Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babával mennyit...

5 hónapos babával mennyit foglalkoztok aktívan?

Figyelt kérdés
A kislányom ügyesen lefoglalja magát egyedül,gőgicsél,kezd már forogni,mosolyog,nézegeti,fogja a játékait.Sokat beszélek hozzá és énekelek neki,tornáztatom,de nem ülök le vele órákig játszani,ugye a házimunkát senkinek nem kell bemutatni...szóval odamegyek hozzá beszélgetünk kicsit eléneklek neki egy dalt,megpuszilgatom,majd rohanok,le ne égjen az étel,nagyjából így telik a nap csak váltva a többi tennivalóval.Délután-este van egy kis idő,hogy maximálisan tudok rá koncentrálni,nem tudom,hogy ez elég-e,nem szeretném elhanyagolni,hogy emiatt esetleg nem úgy fejlődnének a készségei.Kevés kivételtől eltekintve egész jól lefoglalja magát.Jó hosszúra sikerült,szóval az a lényeg,hogy foglalkozom vele, de inkább megszakításokkal és nem őt szórakoztatom egész nap.
2013. máj. 6. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia :)

Az en kisfiam is 5 honapos :) kicsit elkenyeztettuk de igazabol nem panaszkodom...egesz jok a napjaink persze van h nagyon nyugos de annak vagy az idojaras az oka vagy a faradsag vagy a fogzas.. :)

Nekunk egy napunk kb ugy telik h 8 korul kel akkor atjovunk apa szobajaba felebresztjuk ot :) aztan johet az oltozes egy masfel orat ebren van jatazik az agyon...negykezlabra all ringatja magat elore hatra..neha ugrik egyet mint a beka :) aztan cici alvas ha felebredt es jo a kedve vagy a piheno szekbe teszem bele vagy a jarokaba jol el van...egy ideig..ha kezd nyugoskodni akkor vagy megprobalok masik jatekot adni neki vagy kiveszem kicsit foglalkozom vele es ennyi...aztan johet a gyumolcs utanna elmegyunk az etterembe apa anya is eszik igy meg van a setank is hazaerunk cici alvas delutan szoktam vele kimondottan foglalkozni...van egy konyv az anya tanits engem abban vannak minden napra feladatok azokat csinaljuk aztan delutan 5 korul megegy eves es alvas este apa jatszik vele sokat furcsi..utanna cici es alvas.ha pl dolgom van teregetes vagy valami mas es "kamu" sirast nyervogast csinal akkor nem veszem ki befejezem a dolgom...van h egesz nap igenyli a foglalkozast masik nap meg tok jol elvan...tud mar forogni monden iranyba azt is elvezi...es mindent rag mert felul jonnek a fogai alul mar 3 hos koraban kibujtak...szerintem jol csinalod...a hazimunka mellett nem is lehet maskent..es hidd el emiatt nem lesz semmilyen fejlodesi rendellenessege a babadnak...mi meg pluszban hordjuk babauszasra szombatonkent nagyon elvezi es tucsokringaton is voltunk...most a babamasszazson gondolkodunk.

Ajanlom neked is a fentebb emlitett konyvet :) nagyon jo

2013. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én se viszem túlzásba játszószőnyeg, járóka hinta este viszont 7-től 9 ig csak velük foglalkozok mert akkor jobban igénylik zene forgás csörgők prüss gyorsan megy az idő... délután szoktunk babakocsival sétálni.
2013. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!