Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek? Visszamennétek?

Ti mit tennétek? Visszamennétek?

Figyelt kérdés
MOst múlt 1 éves a fiam, lányom 3,5 éves. Nem mondom hogy KÖTELEZŐEN rá lennénk szorulva, de nagyot lendítene az anyagi helyzetünkön ha visszamennék dolgozni. A baj az, hogy hivatalosan be sem jelent, de 16 órát kell egy nap lehúzni.Igaz nem minden nap, hanem 2naponta. De nagyon örlődök mert nem szeretném ha a fiamat másra kéne bízni, mama tud segíteni vigyáz rá szívesen, de őnála meg megy ezerrel a kényesztetés és félek tőle hgoy nagyon el lenne kapatva. arról nem is beszélve hogy a fiam és az én szívem is kettétörne. Annyira nem szeretném, de a pénz meg jól jönne. :( Szerintetek mennyire viselné meg őt ez? vagy igenis egy anyának a gyerek 3 éves koráig otthon van a helye?
2013. ápr. 5. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még egy évet, és ha addig találsz jobb lehetőséget akkor vállald el és add a kicsit bölcsibe! Addig meg kihúzzátok valahogy, de a gyereknek is jobb lenne, ha még egy kicsit otthon lennél vele!
2013. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell otthon lenni 3 éves koráig, ésszerű keretek között jó lenne munkát vállalni. a napi 16 óra az sok.

És jobb a gyereknek a bölcsiben, mint egy nagyinál....

2013. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom miért de én úgy félek a bölcsis dologtól is. az oviban a lányomnak hál istennek tündériek az ovónénijei. De mi van ha a bölcsiben nem úgy figyelnek rá? vagy azért figyelnek rendesen? valahogy nehéz elhinni hogy 10-15 picikére oda tudnak gond nélkül figyelni.
2013. ápr. 5. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy otthon a helye, de ha nem lennék kifejezetten rászorulva, én nem mennék vissza. Szerintem rengeteg a 16 óra két naponta amit nélküled kellene töltenie. Persze anyagilag biztosan jól jönne, de ha magamból indulok ki, én személy szerint inkább nem vállalnám el, ha nem feltétlenül szükséges.
2013. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok! Rosszabb nem lesz neki a bölcsiben mint a mamánál! Esetleg menj be egy nyílt napra, vagy nem tudom csak úgy, és nézd meg, hogy hogy működnek bent a dolgok!
2013. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem jelenti be a munkáltató, akkor nem fogják felvenni a bölcsibe. Elvileg a bölcsihez szükséges munkáltatói igazolás.

Én nem mennék vissza, ha nem kenyérre kellene.

2013. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Így van azért is írtam, hogy most ezt ne vállalja el, hanem majd egy év múlva kb, és ha lesz egy "jobb ajánlat" amivel már bölcsibe tudja adni!
2013. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

16 óra 1 nap alatt sok, még akkor is, ha csak minden másnap lenne.

Egyébként én nem gondolom, hogy minden esetben az a célravezető, ha anyuka otthon van 3 évig. Egyrészt ez személyiségfüggő is, van olyan ember akinek sok 3 év munka/emberek/társaság nélkül (pl. ilyen vagyok én is). Szerintem az a lényeg, hogy anyuka kiegyensúlyozott legyen és amikor a babával van, akkor teljesen át tudja élni és örömmel foglalkozzon vele. Másrészt azt gondolom, hogy a mai világban nagy luxus 3 évig otthon lenni, Magyarországon kívül azért nem ez az általános.

Én egyébként a lányom 8 hónapos korában megyek vissza heti 2 és fél napot dolgozni, 1 éves korától pedig teljes munkaidőben. Ha minden jól megy, napi 4 órában fog bölcsibe járni 8 hónapos korától és szeptembertől egész napokat. Én csomó pozitív példát láttam arra, hogy jó lehet a bölcsi, rengeteget tanulnak a picik a nagyobbaktól, szocializálódik kicsit, sok bölcsis szerintem sokkal nyitottabb, mint azok a gyerekek, akik oviban vannak először társaságban.

2013. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os hozzászólóval értek egyet. Én nem mennék vissza a helyedbe, ráérsz még robotolni, MOST van szüksége a pici gyereknek rád. Később úgyis fognak nélkülözni téged.

Az anyának lehetőség szerint van helye a gyerek mellett 3 éves korig. Azért valljuk be, más nyugati államoknál nincs ilyen szociális rendszer- ha anya otthon akar maradni tovább mint 6 hét szülés után, akkor apa vagy keressen annyit, vagy anya nem kap juttatást (legalábbis %-ban annyit, mint nálunk). Nálunk nincs ez régóta, kb. 50 éve. Használjuk ki.

2013. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Golan Trevize ***** válasza:

"A baj az, hogy hivatalosan be sem jelent, de 16 órát kell egy nap lehúzni."


Ezért az egy dologért nem mennék vissza.

2013. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!