Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 éves vagyok és babát...

20 éves vagyok és babát szeretnék! Ki fogok csúszni az időből?

Figyelt kérdés
Nagyon sok baba született az utóbbi pár évben Pesten, mindig látom őket ahogy engem néznek az óriási szemeikkel a babakocsikban, annyira édesek, én is szeretnék! Persze nem most azonnal. Még sose volt barátom, és attól félek, ha most nem kezdek el férj után nézni, sose lesz családom, kisbabám:( Nem akarok én is 35-40 évesen észbe kapni, hogy hoppá, kicsúszok az időből. Mindenképpen 30 alatt szeretném szülni az 1.-t, de annyira aggódom, hogy kicsúszok az időből:( Valami kis megnyugtatás jól esne:) Esetlen anyukáktól is:)
2013. máj. 5. 23:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Az 1. nagyon jól leírta! Én 31 évesen szültem, de előtte sokat buliztam, sportoltam, kirándultam. Azóta ez elmúlt... Itthon dekkolok a gyerekkel, akit imádok, és mindent megadok neki, de úúúúúgy elmennék egy koncertre, szeretnék olvasni, vásárolgatni nyugodtan, és nem csak a helyi CBA-ban mert oda fér be a babakocsi, és szépen lassan elmaradoztak a gyermektelen barátaim, ők élik tovább az életüket, szórakozni járnak, nem kíváncsiak az aktuális büfis/beteg/lepisilős sztorira. És hát miről másról tud egy újdonsült anyuka beszélni, csak a gyerekről, mert semmi más nem történik vele. Hiába vagyok 32, hiányzik a pörgés. Simán ráérsz még 9 évig, akkor is meglesz az a baba 30 alatt :) Ne siess. Ja és a mai huszonegykét éves srácok közül nehezen találsz olyat aki hirtelen apuka szeretne lenni :) Inkább online lövöldözőst játszanak.
2013. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

25 vagyok, 21 évesen szültem először, már 2 gyerekem van, és a legjobb dolog ez, ami történhetett velem...

Én is azt javaslom mondjuk várj, legyen előbb munkád, mert kisgyerekkel nehéz találni nagyon. Kicsúszni nem valószínű, hogy fogsz!

Kedves 2. Azért túlzásba nem kell esni. Nem mindenki idióta huszonévesen, és nem minden a kor. Sokan 35 évesen is hiányolják a bulikat, hogy ihassanak, ráadásul a jó kis karrierjük szakad félbe a csúcson, sokkal jobban megszokták 15 év alatt, hogy szabadok... Ha van munka (jó, ehhez kell némi szerncse is) szuper szülő lehet valaki huszonegynéhányévesen is. Persze fordítva is igaz. Van, aki 36 évesen lesz szülő és csodás anyuka válik belőle. Nem a kortól függ. És van, aki fatalon sem vágyik a bulizásra... Nem lehet általánosítani. Én biztos nem fogok 30 éves korom után szülni... Még 1 baba tervben van, mindig így szerettem volna...

A barátok eltűnéséről pedig annyit, jogos, ismerős. De én pl egy fórumon ismerkedtem meg pár szintén fiatal anyával, azóta legalább hetente egyszer beszélgetünk... Az, hogy a régi barátok lekopnak (egyébként 2 közülük is maradt), nem jelenti, hogy örök magány jön.

Ugyan "csak" 5 éve vagyok itthon, de ez alatt cseppet sem bántam meg a dolgot... Havonta egyszer hétvégén nagyi vigyáz a kicsikre, mi elmegyünk színházba, koncertre, valahova... ÉS kéthavonta egyszer elmegyek egyedül barátnőkkel kávézni, meginni egy pohár bort, akkor a férjem vigyáz a gyerekekre. Csak addig voltam a picik mellé kötve, amíg 0-24 készenlét volt szoptatás miatt. Durván 2*10 hónap. Most már 4 és 2 évesek.

Mellesleg, ha 30 évesen meg is hülyülök, hogy bulizni szeretnék, a gyerekeim már iskolások lesznek, akár kéthetente is elmehetek majd, már nem kell őket majd ringatni, dúdolni hogy elaludjanak.. Apa meg akkor otthon marad, és 30 évesen még mindig nem idős valaki bulizni.


