Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti!? Hogy kezeljem egy...

Hiszti!? Hogy kezeljem egy 9,5 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Kisfiam tegnap teljesen jól eljátszott, amíg meg nem látott egy tollat, amit kellett volna Neki, de nem akartam odaadni Neki, mivel mindent a szájába vesz és nem volt meg a kupakja a tollnak, így elraktam és bevágta a hisztit. Állt a kanapé mellett és szó szerint ordított legalább egy órán keresztül, semmi mással nem tudtam elterelni a figyelmét, így mérgemben beraktam a kiságyába és rácsuktam az ajtót. Hogy kezeljem az ilyen helyzeteket? Nem akarom, hogy később akár egy boltba bevágja a hisztit és ott ordítson!
2013. máj. 21. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én ezt még nem nevezném hisztinek, elég picike hozzá. Amikor otthagytad, mit csinált? Egyébként az még elég sokszor elő fog fordulni, hogy egy boltban áll neki hisztizni, csak nem most...majd kb 1 év múlva. De erre készülj fel! :) Sok sok türelemmel lehet kezelni, mással nem igazán!
2013. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

MOndjuk én biztos nem hagytam volna ott bőgni. Főleg nem egy órát.

Miket próbáltál "figyelemelterelés" címen?

Legrosszabb esetben be a babakocsiba és séta.

Vagy ölbe veszed, néhány mondóka, aztán leteszed játszani. Ilyesmi.

2013. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy sok mindent megpróbáltál, amivel elterelhetted volna a figyelmét? Ez ebben a korban azért még elég könnyen szokott még menni. Nem lehet, hogy valami más volt az alapprobléma? Éhség, fáradtság, akármi. Nem mondom, hogy ennyi idősen még nem hisztiznek - bár ez csak attól függ, hogy mit nevezünk hisztinek -, de egy órán keresztül ritkán szokott tartani.

Az igazi hisztit egyébként figyelmen kívül hagyni célszerű, de sajnos akárhogyan is reagálsz most, a 2 éves kor körüli hisztikorszakot nem fogod tudni elkerülni. Főleg, ha már most látszik rajta, hogy ilyen temperamentumos. :) A bolti jeleneteket inkább kompromisszummal lehet elkerülni pl. minden alkalommal egy valamit választhat, nálunk ez bejött.

2013. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

hogy kezeljed ???menj orvoshot. szerinted miért sir a gyerek? miaz hogy rácsapod az ajtót?

nem hiszi majd 2-3 éves korba na majd az hiszti.!!!

2013. máj. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát akármivel próbáltam, semmi ne volt jó Neki, a kisautóját odaadtam Neki, amivel egyébként jókat játszunk, mert zenél, ha tolod, fogta és eldobta. gondoltam, arra is, hogy éhes vagy szomjas, de nem kért. Ahhoz viszont ragaszkodok, hogy nem engedek Neki, mert akkor szerintem csak rosszabb lesz. Babakocsizni már nem szeret, mióta tud kapaszkodva menni, mindig ki akar mászni.

Akkor ha nem hiszti, akkor mi? Mit kezdjek evvel az 'akaratossággal'? Ha nem tetszik Neki vmi egyből ordít!Egyébként sosem volt hasfájós, nyugodt baba volt, semmi problémánk nem volt, fogzás sem viselte meg annyira, nem panaszkodhatok, de ezzel kiakaszt!!!

2013. máj. 21. 09:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen korszak most:)Fiam is kb.9hónaposan nyilt ki most 1 éves és néha már durvábban tombol.Egy fő tanácsom van számodra ami nekem bevált.El kell fogadni a helyzetet és nem felhúzni magad rajta.Tudom nehéz,az én reakcióm is az volt mint a tiéd az első hetekben,de utána rájöttem,hogy ennek semmi értelme nincs,hogy én felhúzom magam ezeken a szituációkon:)Ma már mosolygok rajta és próbálom megnyugtatni és inkább elszámolok tizig vagy ilyesmi amikor elkezdi:)Fogadd el őt most ilyennek és neked is sokkal könyebb lesz.Énekelj,vegyél elő 1 könyvet,vidd ki,vedd fel,öleld át,bár ilyenkor a fiam tol el magától:D

Sok sikert kivánok:)

2013. máj. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak azt akarta, hogy te foglalkozz vele. 1 év alatt még nem hiszem, hogy megérti, hogy miért nem reagálsz a "hisztijére", én inkább együtt játszanék vele vagy megpróbálnám megvigasztalni.
2013. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiam 3 hét múlva lesz 1 éves és pont a múlt héten hasonló szituációból hatalmas hiszti kerekedett nálunk is. Semmivel, de tényleg semmivel nem lehetett elterelni a figyelmét, semmi nem volt jó, senki nem volt jó, csak ordított. A végén én is bevittem az ágyába, először leültem mellé, nem akartam otthagyni, de ez nem vált be, így végül én is kijöttem a szobából. Érdekes módon, így, hogy nem volt közönség a műsorhoz 2 percen belül csend volt. Aludt 1,5 órát és mosolyogva, vidáman ébredt. Az ekkora babákat azért már nem kell hülyének nézni, akaratuk nekik is van ám.
2013. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!