Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babád mellett...

1 év körüli babád mellett hogyan végzed el a főzést, házimunkát? Mit csinál Ő addig?

Figyelt kérdés

Kislányommal mostanában nagyon nehéz.Eddig elvolt pakolászott jobbra-balra.Viszont most mióta betöltötte a 13 hónapot semmi nem jó neki csak én. Semmi nem érdekli.Mászna fel rám és hisztizik, hogy nem vele foglalkozok.Most azt csinálom (mivel muszáj legalább megfőzni), hogy nem törődök vele.Tudom durván hangzik és nem is használ, mert ugyan úgy sír,kettőt lépni alig tudok tőle, de nem tudom felvenni ha éppen pl. krumlit pucolok.Nagyon akaratos, önfejű kislány.Káosz minden nap.:(

Nincs valami bevált praktikátok a problémámra?


2013. máj. 7. 11:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én fiam 11,5hónapos.Ha éppen csinálok valamit és nem hagy,bár szerencsére ritkán van ilyen,akkor én is bevonom a pucolásba,engem nem érdekel,hogy szétszórja a krumplihéját a lakásban,majd összeszedem,vagy bekapcsolom neki az egyik kedvenc meséjét.Még a könyvek szokták lekötni,de ugye nehéz segiteni mert minden baba más.
2013. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Akinek automatája van,annak oké,nekem forgó tárcsás,és a fiam is "segitene" mosni,csak igy kissé zavaró,pláne a centrizés miatt,a krumpli pucolásba az enyém is segédkezik,igaz néha szétdobálja nekem,de ez az egy ami olyan közös program amiben szivesen segit,amúgy semmi nem köti le szinte! :( amúgy mi az a babatévé?????????az egy csatorna?mert erről még sosem hallottam..le vagyok maradva..
2013. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Én anno beültettem az etetőszékbe,odahúztam magamhoz és közben feldobtam az ebédet!Ja és én is adtam neki az etetőszék tálcájára egy kis krumplit vagy zöldséget és el volt velük vagy egy db babapiskótát és közben elmajszolgatta!
2013. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Úgy látom az én gyerekem túl problémás :/. Etetőszékben addig sem marad ülve míg megeszi az ebédjét.Általában áll benne és így eszik.Hátrafordul sürög-forog, egy percre nem ül le.Nem mindig hálaistennek vannak nyugodtabb napjai.Teregetésben, ruhabeszedésben annyiban segít, hogy leszedi és szétdobálja a szárítóról a vizes és a száraz összehajtott ruhákat..Egyedül a porszívózást élvezi. Megy utána és nézegeti meg kacarászik. :D A legnehezebb a főzés és mosogatás. Ekkor mintha megszállná valami és húz ki a konyhából sírva.Ez a hajnalban kelés lenne a megoldás csak ehhez nekem erőt kell vennem magamon, mert utálok korán kelni!8 fél 9kor ébred addig simán megfőznék.
2013. máj. 7. 13:54
 15/25 anonim ***** válasza:

A babatévés vagyok :-) Igen, ez egy csatorna, Duck tv a hivatalos neve. Aranyos figurák mászkálnak rajta zene mellett, ennyi. PIciknek való.

Az etetőszékes megoldás nálunk is bejött egy darabig, úgy főztem hogy ő nézte a székből, de ma már (16 hós) egyből feláll benne, úgyhogy ez a megoldás sem jó már.

2013. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én fiamról beszélnél. Ő 15 hónapos, és végigsírja a főzést és egyéb házimunkát. A krumplit nem azért nem adom a kezébe, mert szétdobálja, hanem nagy darabokat harap belőle. Az etetőszékben szinte soha nem maradt meg. A tv nem köti le, és nem játszik nélkülem. Fogja a nadrágomat, és hisztizik. Egy szekrény kipakolása is csak 1-2 percig érdekli. Én meg nem kelek korán, ugyanis képtelen lennék, mert a fiam nagyon sokszor ébred éjjel is, és soha nem pihenem ki magam. Szerintem az ilyen gyerekkel nincs megoldás. Túl kell élni és bízni abban, hogy később jobb lesz.
2013. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A többi tv csatorna az én gyerekemet se köti le, az se ha mesét rakok be, csak a babatévé.
2013. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Kedves 16os!Együtt érzek veled. Az én lányom is leharapna a krumpliból akkorát, mint a feje az tuti..Mikor főzök ő sem játszik egyedül és a szekrénykipakolás sem érdekes számára már.Én is van, hogy bekapcsolom a Duck tv-t, de az is csak pár percig érdekli és csak úgy ha én is ott vagyok.Ez megoldhatatlan, mert a nappaliban van a tv.Amint otthagyom üvöltve jön utánam és tépi le rólam a nadrágot. Viszont Ő szerencsére alszik éjszaka.Van, hogy felsír, de visszaalszik. Most vettem észre, hogy áttört a 8. foga. Lehet, hogy ezért ilyen nyűgös és bújós?
2013. máj. 7. 17:45
 19/25 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Tényleg nagyon hasonlítanak a gyerekeink :) Biztosan a foga miatt is van. A fiam is nagyon megszenvedi a fogzást. És neki is még csak a 9. jön. Úgy érzem soha nem lesz vége... Arra gondoltam, hogy esténként kellene főznöm másnapra, amikor már az apukája is itthon van. Ő játszana vele addig. Csak ezt az időt hármasban szoktuk tölteni. Azért majd kipróbálom! :)
2013. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, hogy megkérdezem, de ez miért olyan nagy baj? A gyerkőcöknek az anya kell és vannak nehezebb időszakok, amikor csak csimpaszkodnának, de ez így van jól, kell a fejlődésükhöz. Én nem főzök minden nap, sőt a nyáron heti 2-3x rendelni fogom a kajámat, csak a Manónak főzök majd. Amíg a férjem sétál vele, kitakarítok, amíg alszik, előre dolgozok takarításilag: wc, fürdő, konyha pucolás, hogy csak a portörlés és porszittyózás/felmosás maradjon, de hogy ne legyen nagy kosz, minden nap felseprek és felmosok, de ezt mellette is tudom. Vasalni akkor vasalok, ha a férjem itthon van és figyel rá. Ezért csinálja mert nem figyelsz rá és egyre durvábban fogja követelni a figyelmedet, csak rosszabb lesz. Gondolom vele vagy otthon, akkor vele foglalkozz, ne a lakással, neki te vagy a fontos, neked más?
2013. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!