Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell egy 7-8 hónapos babának...

Kell egy 7-8 hónapos babának baba-, vagy gyerektársaság?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, de szinte egész nap velem/velünk van. Baráti körünkben nincs még kisbaba, játszótérre még nem járunk csak ugye sétálni. Olyankor, ha lát egy babát, úgy mosolyog, tetszik neki, biztos jó lenne neki, de lesz valami hátránya, baja, ha nagyrészt felnőttekkel találkozik?
2013. máj. 23. 09:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Most még nem lesz hátránya belőle, de egy éves kora körül már igényelni fogja a gyerektársaságot.

Játszótérre addig nem érdemes vinni, amíg nem jár önállóan.

2013. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem! :) A tényleges igény a társaságra 2,5-3 éves korban kezdődik.
2013. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen idős korban még nincs különösebben szüksége gyerektársaságra. Persze, tetszik neki, ha babát lát, (majdnem) minden gyerek szereti, deha lenne társasága, csak nézné kicsit és ennyi. Még ilyen idősen maximum egymás mellett játszanak a gyerekek, nem egymással. Az majd1,5-2 éves kora körül kezdődik (de van gyerek, aki még 3 évesen sem igényli a gyerektársaságot...)
2013. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Persze cukik amikor a babák felmérik egymást, az enyémeknek is mindig széles volt a vigyor a szája ilyenkor. Az elsőnél nem vettem észre hogy a nagyobb gyerektől el lenne ájulva, a kicsi viszont már ilyen idősen istenként tekintett a nővérére. De ez szerintem inkább tesós dolog. Hátránya viszont a nagynak sem lett abból, hogy ő nem nagyon érintkezett gyerekekkel, csak megnézés szinten, néha volt alkalma "játszani" velük
2013. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Fiam imádta a gyerekeket és a babákat már ennyi idősen,1 évesen meg rendesen szomjazta a gyerek társaságot,rengeteget voltunka játszótéren és nagybátyjával is aki akkor 4 éves volt.A gyerekek 1 éves koruktól már igénylik általában,de 1,5-2 évesen már biztosan,fiam 1,5 évesen már bölcsis volt amit imád,az összes gyerekkel játszik,szereti Őket,Ő ilyen,egyszerűen szüksége van a kortársaira.Szerintem majd ha a babád már ül elviheted hintáznia játszótérre később mikor már totyog akkor még inkább,de egyelőre biztosan nem lesz hátránya belőle,hogy nincsenek körülötte gyerekek.
2013. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Mert ha nagyobb lesz, mennénk játszótérre, ott meg sok a gyerek. De még most szerintem a hintázáshoz is kicsi lenne, bár én már mennék vele.. :D

2013. máj. 23. 09:59
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyik barátunk unokahúga néha jön "babázni", de a fiamnál ez annyiban kimerül, hogy meghúzgálja a kislány (6 éves) haját és vigyorog. Ha kicsit távolabb ülök tőlük már néz szét, hogy merre vagyok..
2013. máj. 23. 10:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mehetsz vele játszóra. Vannak babás hinták, azt biztos élvezné. Ahogy a homokozót is. (ha otthon ezekre nincs lehetőség)
2013. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Még nem ült fel magától, mikor kb 7 hónapos korától járunk hintázni játszóra. Mikor mennyi időre, van hogy 5 perc, van hogy 20 percet is töltünk ott. Azóta már szépen ül maga, a hintákban is jobban tartja magát. Én a hintázás jótékony hatásai miatt kezdtem beültetni kis időkre, aztán pozitívumként jött e mellé, a sok kis mosolygós totyogó körülötte :) Amúgy általában mi vagyunk a legfiatalabbak a játszón, természetesen nem is töltünk még annyi időt ott.
2013. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Két-három hónap múlva (ha már tud annyit figyelni és ülni, mászni), akkor már szerintem vidd a játszótérre is, és valamilyen foglalkozásra is (ringató, zenebölcsi, ilyesmi).
2013. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!