Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud elaludni?

Miért nem tud elaludni?

Figyelt kérdés

4 hetes kislányom nappal alszik normálisan.Eljön a fürdés este 8-kor(mindennap egy időben füretünk),eszik és nem alszik el.Beteszem a kiságyba és panaszkodik,sírdogál,cumit beadom,1-2 perc és ujra kezdi,ujra cumi megint 1-2 perc és keződik előről.

Tegnap már felvettem,kézben semmi baja,ha nagy nehezen elalszik,utána már nincs gond,egyszer kel csak fel enni hajnalban,de nem értem miért nem tud elaludni....Fájna a hasa?Van mikor feszeng is,csak furi hogyha a kezemben van akkor nem fáj neki?


2013. ápr. 30. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább "krónikus mamahiány". Ringasd el, vagy ha beteszed az ágyába simogasd a hátát, maradj ott míg elalszik.
2013. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű élettani(ha úgy tetszik evolúciós) oka van. Az embergyereknek az a biztonságos, ha a szülője védelmében van, mivel tök tehetetlen az esetleges ragadozótámadsokkal szemben. Este ehhez még hozzájön a sötétség is. Ha belegondolsz, az ő ösztönei még azt súgják neki, hogy jelezzen ha nem biztonságos távolságra kerül az őt megóvó szülőjétől. Semmi baja nem lesz ha felveszed/melléfekszel, sőt:).
2013. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

tegnap ezt tettem,elringattam,fogtam a kezemben:)

El is aludt,nem volt vele gond,de ha leteszem,kb 10 perc és fennt van....

Az ágyba nem akarom tenni kettőnk közé,mert félek,hogy a férjem ha elalszik nem érzi hogy ott van,na meg nem is szeretném oda szoktatni...

Akkor minden este ringassam?

Vagy mit gondoltok?

2013. ápr. 30. 13:22
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkedet utolsó,elolvastam,hát nemt udom,lehet van benne valami:)

Na meg a sötétségben is,ugyanis nappal,mint ahogy most is,egyedül elalszik a kiságyba.Néha néha van olyan,hogy kicsit nyüsszög vagy ilyesmi,de akkor oda megyek és adok inni vagy simogatom a haját,fejét és elalszik.Sírni nem hagyom,pedig sokan tanácsolták,de sajnálom,igy még nekem az a verzió drasztikus!

2013. ápr. 30. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!