, és nagyon jó játékos feladatok vannak, nekem is hasznomra vált, hogy otthon új játékokat tudunk játszani.

2013. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!