Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is problémát okoz, ha...

Nektek is problémát okoz, ha időre kell menni és pici babátok van?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiam és nagyon nehéz tervezni bármit is. Ma babamama tornára mentünk volna, de épp elaludt és nem akartam felkelni + a szoptatást is nehéz még pontosan időzíteni. Nektek is gondot okoz ez? Olyan rossz, hogy ilyen nehéz bármi programon részt venni..
2013. máj. 8. 14:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
39%

Bocsi OFF:

Miért milyen az az "igazi magyar mentalitás"??

Ez úgy utálom mikor valaki megszólja a saját hazája népét. Te nem magyar vagy?

2013. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
20%

Igazi magyar mentalitás az, ami itt is látható. Leírom, hogy nekem nem volt gondom vele, erre lepontoz a tobbi, mert neki volt. "Nehogymá' neki jobb legyen" . Ez mindenre igaz. Egyebkent írhattam volna csordaszellem ez is, az is passzol a helyzetre.

Az allampolgarsagom magyar, de nem Magyarországon elek es nem is voltam soha "nagy hazafi".

2013. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Tény, a gyerekkel szaporodnak a problémák. :)

5 hónaposan még bárhová el tudtam menni vele, bármit el tudtam intézni. Főleg ilyen jó időben, már nem kell rá harisnya, meg overall, kesztyű meg huszonnyolc réteg gönc. Hordozóba vagy babakocsiba be, aztán mehetünk...

Nekem a dokihoz kellene leugranom a leletért, beszélgetnünk is kellene, de éppen azt a korszakát éli a már két éves fiam, hogy minden orvost gyűlöl, torka szakadtából üvölt, úgy meg nehéz az orvossal beszélgetni. Öt hónapost csak betolnék a rendelőbe... :)

Szerintem kezeld ezt lazán. A babák még olyan rugalmasak, puff, ma nem mentetek, majd a torna helyett sétáltok egy nagyot. Ha pedig fontos, és mindenképpen időre kell menni, akkor igazítsd reggeltől úgy a napot, hogy jó legyen. (Lefejt tej, vagy tápszer, üveges gyümi stb.) Kreativitás és jó szervezőkészség... ezt is tanulni kell. :)

2013. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amíg 5 hónapos volt, sehonnan nem késtünk. Vele nekem még könnyű volt. Ha sírt is, lehetett öltöztetni vagy akármi. Viszont egy dacoló 2-3 évessel már voltak gondjaim! Üvölt, hogy nem akar öltözni, vagy épp menni nem akar, eldobja magát, kibújik abból amit ráadok. És akkor ott van még egy 1 éves:) De az a fura, hogy így is ritkán késünk.Nem tudom hogy csinálom, de sikerül. biztos azért mert belémivódott mennyire utálom ha valaki késik:)
2013. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Ezek szerint most meg konyebb, mint ami ram var kesobb :)). Akkor kihasznalom!


egyebkent en se vagyok a barhol szoptatos fajta es ha felkeltem akkor egesz du nyugos :). Izgalmas ez a gyerekneveles!

2013. máj. 8. 16:19
 16/23 anonim ***** válasza:

Igen, ráadásul ikrek. Mindjárt fél 5, alszank még (mindkettő felébredt sírva, de sikerült visszaaludniuk, ez se mindig megy...), még uzsizni kell, negyed 6-kor meg program van, 10 perc babakocsival

szerencse, hogy jön anyum, különben már kelteném őket.....

2013. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Nekem ikrekkel is ment. Odaértem mindenhova. Sógornőm egyel is mindenhonnan elkésik.
2013. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hat igen, biztos vki ugyesebb, vki kevesbe. En egyelore tapasztalatlan vagyok... De van listam mit kell vinni a csomagba - ez mar fel siker :).
2013. máj. 8. 21:48
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es!Jobb is ez így mindenkinek, hogy nem itt élsz!

Kedves kérdező! 9es vagyok. Szerintem idővel könnyebb lesz. Ahogy leírtam az én véleményem az, hogy mikor már nem alszik egy nap csak egyszer sok mindent megeszik és érdeklődőbb már sokkalta könnyebb a helyzet.Nekem extrán nyűgös és hasfájós volt a lányom piciként.Nagyon nehéz volt vele boldogulni.Igen vannak nyugodt eszik-alszik babák akiknek mindegy hogy épp rángatva öltöztetik vagy körülötte zaj van akkor is nyugodtan békésen alszanak. Ezekkel a babákkal sokkal könnyebb elindulni bárhova bármikor, de az enyém sajnos nem ilyen volt.Gondolom a te kisfiad sem egy nyugodt bébi, de ő ilyen és neked kell alkalmazkodnod ebben az esetben hozzá, mert gondolom nem akarsz neki rosszat..

2013. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó szerintem, hogy van aki ügyesebb. A hozzáálláson is sok múlik. Én az ikreim előtt sem késtem soha sehonnan. Sógornőm meg alapból ilyen időelsz...rós. Pl ha megbeszéljük, hogy 10-kor találkozunk, Ő 3/4 10-kor elmegy hajat mosni. Fél órányira lakik tőlünk, szerinte 10 percre. Na igen, a busz tényleg 10 perc, csak nem kalkulálja bele, hogy a megállóig 3 utcát kell gyalogolni, megvárni míg megjön a busz, menni vele 6 megállót, majd elgyalogolni a házunkig. És még sorolhatnám. Nekünk nagyjából fix alvásidőink voltak, és eleve úgy beszéltem meg találkozót, hogy ne essen bele. Ha meg esetleg időre kellett menni teszem azt orvoshoz, felkeltettem a gyerekeket. Egyszer kibírják.
2013. máj. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!