Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólsz hozzá, hogy megszül...

Mit szólsz hozzá, hogy megszületett Ördög Nóra kislánya Mici, mi a véleményed a kislány nevéről?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2013. máj. 13. 13:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
52%
Senki se írta hogy NEM LEHET anyakönyvezni (mert nyilván mindenre lehet anyakönyvezni ami az MTA listában benne van többek közt a Mici is) hanem hogy valószínű nem erre lett anyakönyvezve ez csak a becézete. Persze lehet hogy ez szerepel az irataiban is ezt senki se tudhatja, de a többség szerint nem...
2013. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%

És ha Mici? Akkor most neked rosszabb lett az életed? Nekem sem tetszik, nem adnám a gyerekemnek ezt a nevet, de nekik meg ez tetszett, ezt adták neki. Lehet, hogy én meg a te gyereked nevére mondanám, hogy fúúúj, sosem adnám ezt a lányomnak.

Millió kérdés van itt gyk-n a nevekkel kapcsolatban. 10-ből 9-en azt írják, hogy az a fontos, hogy a szülőknek tetsszen, ne másoknak. Akkor az Ördög Nóri miért kivétel? Őt miért lehet megszólni?

Egyébként meg ezerszer inkább Mici, mint Dzsesszika, meg Ronáldinnyú, meg a hasonlók.

2013. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Én szót se szólok mert én korei, japán vagy kínai nevet akarok adni egy magyaros hangzású vezetéknévhez.
2013. máj. 13. 14:13
 14/29 anonim ***** válasza:
62%

Ha így anyakönyvezték, Micinek, akkor elég gáz. Ők se gondolnak arra, hogy ez a kislány egyszer majd felnőtt lesz, amikor elég ciki lesz a Mici hivatalos névnek.

Ha a Mici csak becézés a babának, akkor semmi gond vele.

2013. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
68%

Hát...

Egy dr. Nánási Mici és egy Nánási Mici miniszter asszony is szarul hangzik...

Remélem, hogy csak becenév.

2013. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
49%
A lányom Emma. Én is Micinek hívom:-)
2013. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

Furcsa, de nem az én dolgom.

Abból gondolom, hogy Mici a neve, és nem csak így becézik, hogy teljesen le lett írva. Nánási Mici.

Én biztos nem írnék becenevet, vagy vezetéknevet.

Tehát pl. megszületett a kislányunk, Nánási Mia. Vagy megszületett kislányunk, Mici. A kettőt keverni nekem szokatlan.

2013. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
37%
Ugye itt minden hozzászóló anyukának Anna, Jázmin, Hanna, Boglárka vagy Lili a gyereke? Mert ha igen, akkor jogos a kritika. Egyébként nem.
2013. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
61%

én azt hittem, hogy ez csak becenév.

szerintem borzasztó idétlen.

2013. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
46%
A Lili mivel jobb,mint a Mici?Hiszen az is becenév...
2013. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!