Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol a gyerek az apa családine...

Ahol a gyerek az apa családinevét kapta, és különbözik az anyáétól, jelentett ez valahol valami problémát pl. külföldre utazásnál?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 13:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(Egyedülálló szülők esetében)
2013. máj. 7. 13:27
 2/13 anonim ***** válasza:

Elvileg ha egyedül viszed külföldre, akkor kell hogy legyen nálad egy beleegyező nyilatkozat az apától. Mi Angliába mentünk, itthon és odakint is elkérték.


De úgy tudom, ez házasság esetén is kell, hiszen nem lehet a gyereket a másik szülő engedélye nélkül külföldre vinni.

2013. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy nekem lassú most a felfogásom, de nem értem a kérdést. Általában (legalábbis jó esetben) a gyerek az apa vezetéknevét kapja, ami megint csak általában különbözik az anyáétól. Miért jelentene ez problémát külföldi utazásnál?
2013. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
sztem nem, hisz az anya szerepel a hivatalos okmányokon, így könnyen bizonyítható a szülőség.
2013. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, most már értem, bocsi. Leesett! Tényleg lassú ma a felfogásom.
2013. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Már kinek problémát? Nem igazán értem. Általában a gyerekek az apjuk családi nevét kapják, szóval ez nem speciális. Amúgy úgyis minden dokumentumban benne van az "anyja neve"...


Csak én nem értem mi a gond vagy mi olyan érdekes?

2013. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell valami engedély a másik szülőtől is.


Meg vidd a születésit, abban benne van az anya lánykori neve.

2013. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én anyámmal össze-vissza utazgattam a világban, mert apámat csak a pecázás érdekli, így ketten mentünk nyaralni, de soha senki se kérdezte, hogy a gyereket elengedte-e az apja vagy sem.
2013. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért szerpeelne anya hivatalos okmányokon. Szerintem még útlevéleben sincsen benne anyja neve.


Igen, mi frankfurtban élünk és 1 éves volt a lányunk mikor össze házasodtunk és akkor mesélte egy ismerös, hogy ök sem voltak össze házasodva és a reptéren igazolni kellett volna hogy az övé a gyerek. Végén apa jött és igazolta öket. De nem engedték addig el öket.


Mindenképpen kell egy papír magatokkal vinni.

Èn egy az egyben felvettem a férjem nevét és az enyémet elhagytam.

2013. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha külön megyünk (ami nem olyan gyakori azért, kétszer voltam a családommal és gyerekekkel nélküle nyaralni) akkor írattunk papírt, hogy ő beleegyezett. Rendesen hitelesítve. Elvileg ez mindenhová kellene. Akár együtt vagytok, akár nem.

Ha Ausztriába megyünk át (oda szoktunk többször) akkor nem bajlódunk ilyenekkel. De ha "megfognak", igazoltatnak visszaküldhetnek elvileg.

2013. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!