Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki viszonylag korán bölcsibe...

Aki viszonylag korán bölcsibe adta a babáját, hogy viselte?

Figyelt kérdés
Most kérlek ne gyertek azzal, hogy anyja mellett a helye stb. Mindenki kerülhet nehéz helyzetbe. Ma én. Holnap te. Szóval hogy viseltétek mint anyák? A baba? Muszáj keresnem egy állást. Most fél éves, 1 évesen gondoltam.

2013. ápr. 8. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk msot került egy 8 hónapos kislány a bölcsibe ahova a fiam jár. imádja. Csak jót fog tenni neki a bölcsi, nyugi.
2013. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek, elvileg 9 hósan kellett volna bölcsibe adni, de vártunk 1 éves koráig.


Engem jobban megviselt. Most 2 éves, szépen beszél és szobatiszta (érdekes módon itt már ekkor megérnek rá a gyerekek, nem várnak 3-4 éves korukig...). Egyáltalán nem bánom, hogy beadtuk.

2013. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi most kezdtuk a bolcsit 1 hete. Mèg a beszoktatàs màsodik hetènèl tartunk, kisfiam 1 èves, elèg jòl viseli, èn màr nehezebben, de muszàj dolgoznom, màjus 6-àn kezdek mèg szabin vagyok. Ma màr ott ebèdelt ès elèg jòl evett, elfogadta a darabosat is, amit itthon nem hajlandò megenni.2 èves koràig akartam itthon maradni vele, de kozbvejott valami ès muszàj visszamennem dolgozni. Nekem rettenetes buntudatom van, ùgy èrzem, hogy magàra hagytam amikor mèg nagy szuksège lenne ràm. Remèlem idovel jobb lesz.
2013. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 krisztivan ***** válasza:
Nekem 2 évesen kezdte a fiam a bölcsit,de minél korábban megy annál könnyebben viseli.Ezt egy picikkel foglalkozó gondozónéni mondta:-)) Anyának nehezebb lesz:-(
2013. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi másfél évesen próbálkoztunk. De sajnos 1 hónap után már be sem tudtam vinni annyira rám csimpaszkodott és ordított és csapkodta a gondozónőt.

Pedig nagyon aranyosak voltak bent. Én is kívülről figyelhettem mindent... De sajnos miután ki kellett jönnöm a teremből és kintről figyeltem már a 2. alkalommal végig sírt. Álomba is sírta magát vagy 5 alkalommal. Az egész tortúra... Pedig 1-1 órákat volt csak mondván ,,hátha".

Aztán mikor már le se tudtuk ,,cibálni" rólam, hogy bemenjen a terembe akkor mondta azt a gondozónő, hogy egyszerűen nem tudja elképzelni, hogy be fog tudni szokni, inkább ne adjam be próbáljak meg mást. Végül felvettem egy babysittert, mert itthoni környezetben elfogadta, hogy nem vagyok vele. Pedig egyébként imádja az idegeneket, nagyon barátságos felnőttel, gyerekkel. Szóval nekünk ez a bölcsi egy szörnyű tapasztalat maradt. Sajnálom mert elképesztően pozitívan álltam hozzá, meg persze k* drága a babysitter... De csak 4 órát vagyok távol maximum hétköznaponként. Amíg ez az egy hónap beszokatási kísérlet volt addig semmit nem is tudtam csinálni. Szörnyű volt!!!

2013. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

én a betegségek miatt nem szeretném beadni, pedig kb. 8 hósan megyek vissza melózni. más megoldást keresünk, bízom benne, hogy sikerül.

a gyerekorvosnak habzott a szája, amikor meghallotta, hogy 1 évesen..bölcsi?? aztán megnyugtattam, hogy én sem szeretném még. azt mondta, hogy állandóan beteg lesz a pici. de rengetegen mondták, hogy át kell esnie a betegségeken, úgyhogy nem tudom..én félnék..

2013. ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

előnye is van azért ahogy hallottam: önállóbb lesz a baba, sok mindent megtanul, és barátkozik.

ha mindenképp' mennél dolgozni és más lehetőség nincs, akkor próbáld meg, ha nem megy, akkor legfeljebb kiveszed.

2013. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

de hozzáteszem, hogy azért nem mindegy, hogy csak 4 órára adod be, és utána megy érte valaki, vagy egész nap reggeltől estig, heti 5 napban.

az szerintem azért durva.

eleve ilyen pici mellett kivitelezhető heti 5 napot melózni, reggeltől estig??

2013. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
bár ha Te munkát keresel, akkor feltételezem, hogy napi min. 8 órában fogsz dolgozni.
2013. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónaposan került bölcsibe, soha de soha nem sírt. Most másfél éves, és szeret járni. Egyszer sem bántam meg, hogy így döntöttünk, pedig hidd el sokat őrlődtem rajta. Sokkal könnyebben beszokott mint az akit másfél évesen hoztak. Pl most szoktatnak egy kisfiút aki napra pontosan egy idős a fiammal, és még nem beszél, ami ugye nem gond, de az én fiam már elég sok mindent mond. Már egyedül eszik, és végigüli a foglalkozást a nagyokkal. Betegek nagyon ritkán voltunk, ami szerencse, illetve amikor elkezdtük a bölcsit immunerősítő kúrát csináltunk végig, lehet hogy ez is segített vagy csak szerencsések vagyunk. A doktornőnk soha egy rossz szót nem szólt, hogy bölcsibe adom a fiam, amúgy sincs semmi köze hozzá. Illetve ha nem most akkor az óvódás korban fogtok átesni a betegeskedésen. De ez sem törvényszerű:) Azt mondjuk hozzá kell tennem, hogy a fiam nagyon jó természetű, nyugodt gyerek, mindig is közvetlen volt másokkal.
2013. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!