Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy a beteg gyereket elviszi a szülő a bölcsibe igazolást szerezve?

Figyelt kérdés

Én ezen fel vagyok háborodva, én is félteném a melóhelyem,de azért mindennek van határa, nem mindenáron!

Nem zavarja, hogy fertőz a gyereke?

Még pici a babám, de szeretném ha minél később kéne beadni, rettegek a betegségektől, nem szeretném, ha idő előtt lenne beteg a baba, más felelőtlensége miatt.



2013. márc. 13. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván nem jókedvében teszi. En sosem vittem betegen, de megértem azt, akinek muszáj. Otthon marad a gyerekkel es elveszti a munkáját, vagy beviszi a gyereket es el tudja tartani. Ha ez lenne a helyzet, en is vinnem. Egyebkent pl az en lányomnak időről időre bevorosodott a szeme, ugy nézett ki, mintha kotohartyagyulladasa lenne, de legkesobb másnapra mindig elmúlt. Rengetegszer volt olyan, hogy felhívtak a bolcsibol, hogy vigyem haza, mert fertőző beteg. En persze hazavittem, aznap vagy másnap pedig mentünk az orvoshoz a teljesen tünetmentes gyerekkel az igazolásert. Szóval attól, hogy szerinted fertőző, nem biztos hogy az.
2013. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Tőlünk küldtek el egy 3 gyerekes anyukát azért, mert túl sokat volt otthon a beteg gyerekeivel... Szerintem ha az embernek a megélhetése forog kockán, pont nem az érdekli, hogy más gyerek is taknyos lesz a sajátja mellett, sokkal inkább az, hogy tudjon nekik enni adni, és tudják fizetni a hitelt, hogy ne árverezzék el a fejük felől a lakást.
2013. márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy taknyos, köhögő gyermek nem biztos, hogy fertőz, míg egy teljesen tünetmentes kicsiben lappanghat súlyos betegség, és körbefertőzheti a csoportot.


Persze ettől függetlenül az lenne a legjobb, ha otthon tudnának mindig maradni, de nincs mindenhol nyugdíjas nagyszülő, ráérő rokon vagy szomszéd, sőt, van ahol másik szülő sincs, aki tudna segíteni.

2013. márc. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én nem értem meg, és nem is akarom. nálunk sincs olyan nagyszülő, aki otthon lesz a gyerekkel 1 hétig folyamatosan, valahogy megoldjuk.
2013. márc. 14. 13:35
 5/12 A kérdező kommentje:

pont gondoltam, hogy a saját gyerekén kívül más nem érdekli.

nem is csodálkozom.


én pont emiatt nem akarom állami bölcsibe vinni majd a babát, majd csak később.

rettegek, hogy nehogy elkapjon valami komolyabb betegséget.

2013. márc. 14. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a sajat gyereke az elso es ez igy van jol,. kerdezo. Ha neked telik amganbolcsire, akkor bebiszitterre is futni fogja betegseg eseten. Az atlag viszont minimalberbol, vagy kicsivel tobbol el....
2013. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nem telik. :)

ha meg tudjuk oldani, akkor apa vigyáz rá hétvégén, ha nem, akkor kénytelen leszek én is máskor menni melózni, és nekem is fizetnem kell igaz csak fél napra a bébiszityót, gyerekfelügyelőt.


de betegen nem fogom elvinni a gyerekemet. ez alap.

én nem a sok pénzért megyek vissza dolgozni, hanem, hogy megmaradjon a pozícióm. ha azt annak lehet nevezni.

2013. márc. 14. 14:44
 8/12 A kérdező kommentje:

sőt olyannyira szívom a fogam, hogy ezek miatt nem akarom beadni állami bölcsibe (családi napköziben kevesebben vannak jóval, de ott is vannak betegségek), hogy nem éri meg szinte visszamenni.

de valahogy ki fogom gazdálkodni.

és nálunk sincs folyamatosan ráérő nagyszülő, barát sajnos.

tehát én nagyjából "hobbiból" megyek vissza, de nem fogom belázcsillapítózni a gyerekemet, és kamu igazolást hozni. :)

2013. márc. 14. 14:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te most csak dicsértetni akarod magad?
2013. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

felháborító a sok önző, buta ember. ennyi.

itt is látszik, hogy az emberek nem összetartanak, hanem mindenki csak a saját érdeké nézi, és tojik a többire.

2013. ápr. 1. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!