Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itthon vagyok 3 gyerekkel...

Itthon vagyok 3 gyerekkel (egy újszülött) egész héten. Apa csak hétvégén van itt. Nem bírom! Mit tegyek, hogy bírjam?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 08:35
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

De bunkó vagy!


...bocs...nem bírtam ki, hogy ne írjam ezt le... ...gondolom, te nem vagy anya...

2013. máj. 30. 06:02
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem nekem szántad, de szerinted aki nem üngyümbüngyüm-babócácska-pocaklakó-buksisimi stílusban ír hozzászólást, akkor annak már biztos nincs is gyereke?


:D

2013. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
73%

Hogy jobb kedved legyen, én vagyok az ikres, ez egy másik kérdéshez írt válaszom, bemásolom.


Egy átlagos délutánom


A naggyal tanulnék, és nem értem, hogy miért nem érti a kerület-terület képletét, fordítva számolását, 1000-szer elmagyarázom az angolt, mire való a do, és csak a can-t emlegeti, közben százszor ott kell hagynom, mert a 2 éves kiszökött, és épp bezárja magát a műhelybe belülről, könyörgök, nyissa ki, mert sosem érünk annak a hülye angolnak a végére a naggyal, aki persze, hogy eljöttem, nem a tankönyvet nézegeti... Visszaviszem a 2 évest, kiderült, hogy bekakilt, ráadásul pisis a ruhája...Tisztába teszem, átöltöztetem, persze, hogy a szaros pelenkát kivágta maga alól, fejjel lefelé landolt, a forgószék lábára kenődött a laza állapotú cucc... Letörlöm, vissza nagyhoz, de közben érzem a kiságy felől az átható friss kakiszagot, valamelyik kicsi, de nem baj, lassan úgyis etetni kell őket. Mire kiértem, folytattuk a tanulást, eszembe jutott a pisis ruha, gyorsan el kell indítani a mosógépet, a szennyes tartó úgyis mindig tele, pedig mosok vagy napi 2-3 alkalommal. Mire leérek, hogy folytassuk a tanulást, sírnak a kicsik. Oké, be kell menni az udvarról, a nagy hozza a könyveket, én meg a bőgő 2 éves vonszolom, mert nem akar jönni, egyedül meg nem hagyhatom kint. Aztán ránézek a mosogatóra, basszus, elfelejtettem elmosogatni, mert akkor is etetni kellett. De ahhoz, hogy elmosogassak, el kellene a tálcáról pakolni, meg a mosógép is lejárt, ki kellene teregetni, de a reggeli mosás még rajta van a szárítón, megszáradt, le lehetne szedni, de a kiskád tele van, mert a tegnap száradt ruhákat nem volt időm elrakni, még jó, hogy nem kell vasalnom, mert azt anyura sózom rá. Bejövünk a szobába, egyik kezemben az egyik iker,etetem, a másik bőg, közben angolozunk, körbenézek, hogy igen, milyen szépen elpakoltam, még porszívóztam is, erre a 2 éves behoz 1 kiflit, még jó, hogy kistállal, én hagyom, mert etetek, és nem tudok futni utána, ha nagyot küldöm, hogy hozza vissza, bárhol is van, sosem lesz lecke, de kistál is hiába való, mert bizony az a morzsa a szőnyegen köt ki....Szóval porszívózni megint...

Aztán ki az udvarra, a 2 nagy, elpakolok, elmosogatok, meglocsolom a frissen ültetett muskátlijaimat, de 5 perc múlva a kölkök lelökik a kerítésről a virágládát, persze mind a 3 tő fejjel lefelé... kiabálok, visszarakják, a földet is. Felmosok a konyhában, hogy de jó, lassan a végére érek, erre a kicsi lerúgja a lépcsőről a cserép muskátlit, még jó, hogy fejjel lefelé landol, virág kiesett belőle..... Nem baj, türelmes vagyok, visszaültetem, persze nyakig vizes föld vagyok, kézmosás, de el kell mosni a mosdót is, áll benne a virágföld, ami a kezemről lejött...

