Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más sokat dolgozó apuka is ilyen?

Más sokat dolgozó apuka is ilyen?

Figyelt kérdés
a párom nagyon sokat dolgozik, van hogy későn este ér haza, és sajnos az atípus aki nem tudja lerakni a küszöbön a munkahelyi stresszt, pedig én megmondtam neki, hogy soha nem fogok zsörtölődni, ha munka miatt marad rám minden otthon a 2 gyerekkel, meg ha én nem tudok elmenni sehova mert most a közös érdekünk hogy jól sikerüljönek a dolgai. De azt annyira utálom, hogy este hazajön, én egész nap nem találkoztam felnőtt emberi lénnyel, és egyszerűen ha én nem kérdezem nem mondja el milyen napja volt, a főztöm is csak megeszi semmi, köszönöm finom volt, de ami a legjobban bánt, hogy soha nem kérdezi meg milyen volt a napunk mit csináltak a gyerekek, pedig van hogy este a kicsi minimum alszik már mire hazaér. Vagy sok lenne, hogy kb 3 kedves mondatot elvárni tőle, mikor én tartom magam ahhoz amit megígértem neki? Amúgy szereti a gyerekeket, olyankor jó apuka ha velük kell lenni, de pl én ha pár órára lepasszolom őket anyukámnak, akkor az az első dolgom, hogy mindent de mindent tudni akarok , ha visszértem, hogy mit csináltak Vagy a férfiak alapban nem ilyenek?
2013. máj. 11. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Igen, a legtöbb férfi alapból nem ilyen.
2013. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Az én férjem megszokta kérdezni mit csináltunk, de hogy mikor kakilt vagy ilyenek öt sem érdekli.


Férjem alapból nem hozza haza a munkahelyi strsset, szinte soha nem beszél róla. Ha feszült néha megkérdezezm és kb 2 mondattal elmondja. A jó dolgokat magátóle mondja, de az is 2 mondat a munkárol.

2013. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom gyerekek nélkül is ilyen. Amióta egyre fontosabb lett a karriere azóta meg főleg. Már nem emlékszem ár, mikor kérdezte meg utoljára hogy velem mi van, hogy telt a napom... Amikor beszélhetnékem van, akkor magamtól elkezdem mesélni, de így is gyakran elalszik a kanapén közbe :/
2013. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

az én férjem nyolc órát dolgozik egy gyárban targoncásként szóval szerencsére karrierről szó sincs

a kaját különösebben nem dicséri örül hogy van és jóllakhat

a napunkat mindig megkérdezi milyen volt, és hogy esetleg tanult e valami újat másfél éves kislányunk amiről ő lemaradt, és ha igen azt meg kell mutatni :) nagyon büszke apuka, de a férfiak alapból be vannak dobozolva és ha épp a haggy békén dobozban ülnek akkor jobb őket békén hagyni, ha átmásznak a család dobozba akkor mi jövünk :)

2013. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Üdv a klubban! ;)

Az én párom pont ugyan ez, mint amit leírtál. Bár a munkahelyi stresszt nem értem.Veszekszik is veletek? Nálunk a helyzet az, hogy a drága párocskám ilyen kis magábafordulós természetű. Nem egy beszédes típus ellentétben velem. :D Mi szuperül kiegészítjük egymást. Én f*som a szót, ő pedig szuperül hallgat. Eleinte engem is zavart, de azóta rájöttem, hogy ő ilyen és mindig is ilyen volt. Elfogadom és így szeretem. A gyerkőccel játszik, ökörködik nagyon nagy haverok és velem is szokott marhulni, de hogy mi volt itthon mikor ő nem volt itt azt pont lesz@rja.A kaját sem szokta dicsérni csak betolja.Pl. tőle ilyet még nem hallottam mióta ismerem, hogy hú de csinos vagy szívem..hát,de ez van :P Ne veszekedj vele, próbáld inkább elfogadni.Te is légy önmagad és élj értük, szeresd őket amíg lehet.

