Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire ragaszkodtok a...

Mennyire ragaszkodtok a napirendhez? Van hogy eltértek tőle? Elsősorban az alvásra gondolok.

Figyelt kérdés
1 éves lányom ma reggel fél 7kor kelt fel a megszokott fél8-8 helyett, és 8 órától kezdve megállás nélkül sírt,és dörzsölte a szemét. Akármit csináltam vele semmi nem volt jó, ezért végül másfél óra sírás után beraktam az ágyba fél 10kor. Azóta alszik, pedig már csak napi egyszer alszik, dél 1 óra körül. Rosszul tettem,hogy leraktam?

2013. jún. 1. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sosem ragaszkodom a napirendhez idő szerint.

Sorrend szerint próbálom betartani, hogy kb. 3-szor aludjon (még csak 6 hónapos) és ami nagyjából fix, az a fél 8-8 óra körüli fürdés, szoptatás, majd alvás.

A nappali rutin nálunk sosem fix, bár nagyjából minden nap ugyanakkor álmosodik el, de sosem az órát nézem, hanem őt figyelem mikor kezd fáradni és ha elcsúszik fél-1 órát az alvás bármilyen irányba, akkor sem esek kétségbe.

Egyedül az a rossz, ha az utolsó alvása húzódik késői időpontra, akkor nem hagyom csak 10-15 percet aludni különben este kukorékolna.

2013. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én ragaszkodtam a napirendhez, de olyat soha nem csináltam, hogy délelőtt álmos volt és nem hagytam aludni. természetesen letettem, utána megláttuk, volt, hogy bírta estig, volt, hogy 2x aludt.
2013. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy csináltál rosszat.

Viszont!!! Valami van most a levegőben, vagy volt: az én 21 hónaposom is általában 7 körül kel, ma felébredt fél 5 (!) után, nem tudott visszaaludni, pedig álmos volt, így 5-kor már a mese előtt kómázott...

Na, ő is egyszer alszik ebéd után ezer éve, de most elaludt 10 órakor. Nem baj, figyelek, hogy csend legyen, és ma már nem hiszem, hogy fog aludni.

2013. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos, de nem tartunk fix napirendet (nem tudunk). Ugyebár ébred amikor ébred (ő ébreszt engem), általában alszik délelőtt is és délután is, de nagyon változó, hogy mennyit. Este sem mindig ugyanakkor álmos, és éjszaka is felébred enni. Én is őt figyelem, hogy mikor éhes, mikor álmos. Nagyon megérzi még a frontokat, úgyhogy én ha akarnék sem tudnék szigorú napirendet tartani, mivel nem alszik ha nem álmos és nem eszik ha nem éhes.:)
2013. jún. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy rosszul tetted, erre volt szüksége, te pedig megadtad neki.

Nekünk is van már egy kialakult napirendünk, ami hétvégén mindig felborul. A fiam 9, fél 10 felé szokott felkelni. Ma fél 9-kor már mászkált a szobában. Hétközben fél 2-kor ebéd van, utána megy aludni. Ma már 11-től, mint a chematox-os légy, csak szédelgett, kóválygott. Felmászott az ölembe, jelezvén, hogy aludni akar. És fél 1-kor el is aludt. Így lehet, még du be kell iktatni egy félóra szundit. Tuti hatással van rá ez a tetű idő (itt szinte egész nap esik), meg hogy hétvége van, itthon van apa, jobban felpörög.

Hál isten nagyobb baj nincs a napirend felborulásából.

2013. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor hagyom aludni őket, mikor szeretnének. Ettől függetlenül a napirend majdnem mindig ugyanolyan.

nekem is pár napja a kisfiam hamarabb kelt, így volt reggeli után is egy alvása, a következő meg később volt.

2013. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!