Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 óránként vagy 4 óránként?

3 óránként vagy 4 óránként?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy 6-7 hetes babának hány óránként "kellene" ennie? A miénk olyan 3-3,5 óránként eszik, közel 5 kiló, naponta 7x eszik kb. olyan 150 miliket. Jól érzi magát, mosolygós, nem kövér, voltunk hasi ultrahangon, minden ok, nem tág a gyomra. A védőnő mégis azt mondja, hogy próbáljam ritkítani az étkezései számát, mert sokat eszik... (???????)
2013. máj. 7. 12:51
 1/8 A kérdező kommentje:
ja, vegyesen eszik anyatejet és tápszert. Egyik alkalommal tápszert, a következőnél tejet adok neki. Sajnos kevés a tejem, fejnem kell. Cumisüvegből kapja mindkettőt.
2013. máj. 7. 12:52
 2/8 anonim ***** válasza:

A lányunk 7x evett még ilyenkor, de sokkal kevesebbet egyszerre.

Kb. testsúlykilogrammonként 150 milit kell számolni egész napra. Ez 7x-i evésnél egy 5 kilós babánál etetésenként 107 mili. (Ez csak egy körülbelüli érték.)

2013. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokat???!!! Én azt gondoltam, az a bajuk, hogy keveset eszik.

Az enyém igény szerint szopizott, ennyi idősen kb. majdnem egész nap.

A kórházi zárójelentésen is az volt, hogy 24 óra alatt legalább 8-szor szopizzon (mondjuk lehet, hogy 6-7 hetesen már nem kellett volna, de nekem mindig sokszor evett, a 3 órát hírből sem ismerte).

2013. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Enyém 3 óránként evett,de ilyen korban kb. 60-100 ml-ig.
2013. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha igény szerint szoptatnál és nem az órát néznéd, elég lenne a tejed és nem kellene tápszer.
2013. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem elég így sem, úgy sem.. császárral szültem, és már az elejétől fogva nagyon kevés volt a tejem. Sajnos már a kórházban is kellett neki adni egy pici tápszert. Boldog lennék, ha elég lenne a tejem. Nem stresszelem magam. Csak a vélemények érdekeltek volna. Köszönöm Neked is a válaszodat.
2013. máj. 7. 14:08
 7/8 xStefix ***** válasza:
100%

Annyit és annyiszor egyen, amennyit és ahányszor az igénye diktál.

Ne a védőnő vagy akárki döntse ezt el (meg mást se), hanem Te, a babád jelzései alapján. ;)

2013. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem,csak a hazajövetel napján volt mérhető tejem. Amíg nem azt csináltam,amit a tanàcsadó javasolt,addig küzdelem volt. 10hónapos már és tudom mi az az igény szerinti szopi. Ha 10 percenként kér,akkor akkor teszem cicire. Azóta működik. Persze már csak 4-5x szopizik nappal, de kitartottak.
2013. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!