2013. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is este evez haza,de mindig megkérdezi,mi volt és bemegy megnézni a nagyokat,megnyomkodja a talpukat stb.A munkahelyi dolgokról nem kérdezem,csak ha beszélni szeretne róla.Viszont nem vagyok mártír,ha valami hiányérzetem van,megmondom neki normális módon és megbeszéljük.Te is nyugodtan jelezd a párodnak,hogy jólesne,ha gyakrabban érdeklődne a ti napotokról is,mert néha nem is gondolják,hogy ez fontos nekünk.
2013. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
persze én se azt várom el, hogy tudni akarja még a kakis pelusok számát is, de mondjuk , elgalább, hogy jól van e vagy valami... a munkahelyi stresszt meg úgy értem, hogy ha ideges akkor általában én avgyok az első ember akire rázúdítja, ha hazaér. pl ilyen hülyeségekkel, hogy miért nem vagyok képes pótolni a wc papírt ha kifogyott, és úgy mondja mintha én direkt akartam volna vele kicseszni, mikor csak valószínű nem vettem észre a gyerekek mellett . Én abszolút nem várom el, hogy bármiben is segítsen itthon mert én magam vállaltam, hogy leszek a hátország míg karriert épít, de úgy érzem néha, hogy ő ezt nem értékeli, vagyis talán nem is gondolja, hogy a házimankában is sok meló van, meg hogy nekem igenis fontos, hogy ne járjanak gyűrött meg koszos cuccokban a gyerekek. És nemsokára megyek vissza én is dolgozni, és ezeket a dolgokat akkor is én fogom csinálni. Amúgy ő sem z a beszédes típus, de azt veszem észre, hogy pl ha telefonál akkor sokszor onnan tudom meg, hogy mi volt vele, hogy a telefonban elmeséli az illetőnek, nekem viszont nem mondja, de semleges dolgokról sem beszélget, eszik aztán tv-t néz és lefekszik. A beszélgetés abból áll, hogy én beszélek. Nekem meg fontos lenne, mert egész nap egy 1,5 éves meg egy 6 éves szintjén vagyok, a nagy persze már nem olyan kicsi, de most kezdi majd a sulit sokat kell vele foglalkozni, nekem amúgy is nagy dolog ez az egész, hogy iskolás lesz, és minden jól menjen, sok energiám ráment az iskolakeresésre, is pl neten néztem utána erre az volt a reakciója, hogy minek lógok annyit a neten.
2013. máj. 11. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha gond le mondanád?

Nyilván igen, így egyértelmű, hogy nincs gond ha nem mondod.

2013. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is későn ér haza, de a fürdetéssel mindig igyekszünk kivárni. 20:00 körül. általában beszélünk egyszer nap közben, de este mikor hazaér normál időben 17:30, akkor mindig megkérdezem milyen napja volt, s én is elmondom a milyenket, de naplót vezetünk a babának 7 hós múlt, s a kaki, s ilyenek is benne van, de ettől függetlenül érdekli, s ha akarja, vagy ha nincs idő beszélni elolvassa. Nekem senki segítség nincs, mert mindkét nagyszülőpár messze lakik(70 km), így muszáj mindent megbeszélni.teljesen harmóniában/összhangban vagyunk, baba mindig mosolyog, hordozóban rengeteget hordoztunk közösen.

Kérdezőnek:Ne várd meg, hogy kérdezze, ha neked fontos, akkor kérdés nélkül meséld el.Szerintem 2 gyereknél már felesleges ilyen köröket futni, s ezen bepörgetni magad.Ha meg más gond is van, azt is meg kell beszélni, nem lehet a másikra várni elő kell rukkolni vele. nem vagytok már kamaszok.

2013. máj. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem apja is dettó... 18.30/19.30 van, mire hazaér a munkából (őt előléptették, míg én itthon voltam/vagyok a gyerekünkkel), eszik (én a gyerekkel sokszor nem tudok ilyen későig várni, korábban vacsorázunk), kicsit foglalkozik a gyerekkel, én fürdetek, fogmosás, meseolvasás, kicsit ő is olvas neki, és altatás, majd ő is lefekszik. Apukának a lényeg: legyen REND, kaja, tiszta, vasalt ruha... Az, hogy velem mi van, az én dolgom, sokszor egymagam megyek programokra kikapcsolódni. Most már albérletet keresek...
2013. máj. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!