1-esnek; mert nem jó párt fogtál ki, nem jelenti, hogy mindenki így jár. Mellesleg, 20 évesen az ember milliószor könnyebben visszanyeri az alakját, mint 30-35 évesen. 53 kg-val indultam az elsőnek, 65-tel szültem, fél évvel később újra 53 voltam (bár a hasam csíkos volt, de nem érdekel, páromat sem, szerinte még szexi is, és mutatja, hogy az ő gyerekét hordtam ott), Másodszor 69-ig mentem fel, már 54 vagyok. Csak azért mert anya lesz vki, nem kell elhanyagolnia magát, a fürdést sem (lehet órákig nem áztathatja magát, de 20 perc azért belefér, még ha egyedül is van otthon....


Amúgy ezt olvassátok el, szerintem baromi jó (egy ismerősöm mutatta)


[link]

2013. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Én 25 évesen szültem a kisfiamat. Pedig előtte már több évvel szerettem volna. Szülés után jöttem rá, hogy mennyire jó hogy nem kapkodtam el. Természetesen a kisfiamat mindennél jobban szeretem, de most már tudom milyen nehéz szülőnek lenni. Rájöttem, hogy nem minden olyan egyszerű ahogy elképzeltem. Pl mikor leesett, hogy jó pár évig nem kelek többet akkor, amikor magamtól felébrednék, vagy mikor nemrég eltűnt egy gomb és fél napig azon rágódtam, hogy vajon nem a gyerek ette-e meg véletlenül, vagy mikor egy választ sem tudok megírni úgy hogy a kisfiam ne hisztizzen, vagy mikor egy gyerekdalt már századszor éneklek el mert a gyerek csak attól nyugszik meg...:)
2013. máj. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
23 évesen ismertem meg a páromat. Előtte buliztam, nem voltak normális, csak futó kapcsolataim. Kiéltem magam, de rendesen. 25 évesen szültem. Jó hamar, a kapcsolatunk idejét tekintve. Albérletben lakunk, van autónk,megélünk, egy percig nem bánom, hogy így alakult. Nem utazgattuk körbe a világot, de néha elmentünk, elmegyünk kirándulni, gyerekkel játszóházba, stb. Tervezzük a következőt. Nekem már nem hiányzik az éjszakázás, bulizás. Sokkal több öröm van egy kisgyerkőcben. Nem is gondolná az ember, mennyi. Persze, van akinek később nő be a feje lágya, az vállaljon később gyereket. Ha családra vágysz, és ez huzamosabb ideig fennáll, keresd meg a párodat hozzá. De ne görcsölj, jönni fog, amikor nem is gondolnád (sablon, de igaz), nálam is így volt.
2013. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

21 vagyok 3 hós a lányom, tervezett baba. Elkésni nem fogsz semmivel, mert a mai magyarok még 50 évesen is szülnek sajnos...de te is még fiatal vagy :)

Az elsőt meg sajnálom hogy igy éli meg az anyaságot.

Én egyátalán nem unom hogy felkell kelnihozzá, hangosan is lehet szexelelni ha a teraszon alszik, a barátaim mind családosok és nem vágyom rá hogy minden hétvégén hullára igyam magam, ez már mind megvolt sőt több is sajnos és elég volt. A nem alvás sem zavar, mert neki szüksége van rám. A ruhám nincs lehányva most sem, ha ilyen baleset van akkor egyszerűen átöltözöm, van időm fürdeni vagy mikor apa hazajött vagy mikor a lányom alszik, a párom mindenben segit nagyon jó apa. Nem csak bőg és visítozik hanem nagyon sokat nevet és mosolyog is. Így is tudok önfeledten bármit csinálni, nem gondolkodom azon hogy hogy jövünk ki a pénzből, mert nem a semmire vállaltunk gyereket mint sokan mások, nem szedtem fel 20 kilót erre is oda lehet figyelni, kb 5 kiló maradt rajtam ami egyátalán nem zavar mert gyereket szültem és ez ezzel jár, majd foglalkozom vele mikor már nem szoptatok. Nem vagyok löttyedt sem, csíkos igen. Bikinit idén tényleg nem veszek fel de csak a hasamon levő csikok miatt de nagyon szupi egyrészest vettem.

Sztem mindent meg lehet oldani csak akarni kell, nem kell ilyen világvégeként felfogni az egészet. Minden fejben dől el, ha vki elfogadja a testétét szülés után akkor nem fogja zavarni mások véleménye, ha valaki elfogadja hogy nem alszik át egy éjjelt, mert annak a babának szüksége van rá hogy vki megvigasztalja vagy tisztába tegye vagy megetesse akkor ezzel sem lesz gond.

Szóval a lényeg hogy tényleg nem késel el hidd el.


A másodiknak énis üzenem hogy én sem vagyok kis kezdő huszonéves liba....és azért azon elgondolkodhatnál, hogy ismeretlenül hogy beszélsz másokról, ez pont a huszonéves libákra jellemző nemgondolod???

