Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párom nem akarja a gyerekünk...

A párom nem akarja a gyerekünket a nevére venni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 16:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
De mondtad neki, hogy csak egy papírt kell kitöltenie? Ha mondtad, akkor erre mit válaszolt? Jaj drágám, ez olyan macerás...vagy ez hogyan zajlott? Nem értem..
2013. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Azt, hogy ez nem igaz.
2013. máj. 24. 17:54
 23/33 anonim ***** válasza:

Egy papírt kell kitölteni, és öt percet tölteni a hivatalban...

Ha összeházasodtok, az kétszer ennyi :D


A bíróság pedig a sokszorosa. Biztos elég érett ez a kapcsolat a gyermekvállalásra? Bár most már mindegy :) :(

2013. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Na ezért sem csak egy papír a házasság. Akkor most ekkora baromsággal sem állhatna elő,mert automatikusan a nevére kerülne.
2013. máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Hát engem ezzel vérig sértene! Nem is tudom mit gondolnék...de semmi szépet!

Sajnálom kérdező!

Egyébként meg, vidd be a hivatalba és kérj meg valakit, hogy magyarázza el neki, hogyan zajlik ez! Vagy mutasd meg neki interneten! Úgy elhiszi?

2013. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Jaaj na van ilyen, pl. ha apukának nincsen érvényes személyije! Sógornőm "párjának" se volt mert már nem emlékszem vmi összetűzése volt a törvénnyel és miután lejárt nem újította meg mert akkor rátalálnak vagy vmi ilyesmi már nem tudom pontosan de ez volt a lényege, ő ezért húzódozott az apasági nyilatkozattól...
2013. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Vagy nem gondolja komolyan ezt a kapcsolatot, és már arra gondol hogy majd kilép belőle, így nem akarja elismerni gyerekének mert akkor kötelezhető gyerektartásra ő meg ezt nem akarja (már most se).

Jó butaság elhinni, hogy pusztán az egyszál papír kitöltése (sőt csak aláírása) okoz neki ekkora gondot.

2013. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Te elmész okmányirodába, kérsz ún. hajadonsági nyilatkozatot. Utána elballagtok a gyámhivatalhoz, ahol a párod elé letesznek egy előre kitöltött formanyomtatványt, amire már előre rá lesznek nyomtatva az adatai, mert ott felrögzítik. Ha a baba még nem született meg, akkor neked a nőgyógyásztól kell kérned egy igazolást az apasági nyilatkozathoz, amiben igazolja a feltételezett fogantatás idejét. Ha már megszületett a baba, akkor pedig nem kell ez az igazolás.
2013. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: a párodnak csak alá kell írnia a papírokat 3 vagy 4 példányban. Mi ezt már 3. alkalommal csináltuk végig és nem volt több negyed óra az egész.
2013. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
szerintem azért nem kell bírósággal fenyegetni... beszéljétek meg normálisan , még mi is előtte állunk , de a védőnő azt mondta kb 1 papírt kell aláírni , nem nagy ügy . nézzetek utána.
2013. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!