Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit javasoltok "elegem van...

Mit javasoltok "elegem van már a gyereknevelésből" erre az érzésre?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van már, tiszta idegbeteg vagyok. türelmem már nulla.... Idegességemben kidobnám az ablakon (tudom most sok szülő megvet emiatt a kijelentésen miatt, de valljuk be sokan így érzünk is, még ha nem is mondjuk ki!!)

Elegem van, hogy minden reggel küszködéssel, meg sírással kezdődik, aztán napközben is folytatódik. Hagyom küszködni, nyígni, sírni, mert már nem érdekel, semmit se tegyek mellette? Szaladjon a ház? Ne is fésülködjek csak állandóan vele foglalkozzak? Az etetés meg megint egy külön idegbaj, hol szépen eszik, hol meg csak nyíg, szenved, nem akar enni.... (fél éves múlt) Mit lehet ilyenkor tenni?? Mi az eget csináljak, mert már nem bírom! Teljesen kész vagyok idegileg! MÁr az is megfordult a fejemben, hogy minek kellett nekem gyerek.... Teljesen el vagyok keseredve :(



2013. ápr. 4. 12:27
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, nálam is vannak ilyen időszakok. Szerintem az nem orvosi eset, ha minden az ember nyakába szakad, és összecsapnak a feje fölött a hullámok. Nekem párom külföldön van, legtöbbször hetente 1-2 napot van csak itthon. Nagyszülők dolgoznak. Sokszor olyan sincs, aki hozna kenyeret, ha szarul vagyok, vagy mint múlt héten, betemet a hó.

Ilyenkor jön el annak az ideje, hogy kérj segítséget vagy a párodtól, vagy nagyszülőktől, vagy testvértől. Igenis vegyenek ki pár nap szabit, amikor ők foglalkoznak a gyerekkel, kelnek hozzá éjszaka, te pedig tudsz pihenni, kikapcsolódni. Ebből csak így lehet kikerülni. Az ember a munkahelyén is kap szabadságot, fél év után neked is kijár egy kis idő regenerálódásra. Utána sokkal jobb lesz minden!

2013. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Én akkor érzek így mikor már pokoli régóta nem fordítottam magamra egy kis időt sem. Most én is épp így vagyok ahogy Te. Rám férne egy kis kikapcs, mert úgy érzem megőrülök, pedig egy kis angyal a lányom, és tudom hogy nincs is semmi bajom vele szembe, imádom de kiborulok minden apróságon mert be vagyok fásulva. úgyhogy apukát nyúzom hogy tegye szabaddá valamelyik napját és már itthon se vagyok. Kikapcsolódok és mehet minden tovább. amúgy ez a hülye idő is rátesz ám egy lapáttal hogy jóformán ki se lehet menni, csak itt benn rohad az ember. Nekem 1éves múlt a baba úgyhogy mindig a seggébe kell lógnom :D. nem tudom a fél évesed mennyire iszkol el onnan ahová leteszed :).
2013. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Ha csak ketten vagytok, kevés lehetőség marad:

- férjed vesz ki szabadnapot, amikor te pihensz pár órát

- fizettek egy diáklánynak, szomszédnak hogy takarítson vagy ha nagyobb lesz a gyerek, akkor vele foglalkozzon

