Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 11 honapos es még...

Benfentes kérdése:

A kislányom 11 honapos es még nem mászik csak gurul es felül. Szerintetek nagy baj ha még nem mászik?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 22:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ismerős kislánynál ugyanez volt, senki nem mondta anyukának hogy ez nem oké. Nekem 2 gyerekem van, egyik se volt egy turbó mozgásfejlődésű tehát nem bezzegeltem neki (5 hósan forogtak, 6hós koruktól kúsztak, 8 és 9 hósan kezdtek mászni), de amikor meglátsz egy 11 hónapos NAGY babát feküdni a földön (még 4kézláb se tornázta fel magát) és forogva közlekedni mindösszesen akkor azért erősen érzed hogy vmi nem oké.

Aztán szerencsére még vki mondta neki hogy ez így nem jó, és elkezdtek dévényre járni. Heti vagy 3-4 alkalommal szóval jó sokat. Olyan 1 éves kora körül elkezdett kúszni, 14-15 hónaposan mászni és 19 hónaposan indult el egyedül. Nagyon szépen beérte társait 2.5 évesen már ügyesen szaladt, 3.5 évesen tekerte a kis bicajt, tehát teljesen fejleszthető volt, pedig szerintem még elég későn is kaptak észbe dehát első gyerek, sehol nem volt baba a családban, fogalmuk se volt hogy van ez, a védőnő meg csak azt mondta hogy ó még ráér majd fog mászni...

2013. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.kaptam idöpontot május 29 re de azota a kislányom mar kuszi-maszik minden oké.azért elvigyem gyogytornára szerintetek
2013. máj. 5. 21:30
 23/24 anonim ***** válasza:
igen.mindenképp.később kezdte a dolgokat,max megtornáztatja néhány alkalommal,és bepótolja a lemaradást.de egy véleményt mindenképp kérnék szakembertől.
2013. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
igen mindenképpen.
2013. máj. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!