Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jönnek itt a férfiak...

Miért jönnek itt a férfiak azzal hogy 10-20 ft elég gyerektartásként?

Figyelt kérdés
én kisbabával maradtam egyedül,egyenlőre "apuka"semmit sem fizet.kijelentette 20nál többet nem is fog.lelke rajta.csak pelenkára 15megy el.egy kis ruha2000 Hál Istennek szépen gyarapodik ugyhogy kell gyakran.baba szerek,játékok,is pár ezer.és ő még anyatejes tehát babykajára nem költök.egy sima orrspay 1500ft 1-2 honapig jo.én ezt nem értem.mi lesz ha nagyobb lesz?

2013. ápr. 12. 13:44
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy a magyar jog szerint nem magát az OTTHONT kell fenntartani az általad említett 50 ezer forintból, hanem a gyermeket kell ellátni. Ebbe beletartozik mondjuk a víz,gáz,áram, de pl. a házra, kocsira hitel és hasonló már nem, az nem a bíróságra tartozik, hogy hogy fizeted, ha nem tudod biztosítani a gyermeknek a lakhatás körülményeit, akkor nem te kapod meg a gyereket, persze ez gyakorlatban nem így működik, mivel akárki akármit mond a magyar bírók még mindig inkább anyapártiak.


Nem ellened vagyok, Kérdező, én is azt gondolom, hogy a szülőknek ilyenkor együtt kell működni és a másik félnek, minden tőle telhetőt meg kell tennie a gyerek érdekében, de sokan túlzásokba esnek, amikor a tárgyaláson fel vannak háborodva, hogy 30-40 ezer megítélt gyerektartásból, hogyan fogják fizetni a ház és az autó hiteleit.

2013. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és az élet igazságtalan. Nem helyes, hogy egyedül kell felnevelned a gyereked. Nem helyes, hogy a gyerek nem családba nő bele.

Azonban, ha már így alakult, akkor a volt párodnak nem kell téged eltartania. Egyszer, reméljük nem sokára, neked is lesz új férfi az életedben. Hogy venné ki magát, ha a volt feleségét is eltartaná?

Ha pedig szigorúan a gyerek költségeit nézzük, 20ezer Ft havonta nem rossz.


Nem tudsz visszamenni dolgozni? (Kérlek, ezt ne vedd támadásnak, nem annak szánom.) Bölcsi mellett 4-6 órában tudnál keresni, könnyebben élnétek + több ismerkedési lehetőséged is lenne.

2013. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

> Ettől függetlenül azzal nem értek egyet, hogy mivel

anyukának kevés a jövedelme őt is az ex-e tartsa el.


Igen, ezt mondom én is.


Kérdezőnek: Sajnálom, hogy elhagyott a férjed, a gyermek nem érdemelte meg, én kizárólag az ő szemszögéből nézem a dolgokat. Szívtelen egyáltalán nem nagyok, sőt, aranyból van a szívem-lelkem, akármilyen hihetetlen is :)

Én, ha magamból indulnék ki: nem szívesen adnék több készpénzt az exnek, inkább tárgyi dolgokat vennék a gyermeknek. Pelenka, cipőcske stb.

2013. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
91%

Nekem meg már ez a hiszi megy az agyamra, amit az elvált nők fújnak.

Persze házasságban az anyának meg az apának kell gondoskodnia gyerek költségeiről válás után meg csak az apának na persze. Akkor miért nem az apa veheti igénybe az adókedvezményt ha úgyis rá kell költeni? Ekkora baromságot is csak itt lehet olvasni.


Ha anyuka gyes-en van akkor már 2.éves elmúlt a gyerek mehet bölcsibe és mehet vissza dolgozni. A gyes csak egy lehetőség amit ha megteheti az ember otthon van ha nem akkor nem. Nehogy már egy gyerekre ne legyen elég a nettó minimálbér összege, az anya meg gondoskodjon magáról az nem más feladata.

2013. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

> tárgyaláson fel vannak háborodva, hogy 30-40 ezer megítélt

> gyerektartásból, hogyan fogják fizetni a ház és az autó

> hiteleit.


Múltkor egy kérdező azon háborgott, hogy a volt férje vett neki egy házat, és nem hajlandó fizetni a rezsijét (!) és a fizetéséból mindössze 100.000 forintot ad neki.

2013. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
21es igenis azt gondolom a gyermeknek szükséglete hogy normális otthona legyen ,és minden anya igyekszik hogy ezt fenn tartsa EGYEDÜL.de azt gondolom hogy egy apa aki elmegy a családtol az csak a nőtől bucsúzik a gyerektől nem kéne.én minden anyagi tartalékom a gyermekre forditom mindent egyedül vettem a babának ,pedig ez kettőnk dolga lett volna.mint mondtam én nem kapok gyerektartást még.de nem értem hogy egy apának miért fáj hogy jobb körülményeket tudd biztositani a gyermekének?és ha ezáltal az anyának is könnyebb az miért fáj hiszen ő gondozza neveli azt a babát.
2013. ápr. 12. 14:53
 27/51 anonim ***** válasza:
Azt semmi sem indokolja, hogy nem fizet gyerektartást. :( Bíróság előtt van már az ügyetek?
2013. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
Mert az apának is kell valahol laknia, és a magyar fizetések többsége nem olyan, hogy 2 albérletet vagy hitelt tudjon fizetni. Őszintén ha nem lenne a gyerek akkor is kellene valahol laknod és fizetned.
2013. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
igen most van
2013. ápr. 12. 15:02
 30/51 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a Gyámhivataltól kérhetsz megelőlegezett tartásdíjat. Erről azonban nem tudok részleteket.

A bíróságon a tartásdíjat visszamenőleg is meg fogod kapni.

2013. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!