2013. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
66%
Hasfajos babat kaptunk, az elejen en is azon gonfolkodtam, hogy megbantam, mennyivel jobb volt szabadabb elotte az eletem. De gondolj arra, hogy van akinek beteg a babaja vagy fogyatekos vagy soha nem lehet!! Mennyire szeretne egy siros hisztis kisbabat, hogy csak ilyen gondjai legyenek es ne kelljen korhazrol korhazra jarni. En mindig erre gondolok es rajovok az a legfontosabb, hogy egeszseges kisfiam van. Barmit tehet akkor is megerte!! 40-50 evesen szomorkodnal ha nem lenne gyereked hidd el. Tul leszel a nehezsegen, probalj kilabalni belole.
2013. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Először is én nem vetlek meg,h ki vagy borulva,de valamit sürgősen tenned kell ,mert csak rosszabb lesz.De írhatnál egy kicsit bővebben magatokról.napirend,szopik-e,miért sír,hasfájás,fogzás,születése óta ilyen-e...ilyesmiket,így mi is jobb tippeket adhatunk.De addig végy egy KU..A nagy levegőt,csukd le a szemed,mond h nyugi,mert el fogsz jutni odáig,h már egy kis nyikkanás is a padlóra küld idegileg!a feszültség mindig nagyobb feszültséget generál...
2013. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
addig is még annyit,ha van esetleg lehetőséged,menjetek el egy plázába sétálni,ott jó idő van,már az is jó,ha csak látod a felnőtteket vagy nálunk havonta van baba-mama klub a védőnőnél,ne legyetek egész nap bezárva.merre felé laksz?
2013. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
42%

én meg sokszor olyanokon agyaltam hogy megfojtom őt míg alszik TUDOM NAGYON DURVA!! csak ilyenkor az ember agya nagyon eltud pukkani ,az ördög nem alszik..

viszont,mikor ilyeneken elmélkedem azonnal eszembe jut hogy mi lenne viszont ha nem lenne??? elütné egy autó,és meghalna,vagy akármi???

na ilyenkor kitisztul a fejem és kicsit lenyugszom,

mindennél jobban szeretem a gyerekemet!!

2013. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
20%

Mennyi idős a babád?

Be tudod tájolni, hogy miért küszködik?

Arra esetleg gondoltál, hogy hordozd? Ha magadra vennéd, hormonálisan ő is nyugodtabb lenne, és te is tudnál házimunkázni, ez a teher lekerülne rólad. És ha a testközelséged megnyugtatja a kicsidet, kevesebben nyöszörögne, nyűglődne, te is jobban el tudnál lazulni és mondjuk aludni mikor ő is alszik(nem akkor kéne a házimunkát csinálni).

Ha van kedved, olvasd el ezt a cikket:

(...)Ha a gyermek jól érzi magát, elégedett, akkor a szülő is az. A hordozás segítségével megnyugtatott, magát biztonságban érző baba a szülőt elégedettséggel tölti el, kerek lesz a világ. Ahhoz, hogy ezt az állapotot fenntartsuk, vagy létrehozzuk, fontos, hogy gyermekünk igényeit minél hamarabb észleljük, és ezekre megfelelő, gyors reakcióval válaszoljunk. Ha a kicsink a közvetlen közelünkben van, akkor ezt könnyen meg tudjuk valósítani, hiszen egyből látjuk, érezzük a felmerülő problémát, igényt, legyen az éhség, szomjóság, vagy tele pelus . A gyors és megnyugtató válaszreakció jutalma a baba elégedettségén keresztül az, hogy ügyesnek érezzük magunkat. Képesnek arra, hogy csecsemőnk igényeinek megfeleljünk, tehát anyai, apai kompetenciánkban megerősödünk. Ennek pedig kétségtelenül fontos szerepe van a gyermeknevelésben, hiszen egy önbizalommal teli, nyugodt, kiegyensúlyozott szülő az egyik legfontosabb és legbiztosabb háttér a gyermek és a család számára.(...) teljes iromány: [link]

2013. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%
Képzelem mennyire szereted a gyereked,ha olyanokon agyalsz,hogy megfojtod,válaszoló... Szép,mondhatom. Én is kivagyok idegileg sokszor,sőt baromi sokszor,de ilyen az eszembe nem jutna. SOHA. Mert ha szétb.sz az ideg is inkább kimegyek,belecsapok valamibe,vagy fújok kettőt. De hogy ha az ágyában van azon agyalni,hogy nekiesek a torkának... No komment. Kérdező,muszáj lesz segítséget hívnod,mert ki fogsz készülni.
2013. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Uhh mintha én írtam volna. Reggel majd írok bővebben,de most gyorsba annyit írok ,hogy az elmúlt 2 hónapban 8 pohárt vágtam földhöz.
2013. ápr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!