Felmosás befejez, ki az udvarra, 2 éves nincs meg. keresem, a fáskamrában dekkol. Visszahozom, erre 2 percen belül ugyanazt a cserepet megint lerúgta. Cifrán káromkodtam, majd megint visszaültetem. Mondom, befelé, fürdés (végre, közeledik a nap vége, amikor is lefeküdhetek), útközben majdnem elhasalok a kiskád tiszta ruhában, a francba, nem raktam el, nem baj, majd holnap, addigra úgyis 2 szárítónyi ruha lesz pluszban, igazából teljesen időtakarékos vagyok.

Fürdés előtt a 2 éves ismét bekakilt. A kádban kézzel és tussal szabadítom meg az anyagtól, mert törlőkendő persze nincs fent. Utána kád kimosás Domestossal. Lejövünk, melegítek neki kaját, etetem, de egyedül akar, nem igen hagyom, rizs van pont. Minden erőfeszítésem ellenére a rizsszemek a padlón kötnek ki, amit előtte kb 2 órával mostam fel. Nem baj, felsöpröm. Amíg a kicsiket fürdetjük anyuval, (férjem dolgozik), a 2 éves kiszökik, mert meg van győződve róla, hogy a cumiját a kutya viszi el, amikor nem találja, és futok utána, hát az udvaron kéri a kutyát, hogy hozza vissza a nyamnyamot. Persze, pizsibe, és átgyalogolt a virágföldön, amit 2-odszor öntött ki, szóval pizsicsere...

2013. máj. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
újból vállalom a lepontozást, biztos csak ennyi boldogsága maradt szegény lepontozónak, hogy ebben élje ki magát :) önmagad minősíted a minek vállaltad beszólással!
2013. máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, biztos nehéz lehet, nem is bántásból írom, de szerintem totál szervezetlen a napod, nincs benne ritmus és estére elúsztok mindennel. A nagyra meg semmi idő nincs a kicsik miatt. Napirenddel könnyebb lenne. Az elején kemény, de mindenki tudja, mikor hol a helye, mi következik, ki következik. Mondjuk amíg a kicsik után szaladtál, a nagyot megkérhetted volna, h teregessen ki vagy pakolja el az elmosott edényeket. De ez csak az én véleményem.
2013. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

A 4 gyermekes hozzászólást nagyon köszönöm!!! :-) Azt hiszem, teljesen értelek! És nagyon szuper anya vagy, hogy neked még porszívózni, elmosogatni és felmosni is van időd.


(a vasalnivaló nálam is hegyként magasodik... Mamát várja...)

2013. máj. 30. 09:56
 27/31 anonim ***** válasza:
65%
Köszi, muszáj. A lényeg, hogy kellő humorral fogd fel, és tudj nevetni, úgy könnyebb. A napom egyébként nem szervezetlen, napirend is van, de az nem olyan, hogy percre pontosan megmondom, mikor mi van, mert nem rajtam múlik, hanem az van, hogy kb. ilyenkor mit szoktunk. A naggyal meg köszi, elég sokat foglalkozom.
2013. máj. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig de nem csoda, hogy kivagy! Én ezért nem vállalok kettőnél többet! Nem akarok kikészülni! Kettő is kicsinál néha! :( Hál'Istennek a nagyot végre felvették oviba így egész nap már csak 1 gyerekkel leszek itthon, most fél napra jár egy gyermekmegőrzőbe. 4,5 és 1,5 évesek.
2013. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves és 1 éves "nagy" mellé érkezett a harmadik. Hát az első pár hét elég nehéz volt, főleg mert a középső is kicsi volt, még nem értette meg a dolgokat, de már izgő mozgó volt. Viszont hamar összerázódtunk, a két kicsi imádja egymást, korban közel vannak egymáshoz, úgyhogy mindennap van valami csínytevés. Szó szerint összenőttek. Most másfél éves a legkisebb, és a kezdeti nehézségek ellenére sem csinálnám másképp.
2013. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ennyi eszed volt, kérdező...akkor most már edd meg, amit főztél.


Nagycsalád, ja...utána meg lehet nyitni a "nem bírok velük" topikokat. És persze várni az együttérző válaszokat.

2013. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!