Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol a gyerek az apa családine...

Ahol a gyerek az apa családinevét kapta, és különbözik az anyáétól, jelentett ez valahol valami problémát pl. külföldre utazásnál?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 13:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia. Angliaban elunk, nem vagyunk hazasok, de igen is jelenthet problemat.

1 honapja repultunk, es kertek a gyerek szuletesi anyakonyi kivonatat ahol szerepel az apuka neve. Mas tolunk nem kertek, de ismeroseknel plusz az apa beleeggyezo nyilatkozata is kellett hogy az anyuka es gyereke utashasson kulfoldre.

Ha kulon eltek, es kulfoldre akarsz utazni, vagy koltozni jobb utana jarni, illetve apukaval beszelni.

2013. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Elméletileg, egy éven belül ott tartózkodhat anyuka a gyerekkel külföldön, ahol és ahogy akar, csak egy éven túli utazásnál kell apuka beleegyezése. ELMÉLETILEG!!!! A kérdés azért merül fel bennem, mert apukát csak akkor lehet előkeríteni, ha neki van szüksége valamire, ha nekünk, akkor hónapokig felénk se néz, és senki sem tudja, hogy hol van, levélre, telefonra nem válaszol.... Szóval így nehéz lehet majd normális életet élni, nem tudom, hogy lehetne ezt kiküszöbölni. Olyan van, hogy aláír egy papírt, hogy akkor megyünk és ahová akarunk? tekintve, hogy úgysem érdekli egy kicsit sem, nemhogy meg beleegyzni szaladgáljon. Ilyen, hogy kijojjon a repterre igazolni, nalunk szoba sem johetne...
2013. máj. 7. 14:39
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én volt férjem adott egy ilyet, amit vittem a lakcímbejelentéshez (külföld), a suliba beíratáshoz. Repüléskor sosem kérték, pedig jöttünk-mentünk. Barátnőmék is rendszeresen utaznak, néha külön-külön a férjével, hol egyik meg a lányokkal, másik a kicsivel, repkednek 3-4 ország között és még sosem kértek tőlük beleegyező nyilatkozatot.
2013. máj. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!