Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit javasoltok "elegem van...

Mit javasoltok "elegem van már a gyereknevelésből" erre az érzésre?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van már, tiszta idegbeteg vagyok. türelmem már nulla.... Idegességemben kidobnám az ablakon (tudom most sok szülő megvet emiatt a kijelentésen miatt, de valljuk be sokan így érzünk is, még ha nem is mondjuk ki!!)

Elegem van, hogy minden reggel küszködéssel, meg sírással kezdődik, aztán napközben is folytatódik. Hagyom küszködni, nyígni, sírni, mert már nem érdekel, semmit se tegyek mellette? Szaladjon a ház? Ne is fésülködjek csak állandóan vele foglalkozzak? Az etetés meg megint egy külön idegbaj, hol szépen eszik, hol meg csak nyíg, szenved, nem akar enni.... (fél éves múlt) Mit lehet ilyenkor tenni?? Mi az eget csináljak, mert már nem bírom! Teljesen kész vagyok idegileg! MÁr az is megfordult a fejemben, hogy minek kellett nekem gyerek.... Teljesen el vagyok keseredve :(



2013. ápr. 4. 12:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
A fiam rendkívül érzékeny baba, ő is folyton nyügi, ha nem foglalkozom vele. Nos, a háztartást hanyagolom. Eddig pihenőszékben kivittem a konyhába, jól elvolt, tudtam főzni, mosogatni, sőt teregetni is. Most már felül, feláll, nem marad meg a székben. Tehát nem tudom kivenni, mert járókánk nincs, és nem is férne el. A kiságyban is bömböl, hiába vagyok ott mellette. De ha wc-znem kell vagy neki csinálok enni, beteszem arra az 5 percre, hiába sír, inkább ott , biztonságban sírjon, mint elessen. Folyton szórakoztatni kell. Ha nagyon nem bírok vele, leviszem sétálni, néha el is alszik közben. Amikor alszik , aludj te is vagy menj el fürdeni, olvass. Az én férjem is sokat dolgozik, hajnalban jár dolgozni, de hétvégén azért segít. Nekik legalább van ebédszünet, nekünk nincs:( Szóval akármennyit is dolgozik, az ő gyereke is, egy fél órát igazán segíthet, akár azzal, hogy babázik, míg te összepakolsz gyorsan.Beágyazni mondjuk mindig beágyazok, míg a fiam kúszik-mászik, illetve porszívózás sem zavarja. De ha neked megmarad az ágyában, beteheted, és csinálhatsz ezt azt. Esetleg hordozókendő, nekünk nincs sajnos, így sokszor kézben cipelem a fiam, a másik kezemmel meg csinálom, amit tudok...
2013. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem volt el sosem a járókában.Én azt csináltam,amíg csak mászni tudott,h amikor a konyhában volt dolgom(nekünk is pici a lakás) leterítettem pokrócokat,vitte oda játékokat,elbarikádoztam,így legalább látott engem.10-15 percig ügyködtem,aztán odamentem,játszottunk,aztán megint ügyködtem és így tovább:)a délelőtti alvásánal nagyon gyorsan befejeztem a dolgom és a délutáninál már tudtam egy kicsit kikapcsolódni.Aztán ahogy cseperedik,már egyre jobban el lesz egyedül is.Az evéssel nem kell törődni,amikor nem akar annyit enni,nem eszik.Anyukám mesélte,mi is nagyon keveset ettünk,megkérte a dokit,adjon valami étvágynövelőt(persze akkor már nem ilyen pirinyók voltunk).a doki,aki amúgy a világ egyik leglelkiismeretesebb orvosa volt,azt válaszolta,dehogy ad,a gyerek annyit eszik,amennyire szüksége van.És így is volt.Nekem is volt,azon gondolkoztam,miből tartja fenn magát,olyan keveset evett,rá egy hónapra meg már "zabált",aztán megint keveset,majd megint zaba :)
2013. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
még minidig nem tudjuk, mennyi idős a gyerek,nem mindegy.
2013. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Jégtánc ***** válasza:
Fél éves múlt
2013. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
köszi, Jégtánc, komolyan, ha 10x nem olvastam el a kérdést és a kérdező kommentjét, akkor egyszer sem, egész eddig nem láttam meg:(. Bocsánat!
2013. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Jégtánc ***** válasza:
:))
2013. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Igen, fél éves múlt. Nem tudom mi lehet ez nála. Mondjuk nyűgösködős kezdettől fogva, na meg pukigondok. Arra gondolok, hogy talán a hozzátáplálás miatt ilyen? Nem elég érett a pocija hozzá? Mert baromi sokat pukizik! Kakija jó.
2013. ápr. 5. 16:58
 28/35 anonim ***** válasza:
Ha sok a puki és nehezen jön ki neki,az tényleg kellemetlen érzés,köményes tea jó rá és a hassimogatás (óramutatóval eg yirányban),lábtornáztatás.ezek megkönnyítik,hogy kijöjjön,nem feszíti annyira a kis hasiját.De az is lehet,hogy csak egy-két dolgot nem szeret a hasa,azt is megfigyelheted...Miket szoktál neki adni hamikázni?
2013. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"én meg sokszor olyanokon agyaltam hogy megfojtom őt míg alszik TUDOM NAGYON DURVA!! csak ilyenkor az ember agya nagyon eltud pukkani ,az ördög nem alszik.."


