Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bármi ötlet arra, mivel...

Bármi ötlet arra, mivel próbálkozhatnék még inni adni anyatejes babának?

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapos,itt a dög meleg,sokat mászkálunk,és nem tudom óránként elővenni bárhol a mellem,meg nem is győzném tejjel,de láthatóan szomjas. Egyébként kb 3 óránként eszik normál esetben. A gond az hogy mindent visszaöklendezett eddig amivel próbálkoztam. Cumisüvegből,illetve kiskanállal ment eddig: víz,üres tea,kis cukros tea, sajátkészítésű almalé,vizezett sárgarépalé. Vagy csak próbálkozzak kitartóan a vízzel?
2013. ápr. 25. 21:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Perpill semmit nem nem iszik meg, se cukrosat se cukornélkülit, úgyhogy akkor inkább a cukornélkülit hányja rám.. :)
2013. ápr. 25. 21:44
 12/23 anonim ***** válasza:
AZért írtam,hogy próbáld meg ezt mert az én lányom sem ivott meg semmit.Mecsek tea simán,cukorral,babavíz,csapi forralt víz,gyümölcslé,semmit...AZtán vettem egy ilyen teát kicsit köményes illata van.Nem teszek bele annyit mint amit ráírtak és ezt nagyon szereti.
2013. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%
4 olyan anyukát ismerek, akiknek ettől ment el a teje amikor 6 hónapos lett a baba tavaly nyáron. Én nem adtam, attól lett többtej, hogy többet szoptattam. Úgy van kitatlálva, hogy pont annyi van, amennyi kell. Ha most úgy tűnik, hogy nincs, pár nap alatt beáll a szükséges mennyiség.
2013. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszi tényleg,próbálkozni fogok ezekkel!


Attól nem félek hogy elmegy a tejem,nem akarok vizet adni neki evés helyett is,csak arról van szó hogy óránként inna. Így is 8 és fél kiló,nem fog neki ártani ha nem a szopit emelem duplájára.

2013. ápr. 25. 22:11
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsót cáfolom.Nekem 3 hónap után elapadt a tejem holott rendesen cicizett és nap közben is rátettem cicire fél óránként.Nem lett több...
2013. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én 100% gyümölcslevet adok a babámnak (Sió frissen facsart, vagy Müller-ből babáknak való cukormentes), ezt hígítom vízzel. A répalé az enyémből is visszajött, a teát nem issza. Egyre hígabbra csinálom az innivalóját.
2013. ápr. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én 8,5 hónaposom sem issza a vizet, pedig amíg anyatejes is volt, akkor is próbáltam, a cumisüveget meg ismerte, mert lefejt tejet is kapott belőle. (lehet ez volt a gond, de a fiamnál is ugyanígy csináltam 3 éve és nála semmi gond nem volt...)

6 hóanposan nálunk az vált be, hogy az almát megfőztem vízben, azt odaadtam tízóraira, a vizet leszűrtem, lehűtöttem, és ez ment az üvegbe. Ezt jobban itta. Én is próbálkoztam gyümölcslevekkel: van, hogy ivott 1 dl-t egy nap (ez már nagy szám!), de van, hogy azzal sem. Én HIPP-es 2dl-s gyümölcslevet szoktam venni (alma, barack) és 80 ml vízhez 20 ml gyümölcslevet adok)

De sajnos általában csak játszik az üveggel, rágja mert jön a foga folyamatosan, és ezért inkább csak vizet teszek bele, ha már kilocsolja....

Tegnap pl. a barackosból sokat ivott... próbáltam már itatópohárból, azt sem tudta mit kezdjen vele...

Kitartás. Én úgy vagyok vele, ha szomjas, úgyis iszik.

Ja, és ebéd előtt szoktam még megkínálni vízzel....

2013. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Már ott tartunk, hogy az anyatejet sem issza meg cumisüvegből...
2013. ápr. 27. 21:21
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz pohárból.
2013. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Azért ez mekkora kitolás.."Szoptatás mellett ne itassuk és ne is cumisüvegezzük ha lehet mert akkor majd lusta lesz cicizni mert a cumisüvegből jobban jön"..ezt tettem. Most itt vagyok egy fél éves gyerekkel,aki mellől nem tudok egy fogorvoshoz se elmenni, mert nem tudom itthon hagyni a mellem..
2013. ápr. 27. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!