Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is szokta néha úgy érezni...

Más is szokta néha úgy érezni hogy sok mindenről lemarad a gyereknevelés miatt?

Figyelt kérdés
Nem tudok néha egy műsort végig nézni,nem tudok normálisan beszélgetni senkivel mert ő rohan,rohanhatok vele,nem megyek oda ahova szeretnék,nem tudom kipihenni magam,stb.Tudom ezt vállaltam és örökre szóló kötelesség,de sokszor bosszant hogy én ritkán tudok kikapcsolni,csak akkor ha a mamáéknál van.
2009. szept. 25. 06:24
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Egyszer a barátnőimmel elmentem egy hétvégére kikapcsolódni.

Hát kaptam eleget.

Hogy ott merem hagyni 6 hónapos fiamat.

De viszont nagyon jól esett az a hétvége.

Nem vagyunk a gyerekhez láncolva, ennyitől még nem lesz lelki sérült. Addig anyukámnál volt.

2009. szept. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell a gyereknek rabja lenni.Rendszerességre kell szoktatni,és a saját idődet is beosztani.Ha nem lóg rajtad a gyerek állandóan,ha már korán hozzászokik,hogy a nagyikkal is el van,akkor jut idő kikapcsolódásra.És a gyereknek is jobb,ha nem csak az anyjával tud meglenni.Mostanában divat azt mondani,hogy ha egy gyerek nincs állandóan az anyja szoknyája mellet,akkor szeparációs szorongása van.Ezt csak mostanában találták ki.Régen is voltak rosszul nevelt gyerekek,akik az anyjuk nélkül nem maradtak meg sehol,csak akkor anyás gyerekeknek hívták őket.Nem kell mindig a gyerek mellett lenni,szaladgálni utána.Egy felnőtt is idegrohamot kapna,ha valaki állandóan a sarkában lenne,akkor egy gyereknek miért lenne ez jó.

Nagy lekötöttség egy gyerek,az igaz,de úgy kell nevelni és beosztani az időt,hogy az anyukának is jusson magára egy kis ideje.

2009. szept. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Igen mostanában nagyon felkapták ezt a szeparácios szorongást.

Kell egy kis szabadság néha.

A köldökzsinór már rég meg szünt.

2009. szept. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó : Én is anyás voltam kicsinek.

Anyu szenvedett is emiatt.

De azért mert mindenhova mentem vele, és mikor nem vitt akkor jött a hiszti.

2009. szept. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ezzel én ugyanígy vagyok, csak az a baj, ha pl a férjemmel el megyünk vásárolni és a lányunkat a mamáéknál hagyjuk akkor sem tudtam eddig elvonatkoztatni. Aztán múltkori alkalommal megelégeltem és olyan jó volt egyet csavarogni. A tv műsor nem is érdekel, mert ha vmit nagyon meg akarok nézni tuti nem akkor alszik :) Én mindig azt mondom magamban, hogy ha nagyobb lesz másképp lesz, akkor már nem kell ennyire napirendet tartani meg ilyenek és akkor magamra és másra is több időm lesz. Legalábbis remélem, mert néha tényleg lemondásnak érzem mégha csúnyán is hangzik.
2009. szept. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanezt érzem. Ráadásul elég keveset van a mamáéknál, nem mi nem engedjük, hanem ők nem tudják bevállalni. Férjem későig dolgozik korántól, így egész nap egyedül vagyok vele. Imádom, de néha már sok ez az állapot nekem is. Mennék mindenfelé, egy bulira amire elmentem barátnőkkel, 1 hónapig készültem, annyira vártam...kicsit szánalmas, de ez van. persze ez is másfél évvel szülés után volt először :) Szóval nem vagy egyedül, értük magunkért vállaljuk Őt, és ez sok lemondással jár, ezt csak az érti, aki benne van. (és nő, tegyük hozzá, mert apa nemigen érti meg.) az szerencsés, akinek van szintén babás barátnője, panaszkodhatnak egymásnak, segíthetnek is :)
2009. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,örülök hogy nem vagyok evvel a gonddal egyedül.
2009. szept. 25. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!