Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költözni vagyok kénytelen,...

Költözni vagyok kénytelen, de? Újszülött baba és egy "idegen", neveletlen kutya kérdése.

Figyelt kérdés

Röviden:

Párom elhagyott,hamarosan szülök,kénytelen vagyok visszaköltözni a szüleimhez (ez most hosszú,sajnos nem tudom máshogy megoldani,nincs más megoldás).Leszögezem,hogy persze,az ő otthonuk meg nem vagyok kutyaellenes sem,de már előre félek!


Anyámék vettek egy szobakutyát,amihez persze megint semmi közöm.Az is hozzátartozik,hogy a viszonyom sem túl jó a szüleimmel,de anyotthonba nem szeretnék menni (hitel miatt elárverezik a lakásom,igazából ez az ok),ezért belementek,hogy amíg nem tudok mást tenni,költözzek vissza hozzájuk.


Ugye oda fogom hazavinni az újszülött babámat is,akit már nagyon várok,de.Anyám képtelen megnevelni a kutyáját.Nem azt mondom,hogy abszolút nem hallgat rá,mert arról le tudja tiltani,hogy nekimenjen valakinek,de másban nem.A kutya el van eresztve,mindent szabad neki,mindenhova bemehet,felmehet,amit akar,egy ágyban alszik a szüleimmel,rosszalkodhat,bármivel játszhat lakáson belül.Nekem ezzel semmi bajom nem lenne,ha nem kellene odaköltöznöm a babámmal.


Nem szeretném,ha ott sertepertélne,ugatna (mert anyám azt is hagyja neki,agyba-főbe,éjjel-nappal),amikor pl. szoptatok,fürdetem a picit,hogy bejöjjön a szobába,netán felugorjon az ágyra vagy netán a gyerek cuccaival rohangáljon.


Annyira nem kistestű kutya,szóval bizonyos dolgokat lazán elér,anyám nem tiltja le róla,arról nem is álmodok.Én meg nem értek a kutyákhoz,őszintén szólva.


Ezt hogyan lehetne megoldani??


Előre is köszönöm és csak normális válaszokat,köszönöm!



2013. jún. 2. 15:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

Igen,igazatok van.Csak az a bibi,hogy anyám megmondta:ő f őnök,az ő kutyája,ő neveli.De legalább ha iskolába hordja,talán tényleg a kutyája főnöke lesz a végén,de nekem eddig úgy tűnt,hogy sajnos nem az.

Nekem nem engedi nevelni,mert nem értek hozzá és csak elrontanám.Már ha itt még lenne mit elrontani.

2013. jún. 2. 16:46
 12/15 anonim ***** válasza:
Amikor magad vagy otthon, nem fogja látni, hogy "neveled". Végül is, ha nem "neveled", hanem csak bizonyos dolgokat megkövetelsz tőle, amikor csak veled van, már jobb lesz a helyzet. Talán kiderül, egész szeretni való az a kis szőrös.Majd tapasztalni fogod egy idő után, a kutya automatikusan veled másként fog viselkedni, mint anyuddal. Igen alkalmazkodóak tudnak lenni.
2013. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor oké,megpróbálkozunk a kis szőrössel,mivel nincs más megoldás.A bioszt mindig is szerettem,ahogy az állatokat is,de kutyával még nem volt dolgom.


A kutyás témában egyetlen,amiről tudok,az a falkavezérség (a kutyás témában mindig ezt ajnározzák).De mi van,ha átveszem? És nem fog anyámra hallgatni? Na,ezzel megpróbálkozom,mert szeretem a kihívásokat,nem zárkózok el dolgoktól :)

Még jó buli is lesz,terhességi depresszió tuti kilőve kis szőrös miatt (olyan aranyos név).Amúgy nem Fifikének hívják,hanem Zselének xD Elég fura név.(Tudtom,terhességi hangulatingadozás,bocsi,de akkor kissé dühös voltam,amikor kiírtam a kérdést.

2013. jún. 2. 18:26
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyik válaszoló vagyok!Én úgy veszem észre,hogy eleve eldöntötted,hogy nem akarsz összebarátkozni a kutyával és az ellenséged,pedig az lenne a legjobb megoldás mindenkinek ha megbarátkoznál a gondolattal,hogy a kutyával kell élned.Anyukádtól nagyon rendes,hogy kutyaiskolába akarja vinni.
2013. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nálunk a kutya mindenkire hallgat. azért nem úgy kell elképzelni, hogy van 1 falkavezér és más a kutyához sem szólhat (bár van ilyen is), a lényeg, hogy mind a kutya felett legyetek a rangsorban.
2013. jún. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!