Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék türelmesebb...

Hogyan tudnék türelmesebb lenni a kislányommal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves és mostanában nagyon kiidegel. Alapvetően nagyon okos, nyugodt gyerek, de mostanában nagyon hisztizik. Úgy érzem, hogy az egész nap szinte abból áll, hogy rászólok, hogy ne csináljon valamit, pl.: ne nyúlj a macskakajához, konyhaszekrénybe, fiókba, popsikrémhez, ne vedd ki a cipőm, ne edd a kulcsot, hagyd a macskát, és még sorolhatnám. Sokszor ha valamit nem engedek, nem teszek meg, elkezd sírni, fekszik le a földre. Ilyenkor igyekszem nem foglalkozni vele, hívom, hogy jöjjön mondjuk legózni. Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e. Sokszor azt érzem, hogy egész nap csak harcolunk és bizony elszakad nálam a cérna, rákiabálok, csapkodok (nem őt). Most amin kiakadtam, hogy nem tud nyugton maradni, amíg próbálom megtörölni, addig szteppelt a mosogépen, hogy berúgta mögé a törülközőket a telefonommal együtt. Nagyon mérges lettem, úgy becsaptam a fürdőajtót, hogy leesett a kilincs. Annyit elértem ezzel, hogy nyugton volt pelenkázásnál, öltöztetésnél. Hogyan tanuljak meg uralkodni magamon? Más is kiborul így?Bocs, hogy ilyen hossz lett.
2013. máj. 30. 20:47
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
49%

Lehet beszólni a 19-es válaszolónak, de némi igaza azért van. Ha a gyerek fel tud mászni az asztalra a telefonért, akkor nem az asztalra teszem. Egyébként az asztalra azért csak észreveszem, ha felmászik, már csak azért is, mert onnan lehet nagyot esni.... De az meg pláne nem egy perc, hogy felmászik a telefonért, megszerzi, lemászik, elmegy vele a wc-ig, beledobja....

Persze, óhatatlan, hogy valamit olyan helyen felejtünk, ahol nem kellett volna, emberek vagyunk és senki se tud 100%-ot teljesíteni a nap minden percében. Én ezért raktam pl. a gyerekszoba ajtajára babarácsot, a szoba pedig 100%-ig bababiztos. Ott semmi olyasmi nincs, ami veszélyes lenne, vagy amire a baba lenne veszélyes. :-)Ugyaníg a konyha ajtaján is babarács van, mert nekem az a legnagyobb (nem tudom, honnan származó, mert nem volt az ismeretségi körömben ilyen eset) hogy bejön a gyerek és magára ránt valami forrót. Szóval a konyha tabu.

Mindenféle szekrényhez lehet kapni babazárat, akár egy, akár kétajtós, akár fiókos (nézzetek szét a brendonban, de én pl. vaterán vettem, Németországból származó babazár-csomagot. Konnektorokba legjobb mindenütt beletenni a dugót, azt nem tudja kipiszkálni.

Sajnos mindent nem tudunk megelőzni, de sok mindent igen, és azzal a saját magunk dolgát könnyítjük meg. Egy kisbaba vagy 1-2 éves kisgyerek még nagyon pici, nem feltétlenül érti meg, mit miért szabad vagy sem, nem is várhatjuk el tőlük. Jobb, ha bebiztosítjuk magunkat jó előre, hogy ne kapjunk idegbajt, mert kiabálni lehet velük, csak fölösleges.

2013. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!