En eleg megerto ember vagyok, sokfele helyzettel-szituacioval talalkoztam mar de ez kiverte nalam a biztositekot.

Megfojtani? Egy alvo babat?

Szerintem nincs szebb egy alvo babanal es te mikozbe nezed azon gondolkodsz,hogy megtudnad fojtani??????/


Ket gyerekem van 3,5 eves es 6 honapos. Egy percig se volt segitsegem veluk, kulfoldon elunk, ferjem allandoan dolgozik. Haztartastol elkezdve ugyintezesig minden az en dolgom + 2 gyerek,marha faradt vagyok neha de soha meg csak nem is gondoltam ilyet. Egy gyerek nem szabadidos tevekenyseget es csupa szep pillanatot jelent hanem olykor kemeny perceket,napokat ,heteket. Ha sir akkor valami baja van. Idegbetegseg helyett a problemat kell orvosolni.

Surgosen kezeltesd magad mert ez normalis valaszolo.


Kerdezo: Az idegesseg athat a gyerekre. Ha nem birod,kerj segitseget. Probald megtalalni mi lehet a baja.


3,5 eves es 6 honapos fiuk anyukaja

2013. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%

Hasonló érzések hatalmasodtak el bennem is míg a babám kb 7 hónapos nem lett.Innentől elkezdte magát egy kicsit lefoglalni, és a refluxa is elmúlt, így nem sírt /sír állandóan, úgyhogy egyre jobb lett. Most 10 hónapos.

Nem mondom hogy sohasem vagyok ki tőle, de már valahogyan összehangolódtunk aszem.


Nekem az vált be, hogy vettem egy csatos hordozót, és felkötöm a bébit a hátamra.Így sétálok vele fel és alá a lakásban, táncolok a rádióra, főzök, mosogatok, beszélgetek a szomszéddal, és a fiúcska meg tök jól elvan, elnézeget! (csak hajolgatni nem érdemes mert az nem kellemes nekik)

Napi 1-2 óra + 1 órát alszik + az este mikor már alszik..szóval ebbe már belefér sok minden házimunka is

Nagyon nagyon szuper, mondjuk régen kendőztem, és azt is nagyon szerette.

Ha hordozót választasz figyelj, hogy legyen megfelelő a terpesztése benne a babának. Érdemes utána olvasni.


Mikor nagyon kiakadsz arra gondolj, hogy ugyan olyan hisztis P vagy mint azok, akiket régen mindig megvetéssel néztél az utcán a gyerekükkel hisztizni, én ilyenkor szoktam visszavenni, és megpróbálni valahogy kizökkenteni a picurom kedvességgel, hangutánzással, énekkel, kölesgolyóval:-)

2013. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!