Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 éves vagyok és babát...

20 éves vagyok és babát szeretnék! Ki fogok csúszni az időből?

Figyelt kérdés
Nagyon sok baba született az utóbbi pár évben Pesten, mindig látom őket ahogy engem néznek az óriási szemeikkel a babakocsikban, annyira édesek, én is szeretnék! Persze nem most azonnal. Még sose volt barátom, és attól félek, ha most nem kezdek el férj után nézni, sose lesz családom, kisbabám:( Nem akarok én is 35-40 évesen észbe kapni, hogy hoppá, kicsúszok az időből. Mindenképpen 30 alatt szeretném szülni az 1.-t, de annyira aggódom, hogy kicsúszok az időből:( Valami kis megnyugtatás jól esne:) Esetlen anyukáktól is:)
2013. máj. 5. 23:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, ez a tökéltes kifejezés. Megszívtam. És sajnos bárki megszívhatja, és ezzel tisztában is kell lennie. A körülményekről, testi változásokról nem én tehetek. Őszintén szólva nem is gondoltam volna, hogy ez fog történni. Mert senki nem beszélt róla. Senki nem mesélte el az árnyoldalát a dolgoknak. Én is csak azt láttam, amit a kérező, nagy csillogó babaszemek, hatalmas mosolyok, cuki frizurák, menő babakocsik. Minden feltétel adott volt a gyerekvállaláshoz, de a terhesség hosszú. 9 hónap. Bár gyorsan elmegy, ez rengeteg idő. Pont elég ahhoz, hogy a dolgok kedvezőtlen fordulatot vegyenek. De nem is ez a lényeg. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyn 20 éves anyukák, akiknek minden összejött. Jó testük maradt, nem híztak meg, nem lóg a mellük, egy csíkjuk sincs. A párjuk a baba érkezése után sem változott meg és mindenben segít. Na meg persze vannak még nagyszülők a családban, akire rábízhatják, ha kikapcsolóni vágynak. És abban is biztos voltam, hogy ez velem is így lesz. Aztán jött a hidegzuhany. Sajnos ez bárkivel megeshet. De mégis rátesz az egészre egy lapáttal az, amikor belegondolsz, hogy "ne már, én még csak húsz éves vagyok!." És nagyon rossz érzés, elkeseredsz. De nem mersz róla beszélni senkinek, mert akkor azt hinnék, hogy megbántad a gyereket. Pedig egyáltalán nem róla van szó. Az ember akaratlanul is megváltozhat a baba születése után. Felelősségteljes leszel, átértékeled a dolgok fontosságát. De egy idő után elkezd hiányozni a régi éned, és nem érted, hogyan ment el ilyen gyorsan a fiatalkorod. Egyik napról a másikra felnősz. Belenézel a tükörbe és nem magadat látod, hanem azt, ami lett belőled. És ez nagyon rossz érzés.
2013. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ez azért másképpen hangzott mint az 1.válaszod.
2013. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ meg, hogy ilyen sokan írtatok:) Jajj most olvasom, azt írtam "esetlen" anyukáktól:D Bocsánat, esetleG!! akart lenni:D Meg tudjátok még azt mondani,hogy a gyes és gyed között mi a különbség? sose tudtam és neten nem találtam semmit erről...
2013. máj. 6. 15:35
 24/26 anonim ***** válasza:

GYES alanyi jogon jár! Havi 20-on pár ezer forint!


GYED munkaviszony után jár! Ez a bruttó kereseted (talán 70%-a, de nem vagyok biztos)!

2013. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A Gyes alanyi jogon jár,azaz aki életében nem dolgozott az is kapja a gyermek 3éves koráig.

A Tgyas és a Gyed munkaviszonyhoz kötött.

[link]

2013. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. máj. 6. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!