Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névadáskor figyelembe veszitek...

Névadáskor figyelembe veszitek, hogy van e a családban?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha van egy név ami tetszik nektek, de pl.: a testvéretek vagy unokatestvéretek, barátaitok azt a nevet adták a gyerekeinek, akkor ti már nem adjátok a saját gyereketeknek, vagy ez nem számít?
2013. máj. 11. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Miért számítana?
2013. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Nálunk a szitu a következő.Az én lányom neve már a terhességem 20. hete körül megvolt.Közben kiderült, hogy a húgom is terhes.Ők a 36. héten választottak nevet.A két gyerkőc között 5 hét a korkülönbség, mindketten lányok és 1 betű eltérés van a nevükben.Szóval ők nem vették figyelembe.
2013. máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
erre én is kíváncsi vagyok. Nálunk is valószínű, ilyen lesz..
2013. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát én tuti nem adnék olyan nevet ami már van a családban, persze kivétel ha apa nevét örökli vagy ilyesmi. De akkor adnék egy második nevet is ami még nincs a családban. Nálunk megkapja a nagybátyja nevét és még egy nevet (amit még mindig nem tudunk, de remélem hamar találunk egyet)
2013. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is figyelembe vettük, és nem adtunk olyan nevet ami már van a családban.


Ennek egy oka van. Pl nekem anyukám neve nagyon tetszik, és most egyre divatosabb lány név is. Na de anyósom neve nem tetszik (pedig barátnöi a viszony), így ha anyukám nevét adntuk volna, akkor elvárható lett volna hogy anyósom nevét a másodiknak....

Ès ekkor elhatároztuk, hogy nem lesz olyan név ami van a családban.

Nekem az a fura ha elsö unokatestvéreknek ugyan az a neve.

2013. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor terhes lettem és keresgéltünk a nevek közt több olyan is szóba került ami tetszett, de azért nem adtuk, mert már van a családban.Ilyen az unokatesóm neve Dénes vagy a párom unokahúga Lilla. Ez nálunk kizáró ok volt.Szerencsére találtunk olyan nevet amire még nem csapott le a rokonság :D
2013. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha közeli a családtag és sokszor találkozunk, biztos nem adnám az ő gyereke nevét az enyémnek. Persze, hogy számít!
2013. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
nálunk van a családban , sok férfi akik mindíg az apjuk nevét kapták, sőt a férjem családjában hagyomány a női és a férfi neveket is tovább vinni, de a férjemet és a nővérét is ugyanúgy hívják mint a szüleiket, sőt a nővére anyukája és az én keresztanyám is ugyanazt a nevet viselik. anyukám nővérét úgy hívják, mint a 3. tesójuk feleségét, szóval van nagy kavarodás, ming ilyen kis nagy, öreg, és hasonló előtagokkal kell megkülömböztetni az embereket. szóval én ezt már nem akartam fokozni, így nem adtunk olyan nevet ami már van. viszont az nekem a húgomnak, és az unokatesóinknak csak fiaink születtek eddig, és mindgeyiknek M betűvel kezdődik a neve így az örgeke keverik is őket rendesen:) sőt unokatesóm kisfia 2 héttel fiatalabb az enyémnél, és az ő kisfiának angolul adták ugynazat a nevet ami az enyémnek van magyarul. ez vicces volt, mert egyszerre tudtuk meg kb hogy mi a neme, és mikor kérdeztük, hogy mi lesz a neve, mindegyikünk gyorsan akarta mondani, hogy nehogy ugyanaz legyen, erre tessék, szinte egyszerrre mondtuk ki ő az angol én meg a magyar verziót. de ebből pl nincs keveredés.
2013. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Még nincs gyermekem, de van egy kedvenc fiúnevem nagyon régóta. Hát persze, hogy úgy hívják a férjem kisfiát.. Az exfeleséggel végül is közös az ízlésünk ez már kiderült:D


Ha szoros a kapcsolat nem adnám a gyerekeknek valamelyik unokatesóm, barátom gyerekének a nevét. De van olyan első unokatestvérem akivel 5 évente találkozok. Az ő gyerekének a neve nem lesz kizáró ok.

2013. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Igen, figyeltük, mert sok a gyerek a családban, és nem akartuk, hogy a mienk legyen a "kis xy". Aztán a kérdés ott dőlt el, hogy a családbeli gyerekek mind fiúk, nekünk lányunk lesz, így azt választunk, amit szeretnénk. Persze, gondolkodtunk a családbeli neveken is, de nekem más-más nevek tetszettek, mint a páromnak. Végül megtaláltuk az igazi nevet! :)


26 hkm

2013. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!