Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fix napirend szerint éltek a...

Fix napirend szerint éltek a picitekkel vagy inkább lazább anyukák vagytok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 00:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kinek mi a napirend. Valakinek az, ha óra szerint minden pontosan ugyanúgy csinál, ugyanakkor, valakinek pedig az is napirend, hogy általában miket csinálnak sorban egy nap, mindegy, hogy hány óra van.

Én utóbbihoz tartozom. Nálunk az volt a fix míg icipici volt, hogy valami sorrendet állítsunk: evés, játszás alvás. (suttogó) Ezt nagyjából tartottuk is, bár nem ijedtem meg, ha nem 1 órát aludt, hanem csak felet és még nem volt éhes felébredés után....

Mellesleg mindig változik az alvásigényük is, a foguktól is függ a hangulat, az időtől is, anya hangulatától is stb...

Ami fix: reggel kelés, tápszer, apa-tesó el, öltözködés, játszás, rendrakás, alvás megint (most pont), ha felkel valamikor 10órai 10 körül, utána játszás a földön közben ebédkészítés, (nyáron itt séta, most nem nagyon van hozzá kedvem :( )dél körül alszik, fél2 körül ebédel, utána megyünk a tesóért (tehát levegőzés), 5 körül uzsonna, jön apa, játszás esetleg ha kell még alvás, fél8 körül fürdés, öltözés, vacsi és alvás. Ez kb mindenhol tartható, bárhová megyünk, ha meg borul, akkor sincs semmi. Az óraátállítást sem érezte meg. Szóval szerintem ez fix napirend, amit ő alakított így, és majd ha megint máshogy alakítja (pl mikor már áttér a napi két ill. 1 alvásra) majd megint máshogy lesz, de nem ragaszkodom az órához, azért írtam, hogy körül. Van, hogy 3-kor ebédel, mert annyit aludt előtte pl. Olyankor 6-kor van uzsi, és 8 után a vacsi ugyanúgy.

2013. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves a lányom. Ebéd és utána alvás ugyanakkor van (12:30-13:00 között). A többi teljesen laza.


Viszont szeptembertől bölcsibe jár, előtte pár héttel igyekszünk majd kicsit szorosabbra fogni, hogy legalább ezzel ne kelljen szenvednie ott.

2013. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!