Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék türelmesebb...

Hogyan tudnék türelmesebb lenni a kislányommal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves és mostanában nagyon kiidegel. Alapvetően nagyon okos, nyugodt gyerek, de mostanában nagyon hisztizik. Úgy érzem, hogy az egész nap szinte abból áll, hogy rászólok, hogy ne csináljon valamit, pl.: ne nyúlj a macskakajához, konyhaszekrénybe, fiókba, popsikrémhez, ne vedd ki a cipőm, ne edd a kulcsot, hagyd a macskát, és még sorolhatnám. Sokszor ha valamit nem engedek, nem teszek meg, elkezd sírni, fekszik le a földre. Ilyenkor igyekszem nem foglalkozni vele, hívom, hogy jöjjön mondjuk legózni. Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e. Sokszor azt érzem, hogy egész nap csak harcolunk és bizony elszakad nálam a cérna, rákiabálok, csapkodok (nem őt). Most amin kiakadtam, hogy nem tud nyugton maradni, amíg próbálom megtörölni, addig szteppelt a mosogépen, hogy berúgta mögé a törülközőket a telefonommal együtt. Nagyon mérges lettem, úgy becsaptam a fürdőajtót, hogy leesett a kilincs. Annyit elértem ezzel, hogy nyugton volt pelenkázásnál, öltöztetésnél. Hogyan tanuljak meg uralkodni magamon? Más is kiborul így?Bocs, hogy ilyen hossz lett.
2013. máj. 30. 20:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. választ olvasd el minden reggel kedves kérdező és cselekedj hasonlóan!!!

Az 1 éves nem fog NEM hozzányúlni ahhoz amit elér, mivel TE mint szülő elérhetővé teszed! A te dolgod, hogy biztonságos környezetet varázsolj erre az időszakra a gyermekednek, aki ezekkel a pakolásokkal önmagát fejleszti! Ha mindent megtiltasz, csak összezavarod, Ő még nem tudja, hogy a szemetes koszos a macska kaja nem az övé... Zárd el, tegyél a konnektorba vakdugót, a szekrénybe amit elér műanyag edényeket, dugjál el benne mindig más játékot, meglátod, hogy fogja élvezni a kincseket... Az én fiam (14 hós) ma amíg főztem a lábamnál a földön edényekkel bütykölt,ki-be pakolta a szekrénybe, fiókba egy hangja sem volt! Persze mennyivel könnyebb dolgunk lenne ha nem csinálna rendetlenséget a konyhába, hanem a játékaival játszana mint egy kisangyal... Én mára már beletörődtem, hogy csatatér a lakás, pedig rendmániás vagyok. DE amióta, hagyom, hogy felfedezzen azóta tudom rendesen elvégezni a házimunkát! Ja, és a pelenkázásnál mindig valami új dolgot adok a kezébe és mindig sikerrel járok!

2013. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a papucsos időszakában vettem neki egy strandpapucsot, sterilizáltam, és rághatta kedvére (persze az nem volt olyan érdekes mint a többi, de egy darabig megtette:)). Még fotó is van róla, ahogy négykézláb viszi a szájában mint egy kiskutya :).

A kanalazáshoz nekem sem mindig van türelmem, de néha muszáj engedni. Olyankor olyan ruhát adok rá amiért nem kár, és hadd szóljon, néha oda se merek nézni.

Tényleg egy kis lazaságra lenne szükséged :).

Eleinte én is csináltam neki műanyagos fiókot a konyhában amit rámolhat, de ő a tányérokat is akarta. Egy darabig zártam (nem volt túl jó a zár), elvonszoltam onnan, aztán ráhagytam. Néhány kistálnak lepattant a széle, viszont marha érdekesen zörögtek :). Kicsit kicakkozta őket, de sebaj, nagyobb kár sose legyen. Csak figyeltem, hogyha esetleg összetörne valamit, meg ne vágja magát, akkor azonnal porszívóztam. Most legalább már az sem olyan érdekes :).

2013. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindegyik hasznos csak nem kivitelezhető nálunk. Most így belegondoltam az egész lakásban nincs egy zárható szekrény, csak tolóajtós vagy fogós. Már gondoltam, hogy az egyik alsó fiókba csak műanyagot teszek, de nagyjából az a fiók, ami erre alkalmas lenne, az egyetlen, amit még sosem próbált kihúzni. :-) Max becsukni tudom a konyhaajtót, csak akkor meg azt üti. :-) Vakdugó mindenhol van, csak ettől függetlenül meg kell, hogy tanulja, hogy oda nem nyúlunk, mert más lakásban nincs, vagy egy porszívózás vagy valami után egyszer elfelejtem visszarakni, nehogy baj legyen. Szedek magnéziumot, gondoltam hátha segít, a lábam is mostanában gyakran begörcsöl, gondoltam, hogy hátha segít kevesebbet idegeskedni. :-)
2013. máj. 30. 22:45
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy egy huncut kis tündér, aki nagyon jól tudja, hogy mi az a nem (használja is előszeretettel), csak nem veszi figyelembe. Látnátok, ahogy veszi ki a szekrényből a cipőm és nevetve fut el vele, miközben én mondon neki, hogy tegye le. :-)
2013. máj. 30. 22:48
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A kanalazás nekem is halálom...:D De azt is muszáj megtanulnia... Kár hogy nem ezzel a képességgel születnek..:D