2013. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
12-es voltam, még annyit, hogy egy baba sem jelent bezártságot. Pár hónapos babával is lehet kirándulni, utazni, túrázni, nem kell 4 fal között maradni, "csak" mert van egy pici gyerekünk....
2013. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

11-esnek; online az idősebbek is gyakran lövöldöznek, a férfiak többsége sosem "nő fel" teljesen. Az én férjem 33 éves, és hetente párszor ő is játszik, de ismerek 40 feletti apát is, aki szintén, olyat is, aki 35 évesen lett apa, most az 50- hez közelít, és a fiával játszanak "onlájn". Sok férfi van, aki szívesen legózik (és nem kell hogy apa legyen, hogy a gyerekével játsszon) pl, van aki autóversenyes játékokkal játszik.

Bár ezzel nem azt akarom mondani, hpgy huszonegynéhányéves sráctól kell gyereket szülni, ugyanis ők még tényleg éretlenek (egy nő lehet érett 21 évesen, egy pasi nem). Csak, hogy ez a példa pont nem jó példa volt :)

2013. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

1. nagyon sajnállak, hogy így "megszívtad".

23 évesen szültem először, majd 26 és 28. BEvallom őszintén nem végeztem egyetemet, főiskolát, csak egy érettségim van, és OKJ-s szakmám, abban dolgoztam 2 és fél évet gyerekvállalás előtt. De hát ma hányan nem találnak diplomával jól fizető munkát?!?! Én nem kerestem rosszul... Egyik terhességem alatt sem jött fel 12-nél több kiló, szoptatás alatt sem híztam el. Jó, a melleim összesen 6 és fél év szoptatás után már lógnak (bár nem lett "üres tejeszacskó", nagyok még mindig), a hasam csíkos, de lapos, a fenekem kicsit narancsbőrös, de kit érdekel?! Tündéri gyerekeim vannak, fél évesen mind átaludta az éjszakát, így akkor már mehettünk szórakozni a párommal havi 1-2 éjjel, nagyik vigyáztak a gyerek(ek)re. Vagy épp az uram maradt itthon, és én mehettem a "csajokkal". Nyilván nem részegedtem le, rövidet nem iszom, de minek is? Mért csak lerészegedve érezhetné magát jól az ember?? Nem vágyom éjszakát áttáncoló, berúgó, drogokkal szétcsapó (ahogy sok húszon- sőt harmicéves is csinálja) bulikra. 32 éves vagyok, már visszamentem dolgozni, gyerekek óvodában, iskolában, és nem érzem semmi hátrányát, hogy fiatalon lettem anya. A parkban is csókolózom néha önfeledten, 10 év házasság után is. Tele vagyok energiával, van és volt időm magamra. Tornáztam, egészséges ételeket főzök, így a gyerekeim is normálisan esznek, semmi, de semmi hátulütőjét nem tapasztaltam, hogy rossz lenne (kivéve a gusztustalan megjegyzéserk, hogy minek 3 gyerek, minek szültem fiatalon, ért nem építtettem karriert.. de szerintem csak irigységből mondják, akik nem tehették meg hogy fiatalon szüljenek). Mellesleg, nem vagyok a szuperanyu típus, a mosogatás, porszívózás mindig is a férjem feladata volt..., én mosok, főzök... így természetes hogy tudtam magammal is foglalkozni... A szex is ugyanolyan jó, mint az első gyerek előtt, heti 2 biztos van. szóval nem is ritkább....

Ráérsz még, ez tény, de ha találsz oyan pasit, aki sznté szeretne, akkor ne a korod legyen a legfontosabb (munkád azért legyen lehetőleg)

2013. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kicsit össze- vissza sikerült, de azért túlzás csak az árnyoldalát felhozni a fiatalon szülének. Akinek pedig egyáltalán nincs gyereke, szerintem hallgasson mélyen....
2013. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves 1!


Te tényleg ráértél volna még, de ne általánosítsunk.


Kedves 2!


Ahogy az előző válaszoló írta, akinek fogalma sincs róla milyen a szülőség, mert nincs gyereke, az jobb, ha ilyen témában hallgat.


Kedves Kérdező!


Ne görcsölj a témán annyit, tényleg van időd, ahogy mondták, tanulj, dolgozz (ez már csak a jövendő gyermeked miatt is fontos, hogy MAJD legye gyeded valami alapod), és majd eljön az idő, hogy lehessen babád. Találsz egy olyan pasit, aki szeretne gyereket, aki szeret téged, nem egy ostoba bulizni vágyó "hülyegyerek", akire számíthatsz....

2013. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!