Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám alvásra bírni?

Hogyan tudnám alvásra bírni?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam szinte egyáltalán nem alszik napközben.. Ha 2 órát alszik egésznap annak már örülök. Ezzel csak az a baj ,hogy éjszakát sem alussza végig egyszer 4 órát alszik utána pedig 2-3-at és szinte ki is fújt az alvás utána reggeltől ébren van. A cicin szokott néha el szundizni. Egyébként nem sír nézelődik... Ha elunja magát akkor sír de csak addig míg fel nem veszem...
2013. ápr. 6. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta a fiam. Én nem tudtam vele mit kezdeni, a születésétől fogva rossz alvó volt. Órákat kellett vele szenvednem hogy elaludjon, aztán meg 20 perc-fél óra múlva megint fent volt, sírva... :( Nagyon kivoltam tőle... Most 14 hónapos, kb 2 hónapja változott a napirendje, így napközbe könnyen elalszik, nem kell vele szenvedni, és alszik másfél-2 órát egyhuzamban. Az előtte lévő időszak pokol volt így visszagondolva. Csak azt tudom mondani, hogy kitartás, tudom milyen ez.. :)
2013. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na,pont mint az én lányom!!Ő 3 hónapos,és nappal alszik 2x1 órát,egyet délelőtt,egyet délután és ennyi.

Este 9-10 kor hajlandó elaludni (nagy nehezen),aztán hajnal 1-2 körül ébred,eszik,alszik,majd 4-5kor megint ébred,eszik,alszik aztán reggel 7-8kor kel.

Az alvások is csak cicin mennek,amugy ő se sír,elvan magának,nézelődik.Ha már unja a banánt,akkor kezd el sírni,de mihelyst felveszem abbahagyja!

Ugyhogy kitartást nekünk,hátha lesz jobb is!! :)

2013. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

pont a cicin nem szabad hagyni elaludni, fel kell kelteni

hát terhesség alatt nem voltatok jó alvók, a gyerek sem szokott az lenni

2013. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak: én végigaludtam a terhességemet mindkétszer (minden éjszakát + napközben 1x vagy 2x, ahányszor jól esett) mégsem jó alvó egyik gyerekem sem.

Kedves Kérdező. Valószínűleg nem veszed észre az álmosság jeleit a babádon! Az ekkora babák 1-1,5 órát tudnak ébren lenni egyhuzamban, aztán elálmosodnak, csak nekik még segítség kell az elalváshoz (lehet az cici, ringatás, éneklés...) A Lányommal anno ugyanígy jártunk, ő sem aludt + igény szerint kapta a cicit, amitől állandóan tele volt a pocija és feszült (ez is okozhatta az alvási nehézségeket). Nagyon sokat szenvedtünk, hoztuk, vittük egész nap szórakoztattuk. Sajnos így utólag azt kell, hogy mondjam, a rutintalanságunk volt a bűnös, nem vettük észre az álmosság jeleit (visszanézve a régi videókat már látom, hogy mikor volt álmos) A Fiam most 6 hónapos, nála - okulva az előzőekből - már figyeltem az álmosság jeleit kezdettől fogva és megtaláltam a neki legkényelmesebb altatási módot. Ő a pihenőszékében alszik a mai napig napközben. Ha láttam, hogy kezd álmosodni, beraktam a székbe, megkapta a cumiját, a takaróját és elringattam. A mai napig így működik, ha látom, hogy álmos, berakom a székbe és amint megkapja a cumit, takarót, már alszik is, nem is nagyon kell ringatnom. :o) Figyeld a babádat és látni fogod, hogy mikor álmos! Kitartás!!!!

2013. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

A cicinél jobb altatószer nem létezik. ;) Szerintem az anyukák örülnek, hogy legalább ott alszik a babájuk... akkor pont nem kéne erről lebeszélni őket, nemde?


Kérdező, nem fárad ki eléggé napközben? Nem látod rajta jelét időnként, hogy álmosodik? Nekem kettő gyerkőcöm van, a nagy mindig jó alvó volt, a kicsi is, csak ő időben összevissza... de azt megtanultam mellettük, hogy érdemes kivárni, amíg saját maguk álmosodnak el. Nem lehet egy gyerekre ráerőltetni az alvást, jobban járunk, ha megvárjuk, míg eljut odáig, akkor kevesebb gond lesz vele.


Nem próbáltad rendszeresen hordozni? A testközelség csodákra képes, nagyon el tud lazítani! A szopin kívül. :) Nekünk is van olyan időszak (pl. fogzás), amikor szinte csak így alszik napközben, még a cici se ennyire jó.

2013. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy ha látja érzi hogy szeretném elaltatni, akkor az atyaúristennek se.

Aztán úgy voltam vele, hogy ha nem alszol akkor nem, hát már csukta is le a szemét:) Biztos érzi a feszültséget bennem az altatáskor.

2013. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!