Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyugtassam meg a...

Hogyan nyugtassam meg a babámat ha idegenek kezében nyűglődik?

Figyelt kérdés
2 hónapos babámat ha a vendégek kézről kézre adják, illetve a családtagok nyúzzák (büfiztetik,ringatják,stb.)egy rövid idő után nyűgös lesz,és csak nálam nyugszik meg, cicit kér. Idegen helyen csak fokozódik. Azt mondják, picit hagyjam hogy sírjon, de mivel van egy kis köldöksérve, bűntudatom van, ha más kezébe sírni látom..Nehezen értik meg, hogy ha kézről kézre adják, hol leteszik, hol felveszik, hol ringatják,stb..összezavarodik, és nyűgös lesz. Ehelyett megkérdezik, mit ettem, mert biztos fáj a pocija..karmol az ideg az okoskodástól, jobb lenne,ha ők is beismernék, hogy náluk nem bír meglenni. Persze könnyebb egy hasfájásra fogni.. Rossz nézni, úgy csinálnak vele, mintha már több hónapos lenne. Ha sír, nem adják oda egyből, folytatják a ringatást.

2013. ápr. 11. 11:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8hós koráig utált idegen helyen lenni, most is néha van rá példa(1 éves múlt), de csak, ha nem szimpi neki a hely, vagy személy! Én kicsinek, ha valaki nagyon fogni akarta, de a gyerek nem, azonnal elvettem és mondtam nálam nyugszik csak meg! erre jöttek azzal, h kézhez szoktatom, stb... TE vagy az ANYJA! Annak adod, akkor és addig, amíg szeretnéd, mondjanak amit akarnak, gondoljanak amit akarnak! Egyik füleden be, másikon ki! Nekem sok problémám volt a családon belül a gyerek miatt! De keménynek kell lenni, mert ha nem vagy az, ők egyre több mindent fognak megengedni maguknak!
2013. ápr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha a fiam ( 8 hós) sír más kezében, és az nem adja oda, hát elveszem. Anyósomnál, ha meglátja, sír, a hangjától is sír, így már meg sem próbálja felvenni. Nekem viszont fognom kell ilyenkor, hogy megnyugodjon. 6 hós koráig nyugodt volt, nem félt, volt 2 hónap, mikor bárki csak közelebb ment hozzá, sírt. Te vagy az anyja, lesz.rnám mit gondolnak, a gyerekben az rögzül, hogy anya felvett, megnyugtatott, kész.
2013. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Miért hagyod, hogy a családtagok "nyúzzák" a babádat? Ő nem tudja megvédeni magát, csak a sírásával jelzi, hogy neki erre nincs szüksége. Ahogy többen is írták már előttem: állj a sarkadra, mert később csak rosszabb lesz. (pl. hozzátáplálás kérdése stb.)
2013. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mert az ember tanácstalan. Azok a hülye szakkönyvek bizonytalanítják el az embert, amiben sok hülyeséget írnak, hogy had legyen más kezében, picit had sírjon,stb...nem akarok a gyerekemnek rosszat, ráadásul, mindenki szeretné egy picit szeretni..talán azt szerettem volna, hogy szokja az embereket is..de belátom,ez most még nem állja meg a helyét.Első alkalommal nem tudom még mi a jó neki,egy ostoba módszernek akartam megfelelni,így nem könnyű úgy a sarkamra állni, ha nem tudom még, mi a helyes..Második alkalommal már másképp lesz és az érzéseimre hagyatkozom. Köszönöm a tanácsokat!
2013. ápr. 11. 13:25
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyetlen szakkönyv sem ír olyan butaságokat..!

2 hónapja szültél, az egész új neked, neked is anyává kell érned. Ez a kis csöppség teljesen rád van utalva. Ha te nem véded meg, akkor ki vigyáz rá? Ez a rossz érzés, ami benned van, nem más, mint anyai ösztön. Éppen ideje, hogy hallgass rá és felnőttként viselkedj, ne pedig egy gyermeki szerepben, aki fél a rokonok dorgálásától.

Az ismerőseid sem értenek a gyerekekhez, empátiából is nullára vizsgáztak.

Ne legyen vendégáradat, csak azt és akkor hívd meg, aki számodra is megnyugtató. A baba pedig nem cirkuszi majom,ahogyan többen írták, hanem egy élő ember! Te pedig az édesanyja vagy, aki felel érte, aki védelmezi őt. Ébresztő!

2013. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!