Tényleg az lesz a legnagyobb feladatod, hogy magadat átrakd lazább üzemmódba, ami tudom hogy nem egyszerű de azért nem lehetetlen:) Ha tudatosan próbálsz nem kiakadni apróságokon, hidd el hogy idővel könnyebb lesz. Nekem másfél éves a gyerek, sokkal könnyebb így hogy egy kicsit másképp állok hozzá. (Persze nem mindig megy könnyen) Nálunk újabban azért szór ki, meg önt ki dolgokat, hogy utána tudjon takarítani. Ezen ki is lehetne akadni, de úgy is lehet nézni, hogy milyen aranyos, és megdicsérni hogy milyen ügyesen takarít...:)

2013. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
bárcsak az én 13 hónaposom pakolna...én megengedném,sőt direkt kialakítottam műanyag poharakkal,tányérokkal teli szekrényt-polcot,h míg én főzök,stb,addig eljátszon..de nem teszi,csak áll a lábamnál,kapaszkodik belém,jönne az ölembe...
2013. máj. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi szekrényeink sem zárhatóak, de spárgával összekötöztük a fogantyúikat. Persze néha már sikerül kibogoznia a 22 hós fiunknak, de később meg ő kér meg engem, hogy kötözzem össze a szekrényt, mert semmi érdekeset nem talált benne :D Az 5. és 6. válaszolóval egyetértek.
2013. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 16 hós.

Ne túrj a szekrénybe, hagyd a wc-t, ezt nem szabad, azt nem szabad, gyere ide, ne menj oda. Sorolhatnám én is. Kb ebből áll a nap. Kicsit én is besokallok tőle. Megértelek, nem egyszerű a helyzet velük. Nekem is van rossz napom, hát még ha a gyerek rá tesz egy lapáttal akkor végem van. Van, h tök jól el van magában, van, h egész nap szenved, nyavalyog, és nem tudom mi baja van. Múlt héten pl nyitva felejtettem a fürdő ajtót, és a wc-ben landolt a telefonom. Na azt hittem kiugrok az ablakon. Kiabáltam, csapkodtam, szegénykém meg jött oda és bújt a lábamhoz. Nagyon kiakadtam. De volt már, h a wcből kiskanalat szedtem ki, cumisüveget... Mániája, h pakolja a konyhaszekrényt, az meg a halálom. Már tettem rá vastag tépőzárat, de megtanulta leszedni. Kötöttem konyharuhát rá, azt is leszedi. Ha beszabadul a fürdőbe, egyből megy a szekrényhez ami persze nem zárható... Kiszedi az izzadásgátlót és nyomkodja az ujjával. Előkotorja a testápolót, kinyitja és nyomja a kőre. Nagyon sokszor kikészít, amikor legszívesebben elmenekülnék jó messzire csak 2 napra. Megtanulni uralkodni magunkon sztem nem lehet, ez a gyerekneveléssel jár. De én már alig várom jobb legyen a helyzet. Sokszor azt érzem, h szaranya vagyok emiatt, de aztán belátom h valószínűleg más sem tűrné el amit őfelsége művel velem egész nap.

2013. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%

Nehogy már egy gyerek hibája legyen, hogy a telefont a wcbe dobja, köszönhetitek magatoknak, hogy elérhetővé teszitek a telefont egy babának... Aztán vele üvöltöztök... Pffff

Oké, hogy sokszor borzasztó nehéz velük, meg persze elfogy az ember türelme, de egy csomó ilyen "balesetet" meg lehetne előzni! Ez pedig rajtunk, szülőkön múlik!

Nálunk a kulcscsomó landolt a wcbe, kapunyitóval együtt! Egy pillanatra se hibáztattam a gyereket, csak magamat, hogy hagytam a kulccsal játszani!

2013. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a pfff-zes helyett kepzeld, h a telefonom az asztalon volt, de a gyerek felmaszott erte. Nem volt elerheto helyen egyaltalan, en kerek elnezest h csak 2 szemem van es ezt pont nem lattam. Kalapom emelem azok elott, akik a nap 24 orajaban nem tevesztik szem elol a kicsit 2 percre. Ja, es nem a picurral kiabaltam, ismet egy elnezes ha felreertheto volt.

De te biztosan egy hiper szuper anyuci vagy, aki nem kovet el hibakat a gyereknevelesben! ;)

2013. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!