Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jönnek itt a férfiak...

Miért jönnek itt a férfiak azzal hogy 10-20 ft elég gyerektartásként?

Figyelt kérdés
én kisbabával maradtam egyedül,egyenlőre "apuka"semmit sem fizet.kijelentette 20nál többet nem is fog.lelke rajta.csak pelenkára 15megy el.egy kis ruha2000 Hál Istennek szépen gyarapodik ugyhogy kell gyakran.baba szerek,játékok,is pár ezer.és ő még anyatejes tehát babykajára nem költök.egy sima orrspay 1500ft 1-2 honapig jo.én ezt nem értem.mi lesz ha nagyobb lesz?

2013. ápr. 12. 13:44
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

20 ezer forintnak igenis elégnek kell legyen a gyerekre...mint már előttem többen írták ott a családi pótlék,és a gyes (GYERMEK ELLÁTÁSI!!!!! SEGÉLY) az már 20000+13700+28500 azaz 62700 FT!!!!Ha esetleg elmész mellette 4-6 órába takarítani,vagy szart pucolni (ha mindent meg akarsz tenni a gyerekedért bevállalod) minimum 45 ezerrel feljebb tornászható!Az már minimum 100 ezer forint!!Ha nem kell albit fizetned rezsi után legalább 60-70 ezer marad!Ne ám már ketten egy babával ne éljetek meg annyiból!Én 38 hetes terhes vagyok,a párommal és a lányával (14!!! éves),élünk egy keresetből,ami kb annyi mint amit itt felvázoltam ALBÉRLETBEN!!És megvagyunk...milyen érdekes igaz??Tudni kell spórolni,tudsz magadnak 2-3 napra előre főzni,és egy babának sem lett még baja az olcsó pelustól,ruhát turkálóban is lehet neki venni 500 forint körül!Én az első picimet várom,és ott vettem,mivel úgyis hamar kinövi,nem hiszem hogy muszáj 2000-ért megvenni.Ja és ami a turkálóban van legtöbb esetben jobb minőségű,márkájú mint amit 2 ezerért veszel.

Bocs,hogy ennyire felháborodtam,de a párom kamaszlánya több mint egy hónapja költözött hozzánk,és az anyja még a gyerektartást (24.000 Ft) is alig akarta vissza adni!Pedig a gyerek végleg hozzánk költözött!!És akkor hol a családi pótlék,hol van az adókedvezmény??És az egyedülálló anyák miért hiszik azt,hogy csak a férfi kötelessége gyerektartást fizetni???Komolyan mondom annyira felháborít ez az egész!Ha jövő hónapban sem sikerül megegyeznünk vele (pedig gyerektartást nem is kértünk!!!!!),akkor szépen megy a bíróságra az ügy,és remélem a "kedves" anyukát kötelezik gyerektartás fizetésre!!!Igen...én ilyen szemét vagyok...

2013. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Úristen te nagyon kész vagy....sajnállak
2013. ápr. 15. 15:22
 43/51 A kérdező kommentje:
annyira fel vagy háborodva mert 1 honapja nem kaptál a gyerek után....én még egy fillért sem kaptam mióta megszületett a baba.mégsem fröcsög a számból az indulat.és hál Istennek igy is megveszem a legjobb pelenkát.
2013. ápr. 15. 15:27
 44/51 anonim ***** válasza:
A te dolgod,azt veszel amit akarsz persze,de akkor azt egészítsd ki a saját pénzedből!Ne akard el tartattni magad az exeddel már ne is haragudj.Ha nem így van akkor bocs.Ez csak általánosítás...a legtöbb egyedülálló anyuka nem a gyerekre költi a pénz java részét.Persze tisztában vagyok vele,hogy egy gyerek nem olcsó mulatság,de neked is ugyanúgy ki kell vállalnod a részed az anyagiakból,mint az apukának.Nem várhatod,hogy 50-60 ezer forintot adjon,hogy neked egy fillért se kelljen rá költened.
2013. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg indulatos voltam,bocsi :) csak kicsit szétszed az ideg a helyzet miatt :)
2013. ápr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
én saját dolgokrol mondok le azért hogy a gyermekemnek jobb legyen.és ez igy normális.ez csak egy kérdés volt amire öszintén kiváncsi voltam.és hidd el csak a baba érdekéből nézem a gyerektartás mértékét.és azt gondolom ha egy apa megtehetné hogy jobbá tegye a gyermek életét ha máshogy nem akkor anyagilag(hiszen elhagyta)akkor kutya kötelessége lenne.ugyanugy ahogy egy anyának.
2013. ápr. 15. 16:29
 47/51 anonim ***** válasza:
Persze ebben igazat adok,de mi kívülállók nem tudhatjuk milyen az apa anyagi helyzete.Ha jól keres akkor egy sóher p@cs ha nem fizet többet.Nálunk úgy van,hogy a párom nem keres valami jól,de a fizetése 20%-a így is több mint 20.000 ft.átlag havi 24-25 megy gyerektartásra.Szóval ha jó melója van akkor egyből 20%-os fizetéslevonást kérj.Tényleg bocs,hogy annyira kiakadtam,de látod vannak nők akik szerint csak az apa kötelessége eltartani a gyereket,illetve gyerektartást fizetni utána.Szerintem ez gerinctelen dolog.
2013. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
nálunk ez fura dolog mert az "apa"nagyon jol keres 300fölött,de papiron csak éppenhogy.de mint mondtam agyerek még egy fillért sem látott.na tudod ez az igazán undoritó.
2013. ápr. 15. 16:55
 49/51 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg egy szemét...gondolom bizonyítani sehogy nem lehet,hogy mennyit keres.Azt nem értem az ilyeneknek (akár férfi,akár nő)hogy van bőr a képükön?Megcsinálni meg tudják azt a szegény gyereket aki nem tehet semmiről...és úgy gondolják,hogy ha elhagyják a családot akkor már nem is kell gondoskodniuk róla.Ez tényleg undorító.Szerintem mindenképpen a fizetése 20%-át kérd a bíróságon,mert akkor úgy állapítják meg,hogy az a 20% DE minimum 20.000 ft.Nem kell vele egyezkedni.
2013. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
Azért mert világra hoztatok egy gyereket,lehet az apa akarata ellenére,ne tartassátok el magatokat a gyerek jogán!Sok "cserben hagyott"anyuka csak ezt tudja!mikor odatartotta,ez nem jutott eszébe?
2013. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!