Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Min alapult az az elmélet,...

Min alapult az az elmélet, mely szerint a babákat 3 óránként lehet szoptatni, a maradék időben kapjon, vizet, teát?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 17:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tömény hülyeségen alapul. Az anyatejet kevesebb, mint egy óra alatt megemészti a kisbaba gyomra. A piciket nem háromóránként, hanem IGÉNY SZERINT kell táplálni és anyatejes picinek NINCS SZÜKSÉGE semmi másra. Ha csak szoptatsz és igény szerint teszed, nem lesz sem hasfájós, sem nyűgös, sírós vagy rossz alvó a babád. Ugyanis - milyen érdekes - a kisbaba pontosan tudja, mikor és mennyire éhes vagy szomjas, az anyatej pedig pontosan illeszkedik a baba igényeihez.
2013. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban egy régi rendszer szüleménye. Értelme semmi. Mivel nagymamám egyik gyerekével 3 hónapot, a másikkal 6 hetet volt otthon, különben nem volt semmi jövedelme, egy jövedelem meg nem volt elég, így szükség volt rendszerre. Ugye egy dolgozó nő hazamegy, vagyis munka után irány a bölcsi, haza, ott a gyerekkel foglalkozni, majd reggel munka, és ugye a gyerek csak 6 hetes!, nos elég problémás. Szerencsére mi megtehetjük, hogy gyed-re vagy gyes-re megyünk, ezért én már igény szerint etetem, itatom, altatom stb. a fiam. De mamám mindig kérdezi, mikor jön hozzánk, hogy mikor kell enni a fiamnak. Mondom, ha éhes lesz:) Egyszer megkérdezte, honnan tudom, hogy éhes? Ebből látszik, hogy nekik tényleg elnyomták az ösztöneik. Nekem mindig mondja, hogy rosszul etetem, mert nem telik el 4 óra, és azt kéne figyelnem...
2013. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tőlem egyszer egy idősebb rokon felháborodva kérdezte, hogy miért nem adok teát babámnak(akkor volt kb. 3 hónapos)Szerintem még sokan azért is vallják ezt a nézetet,mert még a tudomány fejlődését elfogadnák ugyan,de ezzel a saját gyermeknevelési rendszerüket kérdőjeleznék meg,amit mások előtt sok anya nem szívesen tesz meg.
2013. ápr. 5. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!