Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek havi "mennyibe kerül"...

Nektek havi "mennyibe kerül" az egy éves babátok? Úgy értem mennyi pénzt költötök el rá és pontosan mire?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 16:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
Sehol nem írtam, hogy gazdagok, de azt gondolom, hogy akinek nincs annyi pénze, hogy a gyerekét normálisan feltudja nevelni és megtudja venni amire szüksége van és itt nem a luxus dolgokra gondolok, hanem mondjuk normális minőségű cipőkre, az ne vállaljon gyereket mert felelőtlenség.
2013. máj. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
23%

Szánalom, hogy nálad a normális gyereknevelés egyik alappillére a drága cipő, vagyis az anyagiak.

Nem ez a legfontosabb elsősorban egy gyermek fejlődése szempontjából!

De amint látom, ez meddő vita, te már eldöntötted, hogy a lelki gazdagság semmit nem ér, csakis a pénz a hatalom.

Ha neked így jó, ám örülj neki.

2013. máj. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

SZóval szerinted, ha valaki normális körülmények közé vállalja a gyereket akkor az lelkileg nem tudja megadni neki ami kell.

Nyilván a szeretet a legfontosabb, de abból nem kapsz kenyeret a boltban.

Valamint igen fontos, hogy az ember a gyerekfejlődéséhez fontos dolgokat megtudja venni pl egy a lábafejlődéséhez fontos minőségi cipőt.

2013. máj. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Jól van na, ne vitatkozzatok már. 50 évvel ezelőtt is nőttek fel gyerekek márkás cipő nélkül, bár az tényleg nem rossz, ha mezítláb jár. Sőt, a mezítláb járás a márkás cipőnél is jobb :). Persze vannak anyukák akiknek megint csak nem a gyerekük egészséges fejlődése a lényeg, hanem hogy legyen rajta márkás cipő, ha lehet, mindenki lássa, és nehogy már mezítláb járjon, mert az hogy néz már ki... És most nem az itt fórumozókról beszélek. De pl. nekünk van adidas cipőnk, ajándékba kaptuk, és nem adom rá, hogy járkáljon mezítláb. A játszótéri anyukák pedig meg vannak rökönyödve... Most mit csináljak. Nem hiszem azt sem, hogy van egy olyan határ, amire már rá lehet mondani, hogy 'na, ennyitől kezdve felelőtlenség gyereket vállalni, ennyitől nem az'. Merthogy ki mondja meg, hogy hány szőrszáltól kezdve szakállas egy ember? És elvégre háborúban is születtek gyerekek, akkor azoknak a szülei mind felelőtlenek voltak? Lehet, de mi mindannyian hálásak lehetünk azoknak a felelőtlen szülőknek, hogy itt lehetünk, méghozzá olyan jómódban, hogy erről tudunk vitatkozni, mert el sem tudjuk képzelni, milyen lenne, ha még ennyink sem lenne... és mondjuk mégis szeretnénk gyereket.
2013. máj. 13. 10:14
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem a márkás cipőn van a hangsúly, hogy presztizsből az legyen a gyerekem lábán, hanem azért ragaszkodtam hozzá, mert tudom mennyi kínnal jár, ha az embernek mát tizenévesen is fáj a térd ízülete, meg lúdtalpa miatt a talpa...és ez mind azért, mert igen, felnőttem "márkás", egészséges cipő nélkül, és tessék... Egy hosszabb séta után fáj mindenem, pedig még 30 sem vagyok! Ettől szeretném megkímélni a lányomat...

1. válaszoló voltam ha jól emlékszem

2013. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Értem én, na de mindamellett, hogy fáj mindened, azért gondolom örülsz, hogy a világon vagy. Vagyis én emiatt látom egy kicsit túlzásnak, ha valaki azt mondja, hogy akinek nincs elég pénze, annak ne legyen gyereke sem.
2013. máj. 13. 12:46
 17/21 anonim ***** válasza:
54%
Az tény, hogy mezitláb a legjobb, na de az utcán a városban csak nem fog mezitláb menni. És itt nem az adidasról meg nikeról van szó, mert pl azoknak a gyerekcipői nagyon nem jó. Hanem minőségi gyerekcipőkről.
2013. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1. és 15. vagyok!


Én egy szóval sem mondtam, hogy ne vállaljon gyereket az, akinek nem futja 10.000 ft-os egészséges gyerekcipőre, én csak azt írtam, hogy nem nagyzolásból vesz a gyereknek ilyet aki vesz, hanem mert a legjobbat akarja neki és megteheti. És pont. Ennyit írtam se többet se kevesebbet!!! Nem kell a torkomnak ugrani!

És igenis, mi is spóroltunk rá hónapokig, hogy meglegyen, szülinapi-névnapi, karácsonyi ajándékra szánt pénzek, amiket kapott nagyiéktól, déditől, félreraktuk, hogy ha elindul jó cipőt vehessünk neki!

Mi ezt nagyon fontosnak tartjuk...ennyi...


És az pedig nagyon demagóg duma, hogy fáj mindened, de örülsz, hogy a világon vagy...ezt akarod a gyerekednek? Szép...

2013. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hát, most erre mit mondjak... Én igazán nem akarok vitatkozni, és nagyon eltértünk a tárgytól is. De hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, azt akartam, és azt akarom most is a gyerekemnek, hogy a világon legyen, akkor is, ha vannak és lesznek idők, amikor nem feltétlenül tudok neki megvenni neki, magunknak mindent, amit szeretnék. Én tényleg azt szerettem volna megtudni itt, hogy ki mennyit költ a gyerekére. Érdekes módon egy abortusz ellenes, vagy egy gyerektartás/minden nő egy pénzéhes kis lotyó, mindenki azt szajkózza, hogy "ugyan már egy gyerek alig kerül valamicskébe is". Na mindegy. Szóval csak szerettem volna tudni, hogy ki szerint mi a reális.
2013. máj. 13. 20:52
 20/21 anonim ***** válasza:
23%

Most őszintén: a világ összes gyerekének meg tudják venni a minőségi cipőt? (hogy maradjunk a példánál)

Nem!

Mégsincs ortopédiai betegsége az emberek nagyon nagy részének.

Túl van lihegve ez a dolog, ez ugyanolyan divat, mint manapság minden aprósággal a méregdrága dévény tornára hordani a gyereket.

2013. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!