Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szülnek sokan meztelenül...

Miért szülnek sokan meztelenül? Nem értem.

Figyelt kérdés
Nemsokára szülök én is és, habár mondták, hogy ne tegyem elkezdtem nézegetni a szülés videókat, ahol nagyon sok kismama meztelenül szül. Nekem senki nem mondta, hogy meztelennek kell majd lenni. Mindenkit levetkőztetnek? Vagy ez egyéni választás? Miért jó? Én szégyellős vagyok és egyébként is kiszolgáltatottan fogom magamat érezni, ha teljesen csupasz lennék még rosszabb lenne. Tudom, hogy láttak már millió ilyet a kórházi dolgozók, de én ilyen vagyok. Azt mondom maradjon a hálóing, vagy legalább egy felső rész, melltartó. Miért veszik le mások?

2013. máj. 23. 21:51
1 2 3
 1/27 Kerria ***** válasza:
100%
Jaj, nem. A legtöbb esetben hálóingben szül az ember. Én aznap még pizsamában voltam, elküldtek egy csomó vizsgálatra. Majd mivel nem volt magzatvíz, és amikor a burkot akarták megvizsgálni, akkor már a haja látszódott, így nem engedtek ki a szülőszobáról.... Így a pizsama felső volt rajtam egy ideig, de szülés után lekerült rólam, szoptattam, szóval én is meztelenül voltam a végén.
2013. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,én sem értem. És ugyanígy gondolom,ahogy te,hogy amúgyis olyan kiszolgáltatott az ember. Nekem nem sok választásom volt,rám adtak egy kórházi hálóinget,a zoknimat magamon hagytam,mert a lábam mindig fázik. Amúgy lehet,hogy a végső fázisban veszik csak le,hogy ahogy megszületik a baba,egyből rátegyékk és bőrkontaktus legyen,tudod :)
2013. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy miért veszik le, én hálóingben voltam. Amikor már a szülőágyon feküdtem, akkor teljesen fel volt húzva a hálóingem - tény, hogy baromi kiszolgáltatott volt az egész, de ott már olyan fájdalmak vannak, hogy baromira nem érdekelt. :(

Amikor kibújt a drága pici lányom, akkor kértem, hagy tegyem mellre. Na, akkor már a mellem is előkerült, de nem zavart. Talán ezért vannak meztelenül, na meg, hogy ne vérezzék össze a hálóinget, talán ez is közrejátszik. Utána úgy is átöltöztem egy másik hálóingbe.

2013. máj. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Akkor nem kötelező, ugye? Kérhetem, hogy ne vetkőztessenek le? Pl szoptatósmelltartó maradhat?
2013. máj. 23. 21:59
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam végig rajtam volt a hálóing.Nem kellett levenni,csak felhúzni alulról,még szülök.Aztán kigomboltam elöl,mikor rám rakták,és ennyi volt.
2013. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak levetkőztetni sima szülésnél,ne aggódj! Rajtam volt melltartó,hálóing, meg térdzokni. Senkit nem akadályozott még abban sem hogy bekössék az EDA-t. Kitolásnál fel volt tűrve a mellem alá,és még maszatos sem lett. Rám nem rakták a picimet közvetlen szülés után,hanem felöltöztetve hozták oda szoptatni,akkor meg be voltam takarva és felülről bújtam ki a cuccból. Utána lezuhanyoztam,akkor vetkőztem le :)
2013. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Melltartóban akarsz szülni?? :)


Amúgy szerintem ezt sehol nem engedik, max. drága magánkórházakban, nem tudom.

Kötelezően lezuhanyzol, majd hálóinget veszel fel és abban szülsz.

A szülés pont nem a szégyenlősségről szól és hidd el, baromira senkit nem fog ott érdekelni a te meztelen tested látványa.

2013. máj. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell levenni. Szülés alatt csak bugyi nincs rajtad és alulról vagy pucér, majd miután kibújt, felhúzzák és rád rakják, de akkor már "takar" a babó :)
2013. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

Ne tervezd el, hogy miben leszel, mert valószínűleg nem spontán mész szülni. :) Én is elterveztem, hogy kisminkelem magam, ez meg az lesz rajtam stb. Aha, vasárnap este 11-kor kezdődtek a fájások, éjfélkor már a kórházban vajúdtam. Kaptam beöntést, utána zuhanyozás, meg persze vajúdás közben is, így egy szál hálóing volt rajtam. Még bugyi sem, csak mikor már "nagyon" megvizsgáltak és véreztem.

Ha lehet, akkor kérd, hogy tegyék Rád a babát, ahogy kibújt. Iszonyat finom illata van, és borzasztó kellemes érzés a mellkasodon érezni a magzatmázas kis testét. Áááá, a hideg is kirázott és a könnyem is kicsordult! :)

3. voltam

2013. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
"Baromira senkit nem fog érdekelni" - tudom, de engem igen. Sajnos ilyen típus vagyok, még a párom előtt sem szívesen vetkőztem le az első 1-2 évben. "Melltartóban akarsz szülni" - nem tudom, hogy lehet-e, de nem push-upos melltartóban, hanem szoptatósban gondoltam. Magán orvosnál szülök, lehet, hogy az kicsit más. Nem tervezem amúgy el, csak ez az egy kikötésem van, meg hogy nem akarok epidurált és ha lehet gátmetszést sem. Tudom, hogy erről nem én döntök, de szeretném ha nem lenne. Az orvosom azt mondta, hogy mindenképpen megpróbáljuk elkerülni, de indokolt esetben el kell végezni (ezzel tisztában vagyok). :) A meztelenségről még nem kérdeztem, most láttam életemben először szülés videót. :)
2013. máj. 23. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!