Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Min alapult az az elmélet,...

Min alapult az az elmélet, mely szerint a babákat 3 óránként lehet szoptatni, a maradék időben kapjon, vizet, teát?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
annyi idő kell, amig megemésztődik a tej. Ha ráeszik, nagy rá az esély, hogy fájni fog a pocakja.
2013. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
De ez azért valljuk be, hogy hülyeség, legalábbis az én két fiam pont fordítva működött. :)
2013. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
3 óra elteltével emészti meg a tejcsit! Orvos mondta mert az enyém nagyon bukós volt!
2013. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondta a védőnő,hogy tartsuk a 3 órát két etetés között,de az én kislányom 2 óránként kér még sokszor most is(4 hónapos9 enni és arra is azt mondja,hogy jó...A teát viszont nem értem,sokszor még az én gyomromat is megkavarja,hiszen savas,nem hogy egy pici babáét.
2013. ápr. 4. 18:26
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Azon alapul, hogy régen így csinálták, mert a "gyereknek meg kell tanulni, hogynem lehet mindig az, amit ő akar". És a teának van íze, könnyebben efogadja a baba, mint a vízet.


Az is tiszta hülyeség, hogy nem emésztődik meg a tej csak 3 óra altt, és összekeveredik. A teával ugyanúgy összekeveredik, hülyeség az egész. Én is 1-2-3-4 óránként szoptattam, mindig igény szerint. A tej szomjoltó, éhségcsillapító, nyugtató, szóval ha az embernek van teje teljesen feleslegesnek tartom külön itatni a babát. (Elég majd 6-7 hónaposan, a hozzátáplálásnál megkínálni vízzel

2013. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
5- ös voltam. Még egy. Ugye forralt víz kell. A teához meg alapból felforralja a ember a vizet....
2013. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a diktatúrák egyik eszköze volt, hogy birkább embereket neveljenek. Egy igény szerint szoptatott baba, akinek a jelzéseire válaszolnak könnyebben lesz lelkileg egészséges felnőtt, gondolkodó ember. Valamint az anyákat is el akarták bizonytalanítani, elhitetni, hogy nem értenek a saját gyerekükhöz, és nem bízhatnak az ösztöneikben.

Nem azt akarom mondani, hogy aki nem igény szerint az nem lehet jó anya, hanem azt, hogy a családok szétzilálásában ez egy hatékony eszköz.

Manapság a korral nem haladó, régen végzett egészségügyisek ajánlják. Nagy hasznot hoznak így a tápszeriparnak... :( Majd később a tápszeres táplálás miatt kialakuló esetleges allergiák és egyéb betegségek miatt a gyógyszeriparnak.

2013. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

5,6 voltam én.


7. nagyon szépen megírta :)

A diktatúrák idején, mind a németeknél, mind a Szovjetunióban úgy tartották, hogy a gyermek "tárgy", nem szabad elkényeztetni, szoptatni, ölelgetni, puszilgatni, mert így "majomszeretet" alakul ki benne. És sokkal egyszerűbb volt megcsinálni egy adag teát. Szigorú menet volt minden. Na, és így nagyanyáink így tanulták, ez fokozatosan átszállt a gyerekekre is, illetve régebben diplomázott idősebb orvosok szintén így látják (ritka, hogy frissebben végzett fiatalok is ezt a nézetet követnék). Hát úgy ennyi. (Egyébként Benjamin Spock 'hetvenvalahányban (pontoasan nem emlékszem mikor) kiadott könyvében úgy volt, szigorúan 4! óránként táplálás, közben tea, fél- 1 éves gyereknek reggelire kakaó, tejeskávé!, anyatej hiányában ugye a feles tej...

2013. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Az összekeveredésre még egy. Ez esetben nekünk sem kéne innunk étkezések között, vagy egyáltalán többfogásos ebédet enni, esetleg elrágcsálni valamit, mert összekeveredik. A gyomorban általában összekeverednek a dolgok :)


Bocsi, hogy 4 választ írtam, mire a végére írtam, de mindig utólag jutnak eszembe dolgok.

2013. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79 és 68%- os válaazoló, sztem igazatok van.
2013. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!