Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan segitenetek a...

Ti hogyan segitenetek a babatokat arra, hogy masszon?

Figyelt kérdés
Mar majdnem 11 honapos es meg csak kuszik, voltunk gyogytornasznal is, aki mutatott egy-ket gyakorlatot, hogyan lehetne. Kivancsi lennek masnal is volt-e ez gond. Amugy a ulve, feneket elore lokdosve szeretne kozlekedni, amit nem kellene engednem. Gyakorlati tanacsokat, otleteket varok, bocs, de nem azt szeretnem hallani, hogy sokan nem is masznak, kihagyjak. A maszas nagyon fontos, hogy ne maradjon ki, ezert kernek segitseget, kinek mi valt be. Koszi!
2013. máj. 17. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Négykézlábra állítva próbálj játszani vele, kis labdával, plüssel, képeskönyvvel, stb. Masszírozd meg a lábát, kezét, hátát 2 oldalt. Babaúszás, ha kedveled. És valóban a mászás fontos, de nem tragédia, ha kimarad, ha amúgy nincs lemaradva a mozgásban. A lányom nem mászott, felállt, és ment. Kitűnő tanuló. Én ezeket próbálnám a helyedben.

Üdv: 2 gyerekes gyógypedagógus anyuka

2013. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Segíts neki, hogy hason sokat támaszkodjon a két egyenes karján. Például valaki fújjon buborékokat, amitől elbambul, Te pedig addig a két egyenes karján segíted támaszkodni. Figyeld, hogy a kezein az ujjak előre nézzenek, és a vállaival párhuzamosan legyenek. Egy idő után majd úgyfelejti magát :)

Egyébként az is elég, ha kúszik, a lényeg, hogy megvan a váltott kar-láb mozgás!

2013. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi felemeltük mászó pozícióba, és rakosgattam a kezeit-lábait. Kutyázni nagyon szeretnek, négykézláb hintázni előre-hátra, ezt is próbálhatod. Nem erőszakosan, csak amíg nem zavarja hogy ezzel macerálod :) Ja és én sokat másztam előtte (sógornőm is így csinálta a fiával) - ellesik a babák hogy mit kell csinálni.
2013. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3x voltunk Dévényes gyógytornásznál, ott a 40 percet végig mászatta a fiamat: a térde közé vette és térdelve megtanította a helyes sorrendet. Itthon a legegyszerűbb: kendőt húzz át a pocakja alatt és emeld fel, hogy mászó pozícióba kerüljön. Elvileg ösztönösen kellene mászva elindulnia. Tegyél le zenélő játékot és mászva menjen, de tartsd, majd elég lesz csak a tenyereddel tartani és pár nap után el is tudod engedni. Ha nem indul el tartva, akkor viszont gyógytorna, mert más mozgásban is lemaradhat. Nem csak a diszes problémák jöhetnek elő, de a mászással más izom csoportok fejlődnek és más idegi kapcsolatok alakulnak ki!
2013. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: 7 hónaposan kezdett kommandósan, nem szabályosa kúszni, 9,5 hónaposan vittem gyógytornára, most 1 héttel múlt 10 hónapos és hétfőn volt az utolsó alkalom tornán és szerda reggel óta csak mászik :) előtte 1 alkalom után felült és feltérdelt magától, tegnap már felkapaszkodva felállt, de ezt is tanítanom kell helyesen, mert erőből oldja meg és nem kilépésből :) ne hagyd annyiban!
2013. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nalunk az a baj, hogy a babam a feneken csuszkal elore. Most irtam a gyogytornasznak, hogy ezt csinalja (en kulfoldon elek es itt nem adnak ezekre, ezert irtam az otthoni gy.tornasznak) viszont o azt irta, hogy altalaban azok a babak akik igy csusznak a fenekukon, ezzel valtjak ki a maszast. Nem tudok gyogytornaszhoz menni itt, es nem tudom mi tevo legyek. Engem nagyon zavar, hogy igy csinalja, de nem tudok minden percben a sarkaban lenni, hogy eppen mit csinal. De errol a mozgasrol nem lehet leszoktatni?
2013. máj. 17. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyógypedagógus vagyok. Ez egy fejlődési szakasz. Ahogy feláll és elindul, nem lesz szüksége erre, leszoktatni nem tudod, nem is éri meg a stresszt, amit ezzel okoznál mindkettőtöknek. Azért csinálja ezt, mert így egyszerűbb neki. De ha naponta sokszor négykézlábazol vele, annyival kevesebb időt tölt ezzel a féligmászással. Fontos, hogy játék maradjon, és nem feladat. Tedd változatossá.
2013. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Latom en is, hogy szinte hiaba minden faradozasom, mert csak popsin csuszkal. Ha leteszem hasra a foldre, rogton felul es kesz. Akkor azert meg probalkozom nala, de kezdem feladni...
2013. máj. 18. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!