Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le vagyunk maradva? Mászás kérdés

Le vagyunk maradva? Mászás kérdés

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos mászás és a kúszás még nem megy neki, a védőnő már gyógypedagógiára akar minket küldeni, hogy ott majd megtanítják a mászásra, de elég akaratos természet amit nem akar és ráerőltetik azt csak még jobban utálja, így van ez a hason fekvéssel is. Hiába teszem le csak sír akár órákig is, nem adja fel. Pár napja elkezdett forgolódni ide-oda gurul a szőnyegen és az ülő pozícióból próbál négykézlábra váltani csak nem sikerül neki.Szerintetek lesz ebből mászás vagy mindenképp a gyógypedagógián kötünk ki?
2013. máj. 12. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem húsvét hétfőn kezdett el mászni. Most 11 hónapos. Szerintem nincs lemaradva, adj neki időt.
2013. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem is szeretném gyógytornászhoz vinni, minden baba más fejlődési szempontból.Bízom benne, hogy ö is megindul csak hát kicsit kellemetlen szembe szállni a védőnővel :(
2013. máj. 12. 22:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is későn kezdett el mászni aztán sokáig csak kúszott. kb. 9 hónaposan kezdett el kúszni és 10 és fél hónaposan mászni. 11 hónaposan állt fel először azóta a bútorok mellett fut szinte, de egyedül nem áll még mindig. Nem akart ülni, rájöttünk, hogy nem szeret ülni... most 13 hónapos, kb. 2 héttel ezelőtt döntött úgy, hogy akkor ő ülne inkább, azóta stabilan ül. Tegnap tett pár bizonytalan lépést egyedül meg ma is.
2013. máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel semmi baja nincs.De mért baj az,ha látja egy szakember?? Én örömmel vinném,az egy másfajta foglalkozás,baja nem lehet belőle.
2013. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Első vagyok. Én viszont szembeszàllnék a védőnővel ha ugy gondolom igazam van.

Én nem tudom de a barátnőm viszi a lányát gyógypedagógiàra, az egy órát a gyerek végig üvölti, mire jo rá erőltetni olyanra amire az agya még nem érett meg? Szerintem pont ezzel csesznel ki a gyerekkel... későbbeg majd jön az iskolai gond... mert ugye homok kerül a képezetbe azzal hogy rá erőltetnek dolgokat. Lehet hogy megtanitjàk mászni de nem tudja megértetni vele miért ugy kell másszon. Főleg hogy nincs is lemaradva. Ha egy 1 éves gyerekről beszélünk az más, de itt csak 8 és fél hónapos.

2013. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem hamarosan elkezd majd kúszni, mászni, de ha a védőnő azt tanácsolta, hogy vidd el gyógypedagógushoz, akkor menjetek. Kislányom 9 hónapos és ugyanez a gondunk, védőnő elküldött konduktorhoz, pénteken megyünk is, hogy megvizsgálja.
2013. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz abból, ha elviszed gyógytornára. Én két babámmal is jártam. Nem törvényszerű, hogy végig üvöltik.


Egyébként szerintem nem a védőnővel kell "hadakozni", hanem a gyerekorvost kell megkérdezni, hogy indokolt-e a dolog.

2013. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel a torna itt beutaló köteles így voltam a dokinknál is és szerinte ráérünk még csak a probléma az,hogy az orvosunk és a védőnő ki nem alhatják egymást így ha ez egyik átmond a másik tuti b-t.Köszönöm a válaszokat remélem hamarosan mászni fogunk de ha egy éves koráig nem mászna mindenképp elviszem majd tornára és szerintem akkor majd a doktor is javasolja majd.A védőnőnk meg majd csak elfogadja a helyzetet :)
2013. máj. 12. 23:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha látja gyógytornász? Szakember? Mi 5 hetes kora óta járunk, nyaki hypotónia miatt, és C tartás miatt. Ezek teljesen elmúltak 4 kezelés alatt (Dévény torna), de minden fejlődési mérföldkőnél vagy ha valami nem tetszik, megyünk. A legújabb kutatások szerint a diszes gyerekek legtöbbjénél valami kimaradt: szabályos kúszás v mászás. Az, hogy sír egy tornán normális: érdekes, hogy ugyanarra a gyakorlatra az elején röhög, 30 perc múlva sír: elfárad. Inkább most sírjon heti 20 percet, minthogy a disz miatt hátrány érje egy életen át. A fiam 10 hónapos és nem kúszik szabályosan, kommandózik és segítséggel mászik, ha tartom a pocakját. Inkább menjetek el.
2013. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, mi köze ennek ahhoz, hogy ki utál kit?

Megmondod a gyerekorvosnak, hogy kérsz egy beutalót az ortopédiára, mert szeretnéd megnézetni és ennyi. A gyerekedről van szó! Ha akadékoskodna (a gyerekorvos), akkor megmondod, hogy aggódsz, és akkor nyugodnál meg ha a szakorvos is rendben találja. Hiába ő a gyerekorvos, ezekre ő nincs specializálódva! A védőnő meg végképp nincs, de kivételesen igaza van, ha bizonytalan, hogy rendben van-e akkor meg kell nézetni!

2013. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!